Pesti Srácok

A magyar nép egyetlen szabad kiáltása volt – Karácsonyéknak nem kellett, Székesfehérvár befogadta az 1952-es helsinki olimpia hőseinek tiszteletére készült emlékművet (videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 11.
Kedden délelőtt a még élő, a helsinki olimpián versenyző neves egykori sportolók, számos művész és érdeklődő jelenlétében avatták és szentelték fel Melocco Miklós szobrászművész alkotását a székesfehérvári Olimpiai Parkban. A nyitott könyvet ábrázoló szobor az 1952-es olimpiai játékokon történelmi sikert elérő magyar sportolóknak állít emléket, akik a II. világháború drámáját követően, az épülő szovjet típusú diktatúra árnyékában kimagaslóan képviselték hazánkat és magyarságukat. Ennek állít emléket az emlékművön található felirat, miszerint az '52-es helsinki olimpia „a magyar nép egyetlen szabad kiáltása volt”.

Megvan a megoldás a pénzhiánnyal küzdő fővárosban: Karácsony perrel fenyegeti azokat, akik kérdezni mernek tőle (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 7.
Nagyon idegesek Karácsonyék: miután Mártha Imre vállalhatatlan stílusban osztotta ki az általa vezetett FKF dolgozóit, a főpolgármester sem tudta higgadtan kezelni a szeméthelyzetet. Karácsony Gergely ugyanis arra az újságírói kérdésre, hogy miből fizetik majd ki a hulladékszállításban dolgozóknak szánt prémiumot, úgy reagált, hogy beperelik az általa NER-közelinek tartott sajtóorgánumokat, és "rengeteg pénzt fognak nyerni". Arról, hogy mit gondol a saját 2024 utáni sorsáról, a főpolgármester nem volt hajlandó nyilatkozni, ezért megkérdeztük a Karácsony mögül kihátráló DK árnyékkormányából kimaradt Niedermüller Pétert is a témában, aki közölte: saját belátása szerint irreleváns a véleménye.

Vállalhatatlan stílusban tárgyalt és megalázó ajánlatot tett Karácsony milliárdos cégvezetője a kukásoknak (Videó)

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 október 7.
Kiszórják a maradék pénzt a budapesti kasszából, de ezen kívül nem segítenek Karácsonyék a szemétszállítókon – ezt tükrözi az a megállapodás, amelyről az FKF közleményben büszkélkedett. Mindezt olyan tárgyalás során sikerült elérni, ahol az FKF egyébként milliárdos vezetője a dolgozók sok havi bérének megfelelő értékű öltözetben, lekezelő stílusban „oktatta” a sztrájkoló alkalmazottakat. A főváros egyébként szokás szerint a kormányra mutogatott annak kapcsán, hogy miért nem emelik a szemétszállításban tevékenykedők bérét, erről a kifogásról azonban szintén hamar kiderült, hogy semmilyen valóságalapja sincs.

Minden legyen "jó", O1G mondjon le! – követelték a tanárok és diákok a "politikamentes" tüntetésen (Videóval)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 6.
A szervezők szerint mintegy 30 ezren vettek részt a hivatalosan a tanárok melletti szolidaritást kifejező tüntetésen szerdán. A tömeg lezárta a Margit hidat, majd noÁrra tombolt és régi balos tüntetések szlogenjeit az eseményhez aktualizálva skandálta a Kossuth téren. Bár a tanárokat nyilván nem lehet eléggé megfizetni, azonban a visszásságok mellett sem mehetünk el.

A diákoktól sztrájkalapot kalapoznak noÁrék Amnesty-s aktivisták segítségével – A Margit híd és a Kossuth tér is elesett (képgalériával)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 5.
Szerdán 17 órakor lezárták a béremelésért tüntető tanárok és a hozzájuk csatlakozó diákok a Margit hidat, majd 19 órai kezdettel a tömeg egy noÁr-koncerttel zárja az egésznapos demonstrációt. Az alapvetően politikamentesnek szánt rendezvényre délelőtt már rárepültek az ellenzéki pártok is, így az egyébként jogos követelésekkel utcára vonuló tanárok hirtelen politikai haszonlesők áldozataivá váltak, velük együtt pedig az a szocialista–liberális kör is utcára vonult, amelynek tevékenysége nyomán sokkal nehezebbé vált a magyar oktatásügyben való helytállás.

