Pesti Srácok

győrvár

Szombaton lesz a Kárpát-medence legkülönlegesebb böllérversenye, a Vas Vármegyei Gasztrofesztivál Győrváron

HGHuth Gergely Magyar ugar 2025 február 13.
Február 15-én, szombaton ismét Győrvár lesz a Kárpát-medence közepe, ahol évről-évre sok ezren kíváncsiak a Vas Vármegyei Gasztronómiai Fesztiválra. Közel harminc csapat vesz részt a fesztiválon a történelmi Magyarország minden szegletéből, hogy összemérjék tudásukat és részesei lehessenek egy igazi kulináris-kulturális találkozónak, s a legeléjétől a végéig bemutassák és megkóstoltassák, hogy melyik vidéken milyen módon dolgozzák fel a disznót. A PestiSrácok kollégái immár negyedik alkalommal vesznek részt a megmérettetésen Petőmihályfa csapatához társulva. A tavalyi böllérversenyen első lett Egyházashetye, a legjobb böllért pedig Vajdahunyad adta. A fesztivál erőssége tehát, hogy a magyarországi csoportok mellett minden külhoni magyar régió jelen van a rendezvényen, így Győrváron egy napig nemzetegyesítő erővel is bírt a gasztronómia. Marton Ferenc, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke, főszervező úgy véli: ez az esemény egy küldetés. Hangsúlyozza: sikerült elérni, hogy a fesztivál fontos találkozóhely legyen, nemcsak Vas vármegyének, hanem az egész magyarságnak. Az eseményen fővédnöke, V. Németh Zsolt államtitkár és Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke Nézzék vissza tavalyi videónkat, galériánkat és jöjjenek el! Találkozzunk Győrváron!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!