hunnia-per
Jövő héten folytatódik a Hunnia-per – A Nemzeti Jogvédő Szolgálat közkegyelmet szorgalmaz Budaházyék ügyében
Csütörtökön tanúmeghallgatásokkal folytatódik a Hunnia-per megismételt elsőfokú eljárása a Fővárosi Törvényszéken. Budaházy György és társai büntetőpere bekerül a magyar jogtörténetbe, nemcsak azért, mert ez az egyik leghosszabban elhúzódó büntetőeljárás (12 év – eddig), hanem azért is, mert Budaházyék voltak az elsők, akiket Magyarországon bűnszervezetben elkövetett terrorcselekmények vádjával állítottak bíróság elé. A tárgyalás most tanúkihallgatásokkal folytatódik, de akár még komoly fordulat is bekövetkezhet az ügyben, ugyanis a Nemzeti Jogvédő Szolgálat leporolta a már 2016-ban előterjesztett közkegyelmi törvénytervezet.Gaudi-Nagy a Budaházy-ítéletről: „A nemzeti ellenállók ünnepe ez a nap”
Megkönnyebbültem – ezt mondta a sajtónak Budaházy György, miután a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte azt az elsőfokú ítéletet, amely összesen 125 évnyi fegyházbüntetést szabott ki rá és 16 társára terrorcselekmény vádjával. Gaudi-Nagy Tamás, az ügyben hangsúlyos szerepet játszó Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője úgy értékelt a PestiSrácok.hu-nak, hogy „a jog és a nemzeti ellenállók ünnepe ez a nap”, Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság Büntetőkollégiumának volt tanácselnöke pedig azt mondta portálunknak, nem is dönthetett volna másképp a másodfok.Hatályon kívül helyezték Budaházyék elsőfokú ítéletét
Hatályon kívül helyezte csütörtökön a Budaházy György és tizenhat vádlott-társa ügyében hozott elsőfokú ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla Lassó Gábor vezette bírói tanácsa és új eljárás lefolytatására utasította az elsőfokú bíróságot. A kényszerintézkedést valamennyi vádlott tekintetében feloldották.Csütörtökön hirdetnek ítéletet a Hunnia-perben
Miután ma befejezik utolsó szó jogán történő felszólalásaikat a Hunnia-per vádlottjai, elhárul az akadálya, hogy április 19-én ítéletet hirdessen a Fővárosi Törvényszék a Budaházy György és tizenhat vádlott-társa ellen mások mellett terrorcselekmény vádjával indult büntetőperben.Megkezdődtek a védői perbeszédek a Budaházy-perben
Újabb két határnap kitűzésével kezdte a keddi tárgyalási napot a Lassó Gábor vezette bírói tanács a Fővárosi Ítélőtáblán a Hunnia-per tárgyalássorozatában, miután „önmérsékletre intette” mind a vádlottakat, mind védőiket felszólalásaik időtartamának visszaszorítása érdekében. Ezután kezdetét vették a tizenhét vádlottas büntetőperben a védőbeszédek.Bűncselekmény történhetett a Budaházy-ítélet szövegezésekor – akár hatályon kívül is helyezhetik a verdiktet
Nyomozást rendelt el az ügyészség a Budaházy György és társai elleni elsőfokú ítélet írásba foglalása kapcsán – értesült a PestiSrácok.hu. Az ügyben a Nemzeti Jogvédő Szolgálat tett feljelentést, ugyanis az elsőfokú határozat leirata jóval azután született meg, hogy az eljáró bíró, Kenéz Andrea szolgálati viszonya megszűnt. Így viszont fölvetődik a gyanúja, hogy valaki más fejezte be helyette az ítélet szövegezését. Ez viszont bűncselekmény lehet, ami a Budaházyra és társaira kiszabott összesen 125 évnyi fegyházbüntetés hatályon kívül helyezését vonhatja maga után.Ítélethirdetés helyett Budaházy „szereplésével” folytatódik a Hunnia-per
A legnagyobb „hiszti” ellenére is bőven maradtak üres székek a Fővárosi Ítélőtábla dísztermében kedden, amikor másodfokon folytatódott Lassó Gábor bírói tanácsa előtt a mások mellett terrorcselekmény elkövetésével vádolt Budaházy György és társai ellen folyó büntetőper. A fővádlott, Budaházy saját bevallása szerint is szereplésre készült, ami ismét maratoni hosszúságúra sikerült, így aligha várható ítélet az előre beharangozottak szerint február 27-én.Ajánljuk még















