Pesti Srácok

SZFE-ügy – Csak a zsét fogadja el a tudjukkiktől a Hópelyhecske Óvoda Lütyőke nevű speciális csoportja (Galériával!)

SZFE-ügy – Csak a zsét fogadja el a tudjukkiktől a Hópelyhecske Óvoda Lütyőke nevű speciális csoportja (Galériával!)

Tanulni akarnak, ennek érdekében nem hajlandók tanulni a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) szerepjátékosai hallgatói, akik a vasárnap a Világmindenséget kis híján körülölelő élőláncuk kialakítása közben közölték az emberiséggel, hogy ezentúl mit fogadnak el az intézmény vezetésétől, illetve az államtól, és mit nem. Előbbit könnyebb összefoglalni, mert az csupán a lóvéról szól – ha lehet, minél többről – az elutasítandó kategóriába ugyanakkor minden más beletartozik. Ilyen az, amikor egy speciális nevelési igényekre szakosodott óvoda növendékei eltévesztik a házszámot, és a szabad foglalkozásukat egy jobb sorsra érdemes felsőoktatási intézményben tartják meg.

A Hópelyhecske Óvoda Lütyőke nevű speciális csoportjának követeléseiben nincs igazi újdonság a napokban közzétett, hasonló kiáltványokhoz képest, ami azt sejteti, hogy az egyetemfoglalók által várva várt mentálhigiénés szakember vagy nem érkezett meg a Vas utcába, vagy a fáradozása hasztalan volt, harmadik lehetőség, hogy a nyájszellem nem alábecsülendő erejével a kis páciensek a derék elmefürkészt is lehúzták a saját szintjükre. A hevenyészett kommün újabb kiáltványában is elutasít mindent, ami az SZFE működését biztosító alapítvánnyal, annak kuratóriumával, felügyelőbizottságával, ezek személyi összetételével kapcsolatos. Jövőnk színészóriásai – ilyenkor kell megjegyezni az illem szerint, hogy tisztelet a kivételnek – követelik, hogy az állam alapítványostul, Vidnyánszkystól takarodjon a sunyiba, de az állam azért maradjon annyira, hogy a bőségszarut nyitva tartsa számukra.

A ripacsok Jövő Színészóriásai nem maradtak magukra, a Vidnyánszky érkezésére látszólag szétrebbenő, emberöltőkön át a magyar kulturális elitnek hazudott társaság helytartói csak egyes tisztségeiktől váltak meg a dramaturgiára kicsit sem támaszkodó darabban, a jól fizető katedráikat nem adják oda, ahogy vélhetőleg földesúri előjogaikat sem, hogy továbbra is uralkodhassanak a fiatal testek, lelkek felett. Szintén a követelések között szerepel, hogy az állam ne vonulhasson ki az SZFE finanszírozásából. Bájos, valószínűleg vannak közöttük olyanok is, akik úgy gondolják, hogy tüncizés, bohóckodás, O1G-zés idejére kiemelt ösztöndíj jár nekik. Erre most bónuszban kaptak egy kis időt is, miután Upor László rektorhelyettes vasárnap bejelentette: az egyetemfoglaló hallgatókkal egyetértésben a tanév rendjét megváltoztatja, a tanévkezdést egy héttel elhalasztja. Ez az egy hét elég lesz arra is, hogy a politikai ellenzék széttrollkodja a fiatalok ovis forradalmát, aztán rákenje az egészet a kormányra. A már beígért forró őszre aztán úgyis itt lesz a második hullám, jöhet a nincs lélegeztetőgép/ miért olyan sok a lélegeztetőgép, miért nem tesztelnek/miért tesztelnek olyan sokat, zárja le/ne zárja le/ zárja le úgy, hogy tartsa nyitva, csak diktatúrákban kell maszkot hordani kérdéskörei is.

Fotók: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Isten azt kéri, hogy szeressünk és segítsünk, de a testvérnépek háborújában nem foglalhatunk állást - Kozma Imre atya az ünnepi Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 december 24.
Kozma Imre irgalmas rendi szerzetes, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója volt a rendhagyó, ünnepi Polbeat vendége, amelyben Ábrahám Róbert nemcsak Imre atyával, hanem a PestiSrácok.hu kollégáival is beszélgetett az ünnepi várakozást beárnyékoló súlyos kérdésekről, háborúról, Isten elhagyásáról, Európa meghasonlásáról, illetve – a máltai rend kiadójának egy új könyve apropóján – Joseph Ratzinger emeritus pápa megkérdőjelezhetetlen igazságáról. Kozma Imre atya bevezetőül elmondta: a legszebb része az évnek mégiscsak a karácsonyi készülődés; egy papnak a legfontosabb dolga, hogy ilyenkor még közelebb kerüljön a hívekhez és ki tudjon mondani olyan igazságot, amelynek révén a találkozás az emberek és Isten között létrejöhet. Majd a háborúról elmélkedve feltette a kérdést: "Imádkozzunk a békéért, és közben küldjük a fegyvereket, hogy öljék egymást? Ez hatalmas ellentmondás! Mi, magyarok a testvérnépek háborújában nem állhatunk egyik vagy másik oldalra. Már csak azét sem, mert Isten az oroszokat éppúgy szereti, mint az ukránokat. Nekünk nincs jogunk ítéletet mondani, de imádkoznunk kell a békéért és minden segítséget meg kell adni a bajba jutott embereknek."