Nem tájékoztatták a szülőket a sztrájkról, de listázzák azokat a diákokat, akik nem vettek részt a reggeli élőláncban (PS-videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 5.
A PestiSrácok.hu neve elhallgatását kérő forrása szerint a Trefort Gimnáziumban listázták és nyilvánosan megszégyenítették azokat a diákokat, akik nem vettek részt a szerda reggeli, élőlánccal egybekötött tanársztrájkban. Lapunknak a megmozdulást szervező PDSZ elnökségi tagja, Komjáthy Anna úgy nyilatkozott, hogy elképzelhetőnek tartja a tüntetésből kimaradó diákok listázását, szerinte azonban csak felügyeleti célzattal történhet ilyen. Az ügy pikantériája, hogy Komjáthy szerint a sztrájkról a szülők hivatalos tájékoztatást nem kaptak, csupán informális módon magyarázták el a diákoknak, hogy mi is történik az iskolákban, míg a szülőktől kifejezetten kérték, hogy a PDSZ kommunikációs felületeinek kövessék az eseményeket.

Amerika szerint nem fizetett eleget Európa – A Magyarországnak járó pénz többszörösét fizettetnék ki Ukrajnának

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 október 4.
Látványos, hogy az EU konkrétan bármit szívesebben finanszírozna, mint azokat a tagállamokat, amelyek a nyugati, liberális fősodor kánonjával szembemennek. Miközben az éppen divatos Ukrajna számára eurómilliárdokat utal át Brüsszel, addig Magyarországnak – és Lengyelországnak – az áldozati szerep jutott. A menekültek ellátásában élen járó két ország az, amelyiknek a járványt követő háborús válságban a legnagyobb kihívásokkal kell szembenéznie, mégis ezek az országok azok, amelyek nem részesültek sem a helyreállítási alapból, sem pedig a nekik járó uniós forrásokból. Hazánk 7,2 milliárd euróért küzd éppen Brüsszelben, miközben Amerika legfrissebb javaslata szerint ezt, a hazánknak egyébként 7 évre járó pénzt az USA nagyjából 5 hónap alatt kifizettetné az EU-val Ukrajna számára. Annak az Ukrajnának, ahol több, igencsak jövedelmező amerikai „befektetés” szökken éppen szárba.

Hihetetlen: a baloldalnak még mindig nem sikerült felfognia, hogy Székelyföldön magyarok élnek

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 október 4.
Horváth Csabának, Zugló MSZP-s polgármesterének biztosan nosztalgikus emlékei lehetnek azokról a szocialista kormányok fémjelezte időkről, amikor a külhoni magyarokat mintegy idegen testként, külföldiként kezelte a magyar politika Emlékezzünk csak az állampolgárságról szóló népszavazásra. A külhoniakkal szembeni megvetés pedig nem párolog el: Horváth Csabának sikerült angol nyelvű meghívólevelet küldeni a kerület erdélyi testvérvárosának. Hogy vajon csak a nyelvtudás hiánya okozta, hogy nem románul írt Péter Lukács polgármesternek, vagy csak Karácsonynak akart fricskát mutatni, örök rejtély marad. Lehetséges, hogy csak a rosszemlékű korábbi polgármestert, Karácsony Gergelyt akarták távol tartani az eseménytől a számára teljesen értelmezhetetlen meghívóval – lehetséges, hogy a románt jobban értette volna.

