Pesti Srácok

mszp

Pártkongresszusi svédasztalok párizsis-szendvicsszagával kezdődött Tóth Bertalan MSZP-elnöki karrierje ( KÉPGALÉRIÁVAL-VIDEÓVAL)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2018 június 17.
Tóth Bertalan frakcióvezetőt választották az MSZP új elnökének, Mesterházy Attila 54-46 arányban alulmaradt. A választmány elnökének Kunhalmi Ágnest választották, aki kihívó nélkül pályázott a posztra, elnökhelyettesnek Szakács Lászlót, az alelnököknek pedig Szanyi Tibor, Hegyi Gyula és Komjáthi Imre lettek. A helyszínre megérkező tudósítóinkat kellemes, az álmennyezetből áradó azbesztszag, a félreismerhetetlen pártkongresszusi svédasztalok párizsis-szendvicsszaga fogadta. A kongresszus sajtónyilvános részében, Tóth Bertalan arról beszélt, hogy azt szeretné, ha irányítása alatt a párt egységes frontként tudna felvonulni Orbán Viktor poszt-fasiszta diktatúrájában elnyomott, kisemmizett és tönkretett embertömegek zászlaja alá. Kifejtette: az emberek nagy része Magyarországon hisz a klasszikus szociáldemokrata értékekben. A kérdés már csak az, hogy az MSZP hisz-e benne? Pontosítunk: egy kérdés maradt, hogy egyáltalán hisz-e valamiben az MSZP, a Fideszen kívül? Beszédéből kiderült, hogy a "szociáldemokrácia" Tóth-féle értelmezése a fasizmus és a jelölt házak narratívája mentén felépülő újbeszédéből és a kapatosabb járási párttitkárok szociális érzékenységéből állhat össze. Ez tehát az új, a megújult, a 21. századi MSZP. Ennél még Gurcsány Ferenc is progresszívabb volt, Berci!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!