hunnia-per
A Hunnia-ügy vádlottjainak családtagjai és a Budaházy Bizottság képviselői Novák Katalinnal találkoznának (VIDEÓ)
December 11-én, vasárnap a Hunnia-ügy vádlottjainak családtagjai a Köztársasági Elnöki Hivatalnak karácsonyfájára vittek díszeket, valamint a vádlottaknak kegyelmet kérő levelet is átadtak a helyszínen.Budaházy György a PS-nek: „A Háttér Társaság nyomására ellenem indított újabb büntetőüggyel tudtak mostanáig benntartani”
Több mint fél éven át tartó ismételt letartóztatás után egy hete fordulat állt be a Budaházy-ügyben. Budaházy Györgyöt kiengedték a börtönből, megszüntetve a letartóztatását, így ugyan nyomkövetővel felszerelve, de hazatérhetett a családjához. Itt, a családi otthonában fogadta a PestiSrácok.hu stábját és exkluzív interjút adott, amelyben többek közt elárulta, miért és hogyan tudták hónapokkal tovább bent tartani, mint a társait. Felidézte azt a 2019-es tüntetést a gyermekek és oktatásban részt vevők LMBTQ-érzékenyítése ellen, amelyből a Háttér Társaság egyik tagjának feljelentésére és a Soros-szervezet erős nyomásgyakorlását követően csoportosan elkövetett, közösség tagja elleni erőszakkal gyanúsították meg. Különös módon éppen akkor, amikor a Hunnia-ügyben az ítélethirdetés következett. A nemzeti radikális azt is elárulta a PS-nek, mi tartotta benne a lelket, miért nem tudták megtörni az elmúlt lassan másfél évtized alatt."Az a bűnünk, hogy megmutattuk a baloldalról, ők ugyanazok a tömegbe lövető bolsevik gazemberek, akik voltak" – Budaházyék szabadságáért tüntettek a Gyorskocsi utcánál
Több százan gyűltek össze pénteken délután a Gyorskocsi utcai büntetés-végrehajtási intézetnél, hogy a még mindig börtönben fogva tartott Budaházy György és társai szabadságáért tüntessenek. A békés – és mint hangsúlyozták, politikamentes – demonstráción felszólalt Budaházy György testvére, Budaházy Edda, dr. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője, dr. Drábik János, a Magyar Trianon Társaság elnöke, Beke István, a Romániában terrorcselekmény miatt korábban elítélt egyik székely magyar, Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke és Sziva Balázs, a Romantikus Erőszak zenekar frontembere. Budaházy György levélben üzent a mellettük tüntetőknek. Azt írta: ha őrizetbe vétele után egyszer sem fellebbezett volna, hanem belenyugszik és elfogadja, amit rá akar mérni a gyurcsányi rendszer, most szabadulna. Arra is kitért: szerinte a legfőbb bűnük az, hogy lerántották a baloldal álhumánus álarcát és megmutatták, hogy ezek ugyanazok a tömegbe lövető, bolsevik gazemberek, akik voltak.Kiengedték a börtönből a Hunnia-per letartóztatott vádlottjait, kivéve Budaházy Györgyöt (Frissítve)
Budaházy György kivételével a Hunnia-per többi, megismételt elsőfokú ítélet kihirdetése után azonnal letartóztatott vádlottjának fellebbezését helyben hagyva, kényszerintézkedésüket enyhítette a Fővárosi Ítélőtábla, így a II. rendű S. J., VIII. rendű T. Cs., IX. rendű N. Z., valamint a XI. rendű vádlott, F. R. hazatérhetett a börtönből a családjához. Budaházy György esetében azonban az Ítélőtábla álláspontja szerint „mellőzhetetlen a teljes szabadságelvonással járó kényszerintézkedés” – értesítette a PestiSrácok.hu-t a család. A határozatot az Ítélőtábla többek között azzal is indokolta, hogy a közelmúltban Budaházyt közösség tagja elleni erőszak elkövetésével is meggyanúsították, amely a jelen ügyben kiszabott 17 éven felül egy újabb 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény. A nemzeti radikálisok ismert alakját a Háttér Társaság jelentette fel, miután 2019 nyarán az iskolai LMBTQP-érzékenyítésről szóló programjukra Budaházy is több társa is megpróbált bejutni, hogy nemtetszésüket fejezzék ki; miután ez nem sikerült, egy molinót húztak ki a Háttér Társaság irodájának bejárata elé, azzal a felirattal, hogy „Tiltsák ki az LMBTQ-propagandát az iskolákból!”. Úgy látszik, a ma már a gyermekvédelmi törvénybe foglalt elvekért való kiállása miatt Budaházy Györgyöt még hosszabb időre vonnák ki a forgalomból.„Mindig a hazámért cselekedtem” – Exkluzív interjú a 17 év fegyházra ítélt Budaházy Györggyel (Videó!)