II. kerület, vigyázz: az Európai Egyesült Államok építésén ügyködő aktivistáját hozná helyzetbe a DK

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 30.
Dobrev Klára újratöltve a DK II. kerületi jelöltje a városrészben vasárnap rendezendő időközi választáson. A július elején elhunyt Tompa János megüresedett székéért jelentkezett be DK-s színekben a Budán korábban teljesen ismeretlen Nagy Eszter, akiről életpályáját alaposabban megvizsgálva kirajzolódik az eszményi Gyurcsány-katona képe: a CEU-s diákéveket követően karrierjét még a baloldali kormányok alatt kezdte a külügyben, kampányolt a határon túli magyarok választójoga és Gyurcsány Ferenc felelősségre vonása ellen, illetve az Európai Egyesült Államok mellett. Utóbbit olyan magas szinten űzi, hogy az Európai Föderalisták Uniójának (UEF) magyarországi egyesületének elnöki székéig vitte. A magyar önrendelkezés elleni küzdelem élharcosa most a II. kerületi önkormányzatban folytatná munkáját.

Újabb választókerületet hódítana el Budán a Fidesz-KDNP, településfejlesztővel erősítenének a II. kerületben

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 30.
Terület- és településfejlesztő geográfus jelöltet indít a Fidesz-KDNP a vasárnapi II. kerületi időközi választáson Bálványkövi István személyében, aki a korábbi, jobboldali városvezetés idején elkezdett, de a baloldali hatalomátvétel után elvetett, lezüllesztett fejlesztések újraélesztését tűzte ki céljául. Ezek közül kiemelkedik a Széna tér rehabilitációja, amely túlmutat a kerületi jelentőségén is, hiszen egész Budapest forgalma számára fontos lehet a terület felújítása. A júliusban elhunyt Tompa János (DK) helyére írtak ki vasárnapra időközi választást, a tisztségért hárman indultak: Bálványkövi István (Fidesz-KDNP), terület- és településfejlesztő geográfus, Hildebrand Krisztián (Magyar Kétfarkú Kutya Párt), illetve Nagy Eszter, az Európai Föderalisták Uniójának (UEF) magyarországi egyesületének elnöke. Az Európai Egyesült Államok felépüléséért lobbizó Nagy Eszterről készült tényfeltáró anyagunkat ITT olvashatják.

Törvénysértő módon kampányolt a II. kerületi szocialista polgármester a DK-s jelöltnek

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 szeptember 30.
Elmarasztalta Őrsi Gergely MSZP-s polgármestert a II. kerületi Helyi Választási Bizottság, miután jogszabályt sértő módon, pozíciójával visszaélve kampányolt a vasárnap tartandó időközi választás előtt a DK-s Nagy Eszter mellett. A kifogás szerint, amelynek a Bizottság részben helyt adott az sem kizárt, hogy Őrsi polgármesterként közpénzből támogatta a DK jelöltjét.

Zuglói, szocialista, de nem zuglói szocialista – Horváth Csaba magától és Zuglótól is elhatárolódik

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 29.
Zuglóban (is) egymásnak estek a baloldali roncsderbi versenyzői, ahol az évek alatt a pozícióikba magukat alaposan beásó szocialisták és a módszereken finomító momentumosok belharca bontakozott ki. A két élharcosa a küzdelemnek Hadházy Ákos és Tóth Csaba, akik lassan egy éve rivalizálnak Zuglóban, ez pedig már az országos médiában is hullámokat vetett. Legutóbb például azzal vádolták a szocialisták Hadházyt, hogy a megválasztása óta eltelt öt hónapban semmit nem tett a kerületért. Erről szerettük volna megkérdezni Horváth Csabát, Zugló MSZP-s polgármesterét, aki azonban magától és a kerülettől is elhatárolódott, egyfajta transz-szocialistaként tüntetve fel magát, aki ugyan MSZP-s és Zuglóban tevékenykedik, állítása szerint azonban semmi köze a zuglói szocialistákhoz. Talán nem is véletlen, hogy a legutóbbi időközin nem az ellenzék jelöltje nyert; a fideszes Juhász-Pintér Pál csütörtökön letette esküjét és – Hadházyval ellentétben – egy héttel megválasztását követően megkezdte a munkát.

