budaházy györgy
Az ítélőtábla bírája kimondta: Budaházyék nem terroristák, sőt, a társadalom hasznos tagjai, de a jogszabályok miatt elítélte őket (videó)
Ugyan jelentősen mérsékelve a korábbi büntetéseket, de elítélte a Hunnia-ügy vádlottjait a Fővárosi Ítélőtábla bírói tanácsa: Budaházy Györgyöt 6 év, társait 5 és fél év, 5 év, illetve 2 év fegyházbüntetésre, amelyből a bűnszervezet minősítés miatt nem szabadulhatnak kedvezménnyel.A jogerősen elítélt Budaházy György hívei Novák Katalin kegyelmében bíznak (exkluzív videókkal)
Habár az elsőfokú ítéletet nagyon jelentősen enyhítette a bíróság, Budaházy Györgynek például még majdnem két évet kellene fegyházban töltenie jogerőre emelkedés esetén. Az ítélethirdetés alatt száznál is többen fejezték ki szolidaritásukat a vádlottak mellett, majd a tárgyalótermet teljesen megtöltő tömeg átvonult az Igazságügyi minisztériumhoz. A szimpátiatüntetés résztvevői abban reménykednek, hogy Novák Katalin államfő kegyelemmel vet véget a Hunnia-csoport másfél évtizede tartó kálváriájának. (Exkluzív videókkal!)"Szabadságot!" - kiállás Budaházyék mellett, közeledik a jogerős ítélet
A Szabadsagot.com webcímen érhető el az a petíció, egyben a széleskörű civil kiállás internetes oldala, melynek célja, hogy a büntetőeljárás törvénytelenségeire rámutatva szót emeljen Budaházy Györgyék lassan másfél évtizede tartó meghurcoltatása ellen. A weboldalon egy visszaszámláló óra jelzi: kevesebb mint három nap van hátra a jogerős ítéletig. Ahogy arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, március 9-én, csütörtökön másodfokú ítéletet hirdet a Hunnia-ügy néven elhíresült terrorperben a Fővárosi Ítélőtábla, amely abban az esetben ha a bűnösség kérdésében megegyezik az első fokú ítélettel, jogerőre is emelkedik.(Amennyiben most felmentenék a vádlottakat az irányadó jogszabályok alapján megnyílna a harmadfokú elbírálás lehetősége.) Március közepén lesz egy éve, hogy a Fővárosi Törvényszék Ignácz György büntető bíró vezette tanácsa összesen 117 évre ítélte az ügy 17 vádlottját. Ez év januárjában a köztársasági elnök 7 vádlottat eljárási kegyelemben részesített - melyet többek közt a büntetőper rendkívüli, bizonyos szempontból példátlan elhúzódásával és történéseivel indokolt. A többi vádlott kegyelmi kérvényéről Novák Katalin a jogerős ítéletet követően dönt.Az utolsó szó jogán – Március 9-én hirdet ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla Hunnia-ügyben (Videó)
Az utolsó szó jogán mondták el védőbeszédeiket a Hunnia-ügy vádlottjai a Fővárosi Ítélőtábla előtt, az immár lassan 15 éve tartó büntetőperben. Az a tíz terhelt ül még a vádlottak padján, akik ügyében Novák Katalin köztársasági elnök úgy foglalt állást, hogy csak a jogerős ítéletet követően dönt kegyelmi kérvényükről. A bírói tanács március 9-re tűzte ki a következő tárgyalási napot, amikor jogerős ítéletet hirdetnek a Hunnia Mozgalom tagjaira, akiket terrorcselekmények elkövetésével vádoltak meg.Budaházy György az utolsó szó jogán szólalt meg a Hunnia-per pénteki tárgyalásán
A Fővárosi Ítélőtáblán folytatódott a Hunnia-per, lezárultak a védőbeszédek, Budaházy György az utolsó jogán szólalt meg. Értékelte a bizonyítékokat, illetve több indokot sorolt fel az ügy hatályon kívül helyezésére. A kitűzés szerint március 1-jén várható a másodfokú határozat kihirdetése.Elutasította a bíróság Budaházy bizonyítási indítványait, szerdán folytatódik a tárgyalás
Pénteken folytatódott a Hunnia-per másodfokú büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán. A Budaházy György által beterjesztett bizonyítási indítványokat Török Zsolt tanácsvezető bíró elutasította, ellenben két vádlott esetében enyhítette a szabadságkorlátozó intézkedéseket. Az ügyész vádbeszédében súlyosítást kért a vádlottakra, Szikinger István ügyvéd pedig védőbeszédében indítványozta, hogy bizonyítottság hiányában védencét, Budaházy Györgyöt mentsék fel a vádak alól. A bírói tanács elleni kizárási indítványról még nem döntött az ítélőtábla másik tanácsa, amit azért terjesztett elő a védelem, mert a Budaházyékra a megismételt elsőfokú eljárásban tavaly márciusban 117 évet kiszabó, súlyosan elfogultnak tűnő módon eljárt bíró, Ignácz György nem sokkal a döbbenetes és sokak által kritizált ítélete után bíróként felkerült a Fővárosi Ítélőtáblára.Hunnia-portrék: Gyurcsányék terroristának bélyegezték, elismert örökségvédő szakember lett