„Harmadszor vagyok ugyanabban az ügyben becsukva, pedig köztörvényes bűncselekményt soha el nem követtem” – ezt mondta a Pesti TV stábjának a Gyorskocsi utcai börtönben Budaházy György, akit a Fővárosi Törvényszék Ignácz György bíró vezette tanácsa első fokon 17 év letöltendő fegyházbüntetésre ítélt, amelyből még csak kedvezménnyel sem szabadulhat. A Pesti TV-nek egyedüliként sikerült a szükséges engedélyeket megszereznie ahhoz, hogy fogvatartása alatt, a börtönben interjút készíthessen a nemzeti radikális oldal egyik vezéralakjával. Az exkluzív börtöninterjút a Pesti TV Az Ügy című műsorában láthatták, a videót a csatorna honlapján is visszanézhetik.Magyar orvosok nyílt levele szerint a Budaházy-ügy lezárásához a köztársasági elnök kegyelme szükséges
Nyílt levelet írtak a magyar orvosok, nevezetesen Csókay András, Olajos Attila és Jancsó Gábor, amiben azt kifogásolják, hogy a Budaházy-ügyben született ítélet túlzó és méltánytalan, ennek rendezését pedig abban látják, hogy a Köztársasági Elnök kegyelemben részesítse Budaházy Györgyöt és az eljárás alá vont többi jogtalanul sújtott elítéltet.Budaházy György felesége eljárási kegyelmet kér férjének a köztársasági elnöktől
A köztársasági elnökhöz fordul férje ügyében Budaházyné Trencsányi Bernadett. A Nemzeti InternetFigyelő által közzétett interjúban Hegedűs Loránt református lelkész és dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője is kifejtik véleményüket a "Hunnia-perként" elhíresült ügy kapcsán.Schiffer András a Budaházy-ítéletről: Ilyenkor lenne helye eljárási kegyelemnek!
Schiffer András közösségi oldalán kommentálta a Hunnia-perben Budaházy Györgyre kirótt ítéletet. Mint ismert, a napokban tizenhét év fegyházbüntetésre ítélte Budaházy Györgyöt a megismételt elsőfokú eljárásban a Fővárosi Törvényszék. Az LMP egykori társelnöke ennek kapcsán foglalt most állást.Az Ügy: 2006 és ami utána jött – avagy Gyurcsány, te böszme! (Videó)
A Pesti TV Az Ügy című oknyomozó és tényfeltáró műsora ezúttal a 2006-os és azt követő eseményeket idézte fel a rendőrterror áldozatainak segítségével, és Budaházy György szemén keresztül tekintettünk vissza a 12 éve tartó Hunnia-perre, az első magyar terroristaperre. Merthogy hiába mondta ki az Országgyűlés vizsgálóbizottsága már 2011-ben, hogy a Gyurcsányék vezérelte szemkilövetés terrorcselekmény volt, az igazi felelősségre vonás elmaradt, ellenben Budaházy Györgyöt és 16 társát bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmények elkövetésével állították bíróság elé, sőt, szabtak ki rájuk első fokon együttesen 127 év fegyházbüntetést. Biztos, hogy egyensúlyban van Justitia mérlege? Döntsék el Önök...Ajánljuk még

















