Pesti Srácok

batthyány lajos alapítvány

Menczer Tamás a PS-nek: Furcsa az ukránok hozzáállása – Nem merült fel az amerikai nagykövet kitiltása

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2023 április 13.
Vitaest helyett kerekasztal-beszélgetést tartottak a Lónyay–Hatvany-villában Menczer Tamással a Batthyány Lajos Alapítvány szervezésében, miután a baloldal rendszeresen műsoridőt követelő szereplői (DK, Párbeszéd, Momentum) közül senki sem fogadta el a kihívást, hogy ütköztesse véleményét Magyarország helyzetéről az átalakuló világrendben a külügyi államtitkárral. Bár az ellenzéki politikusok rendszeresen keseregnek a viták hiánya miatt, az adódó lehetőséggel ezúttal nem éltek. Menczer szerint az ellenzék nem a magyar érdekek mentén politizál, ha pedig ez némi dollárral is meg van támogatva, akkor világos az elkötelezettség iránya. A szankciók kapcsán kifejtette: az energiahordozó nem ideológiai kérdés, ideológiával nem lehet fűteni, a tél pedig – a jövő évi is – közeledik. David Pressman amerikai nagykövet kitiltása a külügyi államtitkár szerint nem merült fel, aláhúzta ugyanakkor, hogy "mi nem vagyunk senkinek a gyarmata, hanem egy ezer éves történelmiséggel rendelkező ország vagyunk, és ennek megfelelően kell bánni a magyarokkal". A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva a külügyi államtitkár azt is elmondta, furcsának találja az ukránok hozzáállását, miszerint egy olyan országra– Magyarországra– kérnek szankciókat, ami olyan szövetségek tagja, amalyhez maguk is csatlakozni kívánnak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!