közmédia
Már több mint 82 millió forint gyűlt össze a Jónak lenni jó! adományvonalán
A Jónak lenni jó! idén a koronavírus miatt árván maradt gyerekeket segíti. A 1357-es adományvonalon már több mint 82 millió forint gyűlt össze. A közmédia jótékonysági akciója december 19-én zárul egy egész napos műsorfolyammal. A Jónak lenni jó! idei, immár tizedik kampányát bejelentő sajtótájékoztatón Áder János köztársasági elnök, a Regőczi Alapítvány alapítója hangsúlyozta: céljuk, hogy segítséget nyújtsanak azoknak a gyermekeknek, akiknek családját tragikusan érintette a koronavírus-járvány.Rekordösszeg gyűlt össze egy hónap alatt a Jónak lenni jó! adományvonalán
Páratlanul nagy összeg gyűlt össze a Jónak lenni jó! adományvonalán egy hónap alatt. Az idén a Covid-árvákat segítő Regőczi Alapítvány munkáját támogató nagyszabású jótékonysági kampányban – több mint száznegyvenezer hívásnak és sms-nek köszönhetően – meghaladta a hetvenmillió forintot az adományvonalra érkezett felajánlások összege. A tíz éves múltra visszatekintő karitatív akció történetében ez rekordnak számít.Csalók élnek vissza a Jónak lenni jó! nevével
Ismeretlenek a közmédia adománygyűjtő műsorára hivatkozva lakásokba csöngetnek be és kérnek támogatást a Regőczi Alapítvány számára – közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfőn. Az MTVA megteszi a szükséges jogi lépéseket az ügyben.Kézírással a Regőczi Alapítványért – Idén a Covid-árvák javára gyűjt a közmédia
Immáron tizedik éve szervez adománygyűjtést a közmédia. A jótékonysági program idén a koronavírusban árván vagy félárván maradt gyermekeket támogató Regőczi István Alapítvány munkáját támogatja. A „Jónak lenni jó” kezdeményezés mögé számos hazai híresség, sportoló is csatlakozott, de magánszemélyektől is érkeznek felajánlások.Elhunyt Sugár András, a közmédia volt munkatársa
Elhunyt Sugár András, a közmédia volt munkatársa, televíziós személyiség, nyolcvannyolc esztendős volt – közölte hétfőn a család.Az Alkotmánybíróság nem adott igazat az MTVA-székházat ostromló baloldalnak
Az Alkotmánybíróság szerint is kiegyensúlyozottan tájékoztatott a közmédia, a testület ugyanis egyhangúlag elutasította az MSZP panaszát, amelyet a Kúria korábbi döntése ellen nyújtott be – írja a hirado.hu. Hozzáteszik: a legfőbb bírói testület már februárban megállapította, hogy kiegyensúlyozott volt az a beszélgetés az M1-en, amelynek a témája az ellenzéki képviselők MTVA-székházban történt akciója volt. Az Alkotmánybíróság most kimondta: a szerkesztői szabadság jegyében az ellentétes nézeteket a riporter vagy a műsorvezető is ismertetheti – számolt be az M1 esti Híradója.A közmédia emlékadásokkal búcsúzik Jankovics Marcelltől
Az életének 80. évében elhunyt Jankovics Marcell, a Nemzet Művésze, rajzfilmrendező, forgatókönyvíró, grafikus, könyvillusztrátor, művelődéstörténész a Duna Televízió egyik alapító kurátora is volt, 2019-ben a közmédia életműdíját, a Csoóri Sándor-díjat vehette át. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas alkotóra remekműveivel emlékeznek meg a közszolgálati csatornák.Karikó Katalin átvette a Közmédia Év Embere Díját
Bár már tavaly decemberben neki ítélték oda, de csak kedden tudta átvenni személyesen a Közmédia Év Embere Díjat Karikó Katalin Papp Dánieltől, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatójától.Nyílt levélben fordult a közmédia vezetőihez Raffay Ernő a letiltott Trianon film ügyében
Raffay Ernő történész nyílt levélben fordult a közmédia vezetőségéhez az Erdély.ma hírportálon a múlt hét folyamán megjelent interjú kapcsán, amelyben Jelenczki István filmrendező számolt be arról, hogy Trianon filmjét egy fillérrel sem támogatta a magyar kulturális mecenatúra, később pedig a magánadományokból létrejött alkotás bemutatását letiltotta a közmédia. A levelet változtatások nélkül közöljük:Ajánljuk még

