Nyolc vádpontból négy alól már felmentették, mégis 8 évre fegyházba küldené a bíróság legalább is az első fokú ítélet szerint dr. Sz. Frigyest, a Hunnia-per negyedrendű vádlottját. Budaházy György kedvezménnyel sem szabadulhatna. A most 37 éves régész-történész a terrorper legfiatalabb terheltje, még alig 20 éves volt, amikor részt vett a nemzeti ellenállásban, a szemkilövéseket legalizáló Gyurcsány-kormány elleni tüntetéseken és 22, amikor kámzsás kommandósok "veszélyes terroristaként" elhurcolták. Dr. Sz. Frigyes eddigi élete csaknem felét kiteszi a rendkívül hosszúra nyúlt és még mindig folyamatban lévő büntetőeljárás, amely idő alatt hol letartóztatásban, hol házi őrizetben volt, hol pedig a lakhelyét nem hagyhatta el. A börtönben készítette diplomamunkáját, házi őrizetben írta a doktoriját és a hazai örökségvédelem egyik ismert, elismert tagja lett. Múzeumpedagógus feleségével, Zsuzsannával már az eljárás alatt ismerkedtek meg, házasodtak össze és két gyönyörű gyermekük született.Hunnia-portrék: Előzetesben és házi őrizetben szerzett diplomát, doktori fokozatot
Szerdán kezdődik az immáron 15 éve húzódó Hunnia-per másodfokú eljárása a Fővárosi Ítélőtáblán. Bár a még Gyurcsányék gründolta első magyar terrorügyben csak Budaházy György neve vált közismertté, a vádlottak padján összesen tizenheten ülnek, vagyis most már csak tízen, miután hét vádlott az év első napjaiban eljárási kegyelmet kapott a köztársasági elnöktől. Riportfilmsorozatunk a terrorvád eddig nem ismert szereplőit mutatja be, olyan kérdésekre keresve a választ, amelyek csak ritkán merültek fel az elmúlt másfél évtized során, amikor mindenki a jogi kérdéseket feszegette. Holott nem a jogról, jogi esetekről, hanem valójában emberi sorsokról dönt az a bizonyos végső ítélet. Kik ezek az emberek? Hogyan élik meg ők, és főleg a családjuk egy ilyen végtelennek tűnő eljárás nehézségeit? És ha egyszer vége lesz, netán egy felmentés vagy kegyelem esetén pótolható-e mindaz, amit elvett az elmúlt 15 év? Dr. Sz. Frigyes a Hunnia-ügy negyedrendű vádlottja. Az alapeljárásban 10, most a megismételt, első fokú eljárásban 8 év fegyházbüntetésre ítélte a Fővárosi Törvényszék, annak ellenére, hogy a korábbi összesen 8 vádpont fele alól felmentették.Hunnia-portrék: Egy terrorper árnyékában született nagycsalád (Videó)
Egy ekkora család állandó logisztika, folyamatos szervezés, komoly munkamegosztást igényel a szülőktől, mindenkinek mindenből ki kell venni a részét – mondja Nagy Zoltán, miközben a két legkisebb bújik éppen hozzá, és Zolinak adja kezébe a gitárt, aki különös figyelmet igénylő, most már nagyfiú. Egész életében segítségre lesz utalva – soha nem fog tudni járni, vagy folyékonyan beszélni. A két nagyobb fiú a nappaliban társasozik, egy kisebb valahol a lakás másik helyiségében kiabál most éppen anyáért, aki a vacsorát készíti elő. Végignézek a nem reklámidilli, hanem hús-vér családon, és még engem is eláraszt a nyugalom. Nem értem, Janka hogy volt képes végigcsinálni azokat a hónapokat, amíg a férje börtönben volt, és most még elképzelni sem tudom, mi adhatott erőt ennek a két embernek, hogy egy terrorper és sok évi fegyházbüntetéssel fenyegetettség súlya alatt felépítsék ezt a családot. Azt mondják, a hit. És két óra múlva, amikor elindulunk a Budaházy-per kilencedrendű vádlottjának otthonából, már tudom, mekkora erőt képes adni az embernek, ha a hite minden körülmény ellenére rendíthetetlen.Ajánljuk még
















