Pesti Srácok

diákváros

Karácsony: A Fudan-ügy csak a kezdet! – Saját testükkel állítják meg „Orbán rendszerét” (videó + galéria)

TFTisóczki Flóra Magyar ugar 2021 június 5.
A szombat délután kezdődő, a Fudan Egyetem és a Fidesz elleni tüntetés sok izgalmat tartogatott. A Hősök terétől a Kossuth térig tartó felvonulásra maga Karácsony Gergely hívta az embereket, és a főpolgármester hosszú éveken át kommunista agitációt kifejtő tanácsadója, Jámbor András szervezte. Az ellenzék politikusai, így Kunhalmi Ágnes, Burány Sándor, Szabó Tímea, Csárdi Antal, Fekete-Győr András és Hadházy Ákos is képviseltette magát. Azon kívül, hogy a szervezők szerint több ezren eljöttek, siralmas és egyben félelemkeltő beszédeket hallhatott a közönség. A tájékozatlanság, az érvek hiánya volt a jellemző a megszólalók beszédeire, amellyekkel elsősorban az érzelmekre kívántak hatni. Nemcsak ordítással, hanem kifejezéstelen, gyűlölködő arccal mondták el eltorzult hangú beszédeiket. Karácsony nagyjából készpénznek veszi, hogy ő lesz Magyarország következő miniszterelnöke, és meglepő módon kibújt a szög a zsákból: megcsillogtatta retorikai képességeit is. Bár még gyakorolnia kell, minden bizonnyal sokat tanult Gyurcsány Ferenctől. Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármesterrel karöltve most üzentek a Fideszre szavazó magyaroknak. Karácsony szerint a Fudan-ügy a Fidesz teljes és végső öngyilkossága, és az emberek jobb, ha meggondolják, melyik oldalra állnak. A tüntetőkhöz a Pesti TV munkatársai, Vésey Kovács László és Ambrózy Áron csatlakoztak, hogy beszélgessenek és megértsék az álláspontokat. Nézze vissza a videós közvetítést!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!