Árnyékferiként, árnyékválaszokkal tért vissza Dobrev

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 23.
"Válaszolj erre te!" – tessékelte előre Dobrev Klára Kálmán Olgát kettejük pénteki sajtótájékoztatóján, miután az árnyék-miniszterelnököt arról kérdezték, hogy miképpen értékeli férje, Gyurcsány Ferenc elhíresült kijelentését, miszerint "ha nem tetszik, el lehet innen menni". Árnyékferi, aki férjének teljes retorikai készletét átvette, ehhez hasonló árnyékválaszokat adott arra a kérdésre is, hogy mi szükség van rájuk, miután 2010 előtt már megmutatták, hogy mire is képesek kormányon. A Magyarországnak járó uniós forrásokról is kérdeztük Gyurcsánynét, aki meg sem ígérte, hogy árnyék-miniszterelnökként úgy fog politizálni, hogy hozzásegítse hazánkat a nekünk járó forrásokhoz.

Olyan sarcot talált ki Pikó, amivel még a baloldaliak sem értenek egyet

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 22.
Teljesen értelmetlen sarcot róna a VIII. kerületben élőkre Pikó András, Józsefváros baloldali polgármestere. Az új parkolási szabályok szerint fizetőssé tennék a parkolást a kerületben élők számára is, akár 30 ezer forintba is kerülhet az autónkénti engedély. A megszorítás célja elvileg a kerületi parkolók felszabadítása lenne, azonban az nem világos, hogy Pikóék mire számítanak, hova teszik a kerületben élők a már meglévő autóikat. A kerületi Fidesz szerint gazdaságilag nem indokolt az intézkedés, ráadásul a háború okozta gazdasági nehézségek közepette különlegesen érzéketlen lépés ez a kerület baloldali vezetésétől. Meglepő módon utóbbival a kerület egyetlen DK-s képviselője is egyetértett, Stettner pedig azt is belengette, hogy a polgármester javaslata ellen szavaz. Mostanáig mindenki két autót tarthatott ingyen az utcán Józsefvárosban, ehhez képest jövőre 18-30 ezer forintot kérnének éves szinten az első parkolási engedélyért, a másodikért pedig ennél is többet.

DK Klára követői szerint nem kell választás, Gyurcsányné így is miniszterelnök

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 20.
Dobrev Klára árnyékkormánya árnyékjogszabályok mentén akár még legitim is lehetne: a baloldalon a jogállamiság úgy érvényesül, hogy az van, amit ők akarnak, a törvények semmisek, Gyurcsány szavai – amik Dobrev Klára száján esnek ki – pedig gyakorlatilag törvénynek minősülnek. EU-kondicionalitási eljárással konform kormány a DK-s delíriumban újratöltve, Dobrev Klára vezetésével.

A baloldal beismerte, külföldről akarta megdönteni a kormányt, de azt is, hogy ez nem sikerült

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 szeptember 20.
Az ellenzéket a választási vereséget követően újabb érzelmi hullámvasút zilálta tovább, ami (ismét) betekintést adott a magyarellenes lelkület legmélyebb bugyraiba. Miután a magyar kormány egy huszárvágással megnyitotta az utat az EB-vel való megegyezéshez, az ellenzék megmutatta az igazi arcát: a kárörvendő orbánozást helyenként a valóság tagadása, máshol a beismerés váltotta fel. Donáth Anna például nemcsak azt ismerte el, hogy meg fognak érkezni az uniós források, hanem azt is, hogy külföldi segítséggel akarták megbuktatni a kormányt – más kérdés, hogy ez nem sikerült. Persze a hazaárulás sem maradhat ki a baloldal repertoárjából, hiszen miközben folyamatosan hergelik a Bizottságot, hogy fossza meg hazánkat a nekünk járó uniós pénzektől, beismerték azt is, hogy az országnak szüksége lenne ezekre a forrásokra. És hogy ki a hibás azért, hogy Magyarország támaszkodik a neki járó pénzekre? Kettőt találhatnak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!