Elon Musk rakétája viszi majd a világűrbe a magyar kisműholdatPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 december 7. Elon Musk amerikai üzletember rakétája viszi majd a világűrbe a magyar kisműholdat – közölte az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-vel. Mint írták, az NMHH feltett célja, hogy támogassa a "szárnyait bontogató" hazai űripart, valamint az űrtudományok oktatását.
Újabb magyar fejlesztésű kisműhold startolt el a világűrbePPestiSrácok.hu Forró drót 2021 augusztus 17. Kiss László csillagász az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában jelentette be, hogy magyar idő szerint kedd hajnalban sikeresen startolt el a Francia Guyana-i Kourou-ból, a Guyana Űrközpontból a magyar fejlesztésű RADCUBE nanoműhold.
Sikeres volt a fellövés – Ismét magyar műhold a világűrben (VIDEÓ)SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2019 december 6. Péntek délelőtt sikeresen elstartolt az új-zélandi kilövőállomásról a Rocket Lab "Elektron" elnevezésű rakéta, amely két újabb magyar műholdat juttatott a világűrbe. Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos portálunk megkeresésére válaszolva elmondta: bár az ellenzéki képviselők megpróbálják elbagatellizálni, nevetséges színben feltüntetni a magyar technológiai eredményeket, a Smog–P sikeres pályára állítása világszenzáció lesz. Mint kifejtette: ha a Smog–P képes lesz jeleket küldeni ilyen frekvenciatartományban, az az űrkutatásban egyedülálló eredmény lesz, egyúttal óriási lépés a miniatürizálás terén is. A beágyazott videóban visszanézheti a fellövést is.
Elhalasztották a magyar műholdak mára tervezett fellövésétPPestiSrácok.hu Forró drót 2019 november 29. A földi állomás további tesztelése érdekében elhalasztották a mára tervezett műholdfellövést – olvasható a SMOG–1 Facebook-oldalán. Hamarosan startolhat Magyarország második és harmadik műholdja, amelyekett a Műegyetem hallgatói és oktatói építettek. A fellövést élőben lehet majd követni az interneten. Az újabb időpontot egyelőre nem jelentették be. A Smog-műholdak küldetésének célja a digitális tv-adók által az űrbe kibocsátott elektromágneses szennyezés feltérképezése alacsony földkörüli pályáról. A fejlesztési munkálatokat lehetőség szerint hazai erőforrásból, egyetemi hallgatók bevonásával valósítjuk meg – olvasható a fejlesztők által működtetett közösségi oldalon.