Véget ért a nyári szünet, így már van ideje szervezni az Egységes Diákfrontnak a PDSZ-szel karöltve az újabb forradalmat, amelynek az első stand up show-ja a Kossuth téren lesz szeptember 1-én. A mai bejelentés során az EDF tagjai beszámoltak számos nagyratörő ötletükről az oktatás megreformálásával kapcsolatban. Terjeszkedés vidéki városokba, “rapid viták”, oktatással kapcsolatos beszélgetések, valamint egy saját parlament létrehozása az Európai Parlament mintájára, bár ez utóbbi működéséről nem kaptunk érdemi információt. Az EDF-tagok továbbá elmondták, hogy minél sokszínűbb szervezetet szeretnének beállítani az oktatási ügy mögé. Készülnek. Ismerős kifejezés. Készülnek a demokráciára és állításuk szerint mindennap “akciózni” fognak az új tanévben is. Harcra fel, csak ne a nyári szünetben, nehogy már félbe kelljen szakítani a balcsizást. Helyette inkább ettek egy lángost.
Nincs új a nap alatt, továbbra is mindennél fontosabb a küzdelem a demokráciáért és az oktatásért néhány diák számára. Meg ha már, akkor a magyarországi akkumulátorgyárak ellen, hiszen az EDF bejelentése szerint az oktatás reformjáért való kiállásuk csak a kezdet. Ugyanis összefogtak a Fridays For Future nevű szervezettel is, akik elsősorban klímavédelmi megmozdulásokat szerveznek, de most ki fognak állni az EDF mellett is. Milyen szép, amikor néhány kamasz igyekszik összelégedetlenségi megmozdulást szervezni a kormány szinte bármely intézkedésével szemben. Csak ne kelljen tanulni.
Saját parlamentet is szerveznek az EP rendszerét másolva
Az Egységes Diákfront bejelentette, hogy több városban fognak beszélgetéseket, vitákat tartani, ugyanis szerintük az élhető jövő az egymással való kommunikációval kezdődik. Úgy fogalmaztak:
Az oktatás reformjához szükséges a széleskörű országos közös akarat. A megállás nem a mi műfajunk. Azt szeretnénk, hogy ne legyen olyan hely, ahol nem tudnak minket megtalálni, ezért terjeszkedni szeretnénk.
Elmondásuk szerint minél sokszínűbb szervezeteket szeretnének beállítani az oktatási ügy mögé, továbbá megszervezik a saját parlamentüket az Európai Parlament mintájára, bár arról még nincs információ, hogy érdemben miről is fog szólni a kezdeményezés. Állításuk szerint azt szeretnék megmutatni, hogy milyennek kéne lennie egy demokratikus országnak. Hiszen Magyarországon olyan kemény diktatúra van, hogy szabadon tarthatnak demonstrációkat, elmondhatják a véleményüket, sérelmeiket, rángathatnak kordont és megdobálhatnak rendőröket – az ellenzéki politikusok hathatós támogatásával, természetesen. Az EDF továbbá “rapid vitákat”, oktatással kapcsolatos beszélgetéseket, koncerteket és tanszergyűjtést is fog szervezni. Hozzátették:
Semmibe néz minket a hatalom, ezért harcra készülünk. Demokráciára készülünk. Minden nap akciózni fogunk.
“Hibáztunk a pedagóguséletpálya-törvény elfogadásának napján, azért voltunk olyan kevesen”
Mint korábban beszámoltunk róla, mindössze 30–40 résztvevő, néhány ellenzéki politikus és pár lelkesen táncikáló turista alkotta a nagy ellenálló/kormányváltó “tömeget” július 4-én. Aznap az Országgyűlés mai rendkívüli ülésén 136 igen, 58 nem szavazattal, nulla tartózkodás mellett elfogadta a pedagógusok új életpályájáról szóló előterjesztést.
A baloldal által státusztörvényként emlegetett jogszabály új keretek között szabályozza a tanárok munkaviszonyát, így megszűnik a közalkalmazotti jogviszony; ehelyett a kormány köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyt vezet be a pedagógusoknak, a tanítási órák száma pedig heti fix 24 óra lesz.
A pedagógusok béremelési programja pedig már rég elindulhatott volna, ha a baloldal politikusai havi 5–6 millió forintért Brüsszelben nem akadályozzák, hogy Magyarország megkapja a jogosan járó uniós forrásokat. A keddi EDF-bejelentés során elmondták, hogy a szavazás napjára összehívott demonstráció egy “félrekommunikált esemény” volt. Az egyik szervező így fogalmazott:
Aznapra nem tüntetést szerettünk volna. Az esemény kommunikálásában elrontottuk azt, hogy ezt egy tüntetésként hirdettük meg, pedig ez egy aktivistatoborzás akart lenni.
És még az eső is esett…
Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS