Pesti Srácok

george soros

Dobálták a rendőröket a CEU-sok a Parlamentnél – Stábunkat felkötéssel fenyegették (Frissítjük)

PPestiSrácok.hu Forró drót 2017 április 9.
Üvegekkel, fémtárgyakkal, műanyag palackokkal dobálták meg a rendőröket a CEU-tüntetés résztvevői a Kossuth téren. Előzőleg a köztévé riporterét, operatőrét, technikusát molesztálták az agresszív tüntetők, akiknek menekülniük kellett. Rohamrendőrök gyülekeztek a Parlamenthez közeli utcákban. A PestiSrácok.hu riporterére ismét rátámadtak a ballib tüntetők, és felkötéssel fenyegették meg. Egy agresszív csoport az Emberi Erőforrások Minisztériumához vonult, ahol ugyancsak rátámadt a rendőrökre. A Kossuth térről a Fidesz székházához vonult volna több száz ember, de a rendőrök nem engedték őket az épülethez. Pár százan a Dózsa György utca-Lendvay utcán sarkán vertek tábort, majd visszamentek az Oktogonhoz. Közben Tényi István azt közölte lapunkkal, hogy a köztévé stábjának bántalmazása és a rendőrök megdobálása miatt feljelentést tett. Háromnegyed 12 körül körülbelül 300-an ülnek az Oktogonnál a flaszteron, de egy jó részük bement a McDonaldsba. Ezeknek a fiataloknak nem csak a szeme, az értelme is csillog: egyikük közölte, tartsanak ki reggelig, mert akkor megint sokan lesznek... Hát, sok sikert hozzá, mi nyugovóra térünk. Hétfőn jövünk a vasárnapi CEU-tünti videóösszefoglalójával – nagyon ütős lesz! Jó éjt minden kedves olvasónknak!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!