Pesti Srácok

A WHO csaknem kétmilliárd dollárt kér a járvány elleni reagálási tervhez

A WHO csaknem kétmilliárd dollárt kér a járvány elleni reagálási tervhez

Bejelentette a koronavírus-járvány elleni idei stratégiai reagálási tervét csütörtökön az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amelyhez 1,96 milliárd dolláros (583,33 milliárd forintos) támogatást kért a nemzetközi közösségtől. Ez 15 százalékkal több a 2020-as évhez képest.

A WHO-főigazgató Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz által bejelentett tervnek számos célja van: csökkenteni az újabb fertőzöttek és a halálesetek számát, fellépni a félretájékoztatással szemben, védelemben részesíteni a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévőket, valamint egyenlő hozzáférést biztosítani a védőoltásokhoz.

– hangsúlyozta. A kért 1,96 milliárd dolláros összegből 1,2 milliárdot fordítanának a koronavírus elleni védőoltások és gyógyszerek kifejlesztésének felgyorsítására létrehozott, ACT nevű ENSZ-programra. Tedrosz a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, hogy a tavalyi tervhez kért 1,7 milliárd dollárból csak 1,58 milliárd gyűlt össze.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/EPA/Diego Azubel

Ajánljuk még

"Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus

Magyar ugar 2017 március 10.
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.