Magyarországon kilencszáznégy vállalat vette eddig igénybe a kormány versenyképesség-növelő támogatását, amivel harminc iparágban négyszázhuszonötmilliárd forint értékű beruházás valósul meg ezekben a hónapokban, és százötvenötezer munkahelyet védenek meg – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter a MST-Engineering Kft.-vel kötött támogatási szerződés átadásán Debrecenben. Szijjártó Péter kiemelte, hogy a kormány azokkal a vállalkozásokkal kötött szövetséget, amelyek vállalják, hogy fejlesztenek és megtartják a munkaerőt.
A tárcavezető Debrecenben elmondta, hogy erőfeszítéseik eredményeként augusztus végére a munkában lévők száma már meghaladta a négymillió-ötszázezret, ami ötvennégyezerrel több foglalkoztatottat jelent a júliusi létszámnál. Szijjártó Péter jelezte, a gépipari berendezéseket tervező, gyártó és forgalmazó debreceni MST-Engineering Kft., amely termékeinek kilencvenkilenc százalékát exportálja, ötszázhatvanötmillió forintos beruházáshoz kétszáznyolcvankétmillió forint támogatást kapott, amivel nyolcvan munkahelyet tud megtartani. A miniszter hangsúlyozta: a magyar gazdaság meghatározó ágazata a gépipar, amely több mint háromszáznyolcvanezer embert foglalkoztat, az exporthányada pedig meghaladja a kilencven százalékot. Szijjártó Péter kitért a hajdú-bihari beruházásokra is, szerinte a megyére mindig számíthat az ország, harmincöt helyi vállalkozás kötelezte el magát beruházások mellett. A tizenhatmilliárd-ötszázmillió forint összértékű fejlesztéseket a kormány nyolcmilliárd-kétszázmillió forinttal támogatja, és ennek köszönhetően négyezer-száz munkahelyet tudnak megvédeni.
Kósa Lajos, a térség fideszes országgyűlési képviselője szerint sok olyan exportáló cég kellene, mint az MST-Engineering Kft., amely exporttevékenységével és technológiai fejlesztésekkel segíti a magyar gazdaságot. Bocskai István, a cég értékesítési vezetője, miután átvette Szijjártó Pétertől a támogatási szerződést elmondta: cégük magyar tulajdonban van, a kilencvenkilenc százalékban exportból származó árbevételük az elmúlt öt évben évente tizenhét százalékkal növekedett, és meghaladja az egymilliárd forintot. A mostani beruházással csökkenteni kívánják a beszállítási költségeket és rövidebb szállítási határidőket tudnak majd vállalni. A növekedés nem áll meg: új gyártócsarnokot és irodaépületet építenek az új debreceni déli ipari övezetben.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/KKM/Borsos Mátyás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS