
Mintegy hétmillió embert oltottak be a világon eddig az orosz Szputnyik V vakcinával – jelentette be Alekszandr Gincburg, az orosz oltóanyagot kidolgozó Gamaleja Intézet igazgatója a Szolovjov.Live YouTube-csatornának adott, a hétvégén több orosz hírügynökség által szemlézett interjújában.
A védőoltást talán hétmillió ember kaphatta meg hazánkban és nemcsak minálunk
– mondta Gincburg. Közölte, hogy megkezdődött a Covid-19 ellen elsőként kifejlesztett orosz oltóanyag tesztelése a rákbetegeken. Az akadémikus szerint a vakcináció idején ellenjavallt a kemoterápia és a sejtosztódást gátló készítmények szedése. A Szputynik V az Oroszországban január 18-án megkezdődött tömeges oltáskampány fő vakcinája. Az oltóanyag használatát eddig 51 országban engedélyezték.
Tatyjana Golikova miniszterelnök-helyettes március 5-én azt mondta, hogy a koronavírus elleni vakcina első komponensét ötmillió, mindkettőt pedig mintegy 2,5 millió ember kapta meg. Három nappal korábban Golikova úgy vélekedett, hogy Oroszország augusztusra érheti el a kollektív (nyáj-)immunitást, amelynek eléréséhez szerinte 60 százalékos lakossági átoltottság szükséges. Mihail Murasko egészségügyi miniszter szerint ez a szint júliusra is elérhető. Mihail Misusztyin miniszterelnök március 5-én úgy fogalmazott, hogy őszre lényegében be kell fejeződnie az orosz lakosság Covid-19 elleni tömeges oltásának. Gincburg mostani nyilatkozatában ezzel szemben azt tartotta valószínűnek, hogy Oroszország novemberre éri el a 70 százalékos lakossági átoltottságot. A Tutu.ru utazási szolgáltató által elvégeztetett közvélemény-kutatás szerint az oroszok 22 százaléka kész beoltatni magát, ha ez követelmény lesz a külföldi utazásokhoz. Ugyanez a mutató szeptemberben még 19 százalék volt.
Eközben Oroszországban öt nap után újra tízezer fölé emelkedett az újonnan diagnosztizált fertőzések száma. A vasárnap közzétett hivatalos adatok szerint az igazolt új fertőzöttek száma szombaton 10 083-mal, 4 390 608-ra emelkedett. A napi növekmény 0,23 százalék, az új esetek 12,6 százaléka tünetmentes. Az aktív fertőzöttek száma 303 389-re csökkent, míg a halálos áldozatoké 395-tel, 92 090-re nőtt, a felépülteké pedig 9232-vel, 3 995 129-re emelkedett. Oroszországban a járvány kezdete óta több, mint 115,2 millió, szombaton pedig mintegy 369 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Új koronavírusos fertőzés gyanújával 500 892 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/Mohai Balázs
moliere
2021-03-15 at 14:01
Tavaly tavasszal az volt az érv a lezárások mellett, hogy harmincezer halott lenne, ha nem csinálnánk semmit.
Csináltunk.
Lesz másfél év tönkremenés, a fél ország becsavarodik, a negyede betérdel, másfél év után lesz ugyanannyi halott.
Én tudom bontani, hogy így időközönként ez tűnt logikusnak, de a kutyájánál csak egy fokkal értelmesebb blikkolvasó tömegember csak ennyit fog látni.
moliere
2021-03-15 at 13:58
Ez a nagy gond. Hogy ez mekkora nudli szám. Csak Oroszországban minimum 80 milliót kellene beadni, amiben már minimum ötvenmilliónál kéne tartani. Így simán elévül az oltás, mire jön a hetedik hullám.
Így ki lehet mondani, hogy ennek a diliháznak akkor lesz vége, ha az emberek bevállalják, hogy lenyomják a parahülyéket, az utcán azt csinálnak, amit akarnak, nem fizetik ki a bírságokat, a börtönök nagyon hamar túlterhelődnek, összeomlanak az elnyomó államok, és tényleg csak a great reset marad. Ausztriában már mutatkoznak jelei. Nálunk is, ha lesz még két ilyen hét, akkor az emberek nagy tömege fogja azt mondani, hogy A NYÁTOK. A nagyokos járványmatekos tejbetök tinédzsert, akinek a főnök issza szavát, azt meg nehogy fölkössék! Inkább bújtassák valahol a hegyekben!