Szávay István attól retteg, hogy őt is elviszi majd a diktatórikus Orbán-rezsim – ez a jobbikos politikus leveléből derült ki, amelyet Borbély Zsolt Attilának, a párt egykori nemzetpolitikai kabinetvezetőjének írt. Szávay azzal próbálta mentegetni a Jobbik CEU-ügyi ámokfutását, hogy nem is követtek el árulást, Orbánék viszont jobban fenyegetik a magyar szabadságot, mint Gyurcsány vagy Soros, és valójában a Fidesz a kommunista utódpárt. Borbély erre azt válaszolta: „Ha most a baloldal, ha úgy tetszik, a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége, ez ennyire egyszerű”. Hozzátette: ezt Toroczkai László, a Jobbik alelnöke is pontosan látja, Szávay viszont nem.
Nehezen tudja földolgozni a Jobbik, hogy egyik meghatározó háttérembere, a nemzetpolitikai kabinetet korábban vezető Borbély Zsolt Attila is hátat fordított a pártnak, miután Vonáék a balliberális pártokkal karöltve kiálltak a George Soros-féle „liberális agymosoda”, a CEU mellett. Borbély múlt heti Facebook-bejegyzésében „nettó nemzetárulásnak” nevezte, hogy a Jobbik Sorosék mellé állt. Úgy fogalmazott:
Szégyelljék magukat azok, akik pénzért vagy számításból, elárulták a nemzeti ügyet, akik egy gyékényen árulnak a globális háttérhatalom helyi erőivel, akik méltatlanokká váltak arra, hogy tovább vigyék a Pongrátz Gergelytől kapott zászlót, akik elvették Jobbik lelkét, akiknek semmi más nem maradt a horizontjukon, mint a hatalom megszerzésének hiú ábrándja. Ezekre bízni az ország és a nemzet jövőjét? Soha!
A politológus később a köztévében részletesen kifejtette, miért telt be nála a pohár. Az egyik kommentelő szerint Borbély szavai „atombombaként” hatottak a Jobbikra – így aztán nem meglepő, hogy a párt sem hagyta annyiban a dolgot. Szávay István húsvét vasárnapi Facebook-bejegyzésben csapott oda Borbélynak, amiért kilépett a sorból. A Jobbik országgyűlési képviselője többek között arra célozgatott, hogy Borbély pénzt kapott az árulásért:
Csakhogy ebben a történetben nem mi kapunk júdáspénzt, nem árultuk el sem „pénzért sem számításból” a nemzeti ügyet. Téged kap fel hirtelen a fideszes média, és körbehordoz mindenütt, csak azért, hogy nekünk árthass.
Szávay – aki a múlt héten maga jelentette be, hogy pártja aláírja a balliberálisok alkotmánybírósági (Ab) beadványát, így védelmezve a Soros-egyetemet – azzal vádolta Borbélyt, hogy csak azért interjúztatja őt a „közszolgálatinak csúfolt csatorna”, hogy
minket gyalázhass meg hazaárulózhass, megvédve azt a Fideszt, amelynek a legtöbb vezetőjét Soros taníttatta ki, és amely Fidesznek mellesleg eszébe sem volt több mint 20 éven át bezáratni a CEU-t, és most sincs, megmondták már világosan, csak a szavazóikat hülyítik ezzel.
Szávay szerint a Jobbik nem árult el semmit, pusztán arról van szó, hogy szeretnék, ha az Ab megvizsgálná, megfelel-e az alaptörvénynek a felsőoktatási törvény módosítása.
Miért jelenti ez azt, hogy a Jobbik eladta magát, hogy hazaárulók vagyunk, meg hogy Gyurcsányék mellé álltunk, satöbbi?
– értetlenkedett a jobbikos képviselő, aki szerint a „lex CEU” precedenst teremthet Romániában is a magyar egyetem kárára. Nehezményezte, hogy Borbély nem határolódott el Bayer Zsolttól, aki szerinte erőszakra uszított. Majd továbbment: szerinte ez nem egy nemzeti ügy, csupán
egy eszköz és egy ürügy, amelynek kapcsán egy terebélyesedő diktatúra egyrészről átmozgatja a saját táborát, másrészről pedig már erőszakos fellépéssel fenyegeti a másként gondolkodókat. (…) Lehet, hogy engem is elvisznek majd. Meg a többieket is. Biztos lesz rá valamilyen indok. És te majd valószínűleg helyeselni fogod.
Innen aztán már gyorsan eljutott oda, hogy valójában nem is az MSZP a kommunista utódpárt, hanem a Fidesz, ám ő, mármint Szávay István, nem szeretne olyan országban élni, ahol üldözhetik és fenyegethetik a véleménye miatt. Innen egyetlen bakugrással arra jutott: a magyar szabadságra Orbán és „maffiaállama” nagyobb veszélyt jelent, mint Gyurcsány vagy Soros. De ők, a Jobbik győzni fognak, és nem szövetkeznek a két oldal egyikével sem, mert ők a harmadik oldal. Egyébként pedig Borbély ezt azért nem érti, mert nem képes kimászni a szellemi lövészárokból – vélekedett Szávay, akinek még arra is volt lélekjelenléte, hogy „bolsevik mocsoknak” (sic!) minősítse a Magyar Időket, amely szerinte majd ad flekkpénzt Borbélynak az írásaiért.
Igen, ez nemzetárulás
Borbély Zsolt Attila hétfőn hosszú válaszlevelet írt Szávaynak. Ebben kiemelte:
nemzetárulásnak neveztem azt a magatartást, hogy előbb meggyengítjük a magyar miniszterelnököt (hogy miként, hány kanyarral, hány következetlenséggel arról jobb nem beszélni, de ha akarod, dokumentálom neked a Jobbik pálfordulásait) az alkotmánymódosítás meg nem szavazásával, majd kárörvendezünk azon, hogy meggyengülve megy Brüsszelbe. És igen, továbbra is vállalom, hogy ez nemzetárulás, amihez hasonlót eddig csak a magát baloldalnak nevező politikai bűnszövetség művelt.
Rámutatott: ez az eset intő jel lehet a Jobbik támogatóinak, hogy pártjuk „akár nemzetárulásra is vetemedhet a kormány ellen folytatott, szentnek hitt háborújában”. A politológus visszautasította azt a vádat, hogy pénzt vagy más előnyt ajánlottak volna az interjúért, ilyet nem is fogadott volna el. És eddig is mindig nyilatkozott, ha valamelyik médium megkereste. Egyúttal emlékeztetett: ő sem támadta Vona Gábort, amiért ő például az ATV-ben szerepelt. Mint fogalmazott:
miután átléptétek a Rubicont, ne csodálkozzál, ha nem bánom, hogy jogos bírálatom (amivel a pozitív reakciók tömegének tanúsága szerint sokak fájdalmának adtam hangot) minél több emberhez eljut. Az pedig számomra nem kérdés, hogy számításból (egyébként helytelen, önsorsrontó számításból), attól az ábrándtól vezérelve, hogy esélyetek van a baloldalról annyi szavazatot elcsábítani, hogy kormányra jussatok ismételten a nemzeti érdek ellen cselekedtetek. Ha úgy tetszik elárultátok a nemzeti ügyet. Nyilván kellemetlen, hogy ezt valaki kimondja, ráadásul olyan valaki, aki elég messze elment veletek, mert bízott a csapatban és annak vezetőjében.
Borbély hangsúlyozta: nem az a problémája, hogy a CEU-ügyben a jobbikos politikusok aláírásainak köszönhetően az Ab dönthet, ugyanis ez mellékes – hanem ez a
szimbolikus odaállás a globális háttérhatalom helyi segéderői, a magyar nemzet nyílt ellenségei mellé a kormánnyal szemben Soros György janicsárképzőjének ügyében. Nagy különbség.
CEU mellett tüntető csürhe
A politológus helyretette Szávay Romániával való riogatását is. Rámutatott, a románoknak a Trianon óta eltelt évszázadban mellékesek voltak a precedensek; ők a pillanatnyi vélt vagy valós érdekeiknek megfelelően húzzák vagy nem húzzák elő a „magyar kártyát”. Bayer Zsolt ominózus írása kapcsán pedig jelezte:
ebben az ügyben Bayer Zsolt oldalán állok. Felháborodását nemcsak megértem, de át is érzem. Legfeljebb másképpen adok neki hangot.
(A szóban forgó cikkben Bayer azt írta a rendőrökre támadó CEU-s tüntetőknek: „egy darabig még őrjönghettek az utcákon, megpróbálhatjátok feldúlni a Parlamentet, a minisztériumokat, a Fidesz-székházat, a köztársasági elnöki hivatalt, nekimehettek a rendőröknek, megtámadhatjátok az újságírókat – még egy darabig. Aztán majd nem. Aztán majd megtapasztaljátok, milyen érzés üldözöttnek és fenyegetettnek lenni”.)
Borbély Zsolt Attila szerint egyébként a mostani helyzet nem az 1948-as időkre emlékeztet, hanem az 1918-asra,
de szerencsére Tisza István nem családi villájában tartózkodik önkéntes politikai száműzetésben, a csőcselék őrjöngése közepette, a végzetre várva, hanem miniszterelnöki jogkörét gyakorolja. (Kísérteties egyébként, hogy mennyire hasonlít a felelőtlen, magát megtévesztő módon 1848-asnak nevező ellenzék Tisza elleni hőbörgése a ti utóbbi időben felvett stílusotokhoz.) 1918-ban is a magyarságot tönkre tenni igyekvő sötét háttérerők heccelték a tömeget a törvényes kormány és a magyar államrend ellen. A hatás is ugyanaz lenne, ha most ez a CEU mellett tüntető csürhe, mely azzal fenyegetőzik, hogy a kormány vagy lemond vagy kirángatja őket a „pesti nép” a parlamentből, netán sikerrel járna.
Ha a Soros-erők nyernek, a magyarságnak vége
Majd következett Borbély Zsolt Attila levelének legmarkánsabb megállapítása:
Ha most a baloldal, ha úgy tetszik, a Soros-erők hatalomra kerülnek, akkor a magyarságnak vége, ez ennyire egyszerű. Érdekes, hogy ezt pártod alelnöke, Toroczkai László tisztán látja, te meg nem.
(Emlékezetes, Toroczkai március végén a Facebookon azt írta: „Soros egyetemével nem gyáván finomkodni kellene, hanem nemzetbiztonsági veszélyre hivatkozva betiltani, bezárni, a romjait pedig sóval behinteni”.) Szávay azon félelmére, hogy elhurcolhatja őt a „diktatúra”, úgy reagált:
Íme, miként lehet egyszerre minden alap nélkül az ártatlanul meghurcolt áldozat képében tetszelegni és szintén minden alap nélkül erkölcstelenséggel megvádolni a vitapartnert. Megnyugtatlak, István, nem fogom helyeselni, ha téged netán „elvisznek”, de ilyesmire nem fog sor kerülni. Ezt a patetikus, hangkeltő, komolytalan fordulatot pedig betudom annak, élénk fantáziáddal Pócspetrit emlegetted.
Borbély Zsolt Attila szerint nem a Magyar Időkre, hanem „a Jobbik által elsiratott, a magyar közéletet évtizedekig szennyező” Népszabadságra illik a „bolsevik mocsok” megnevezés. Flekkpénzt pedig még nem kapott, de ha majd kap, miként a közírók a cikkeikért szoktak, akkor majd megírja Szávaynak. Végezetül kihangsúlyozta, ilyen körülmények között azért maradjon inkább a Fidesz, mert
most, amikor Európára és azon belül Magyarországra soha nem látott, a keresztény fehér civilizáció pusztulását ígérő veszély árnyéka vetül, akkor azt a politikust fogom támogatni jövőre a szavazatommal, aki ezzel a veszéllyel a hozzád hasonlók hátbatámadása ellenére is sikerrel vette fel a harcot, s aki ezt a harcot a legnagyobb sikereséllyel folytathatja továbbiakban. És ez nem jelenti azt, hogy ne látnám a Fidesz hibáit.
Megjegyezte, a Jobbikban nem ellenséget lát, az ottmaradók zöme nemzetben gondolkodik, ám a párt lépései immár kiszámíthatatlanok, és már nem a nemzetérdeket, hanem a pártérdeket választja.
Vezető képünkön Borbély Zsolt Attila látható; Fotó: Híradó.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS