külügyminisztérium
Majka meglátogatta Szijjártó Pétert a minisztériumban
Szijjártó Péter egy Majkával közös fotót posztolt Facebook-oldalán, és mivel helyszínnek a Külügyminisztériumot jelölte meg, könnyen kikövetkeztethető, hogy a zenész tett látogatást a tárcavezetőnél. Szijjártó Péter a képhez annyit írt: „Egyszerre voltunk covidosok. Mindketten rendesen elszenvedtük. Most már abban reménykedünk, hogy minél előbb mehetünk koncertre. Ő énekelni, én hallgatni."Lemondott a lengyel külügyminiszter
Távozik a lengyel külügyminiszteri posztról Jacek Czaputowicz, lemondását már benyújtotta a miniszterelnöknek – a lépésről csütörtökön a lengyel külügyi szóvivő tájékoztatott.Kimenekítés Limából: "Ez a magyar diplomaták nélkül nem sikerült volna!"
"Világjárók, világutazók vagyunk. Bennem nem is volt annyira erős a nemzettudat korábban, de ez az utolsó út, gyermekkorom álma, Peru, és onnan való hazajutásunk minden megváltoztatott" – mondta a PestiSrácok.hu-nak Füsti Molnár Sándor, akit feleségével három embert próbáló hét után a magyar külügyminisztérium, illetve a limai magyar nagykövetség menekített haza 12 ezer kilométerről. "Soha életemben nem voltam ennyire büszke arra, hogy magyar vagyok" – jelentette ki az 57 éves férfi, aki feleségével élete legkalandosabb utazása után már otthonában, biztonságban van, a kötelező hatósági karanténjuk is letelt, nem betegedtek meg."Elképesztő érzés volt, hogy magyar katonai géppel visznek haza. Ez volt az utolsó járat Kambodzsából"
Tőtős Anett hátizsákos turistaként töltött el két és fél hónapot Délkelet-Ázsiában, a magyar lány utazása azonban nem várt fordulatot vett akkor, amikor a koronavírus-járvány miatt szigorító lépéseket vezettek be az ázsiai országokban. Portálunknak arról is beszélt, hogyan sikerült hazajutnia a külügyminisztérium segítségével.Szijjártó: Létrejött a külföldön rekedt magyarok hazatérését megszervező munkacsoport
Létrejött a külföldön rekedt magyarok hazatérését megszervező munkacsoport a Külügyminisztériumban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtöki Facebook-bejegyzésében.Újabb külgazdasági siker – Elektromos akkumulátorokat gyártó koreai világcég érkezik Magyarországra
Jelentős külgazdasági sikert és gigaberuházást jelentett be Szijjártó Péter külügyminiszter rendkívüli sajtótájékoztatóján, hiszen az SK Innovation koreai cég érkezik Magyarországra és kezdi meg gyárának építését a következő hónapban. A gyárat Komáromban építik fel, ez pedig ezer új munkahelyet jelent, a beruházás értéke 239 milliárd forintot tesz ki. A magyar kormány készpénztámogatást ad a beruházáshoz, a mértékről még tárgyalnak.KELLEMETLENT A HASZONTALANNAL
Én igazán, nagyon utáltam a hétfőket. A patájától a szarva tetejéig, de nem azért, mint az átlag, hanem mert hétfőnként úszni kellett. A szüleim kérlelhetetlenek voltak, de az edzőm, Judit néni biztatott: „Fokhagyma, te itt megerősödsz, egy-két év és stramm leszel”. Egy-két év? Le kellett ülnöm a párás medencetérben egy székre… egy-két év. Év. Aztán hat lett belőle.Demeter Márta szerint a magyar külügy bűncselekmények elkövetésére használja a külképviseleti hálózatot
Az LMP társelnöke szerint "a magyar külügy bűnözők utazási irodájává vált". Demeter Márta pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: a külképviseletek nem a magyar embereket és a magyar államot képviselik, hanem Orbán Viktor miniszterelnök személyes döntéseit hajtják végre. A hálózatot bűncselekmények elkövetésére használják, diplomáciai fedésben - jelentette ki, az egyik legnagyobb biztonsági kockázatnak ítélve mindezt.Ajánljuk még

















