mszp
Kunhalmi kiszállt a ringből - Kétszereplőssé vált az MSZP elnöki posztjáért zajló iszapbirkózás
Mégsem indul az MSZP elnöki posztjáért Kunhalmi Ágnes, csak a választmány vezetéséért jelölteti magát vasárnap – írta a politikus az Indexnek küldött nyilatkozatában. A célja nem változott, baloldali egységet akar, de ehhez több időre és erőre van szüksége. Nem áll be sem Tóth, sem Mesterházy mögé.Szanyi Tibor a lengyeleket és hazánkat ostorozta Strasbourgban
A lengyel jogállamiság helyzetéről tartott európai parlamenti vitában felszólalt a szocialista magyar Szanyi Tibor is. A szocialista EP képviselő hozta a formáját és tiszteletreméltónak nevezte az EP következetes kiállását a demokratikus jogok mellett, még a hetes cikkely szerinti kötelezettségszegési eljárást is emlegette. Azt mondta, fontos most az EU további kiállása, ami üzenet értékű, miszerint az unió nem tűri el polgárai alapjogainak megsértését. Felszólalásában egyébként Lengyelországot hazánkkal hozta párhuzamba, persze nem pozitív értelemben, hanem úgy beszélt Magyarországról mint valami rossz, bűnös mintáról, amit most a lengyel kormány is próbál követni.Az MSZP-s Ujhelyi rendkívüli ENSZ-nagyköveti pozícióhoz jutott
Az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) rendkívüli nagykövetének nevezték ki Ujhelyi Istvánt - közölte az MSZP európai parlamenti képviselőjének sajtóirodája kedden.Kunhalmi-Mesterházy-Tóth - Hárman indulnak az MSZP elnöki posztjáért
Hárman indulnak az MSZP elnöki posztjáért a vasárnapi tisztújító kongresszuson, Kunhalmi Ágnes volt fővárosi MSZP-elnök, Mesterházy Attila volt pártelnök és Tóth Bertalan frakcióvezető - közölte a párt jelölőbizottságának elnöke hétfőn. A testület azt javasolja, hogy egy elnökhelyettese és három alelnöke legyen a szocialista pártnak, az elnökség pedig a frakcióvezetővel együtt 15 tagú legyen.Jobbikos keménység: Ha Dúró Dóra nem adja vissza a mandátumát, akkor megtartja. Ennyi (PS-Videó!)
Hungarikumként vonulhat be a történelembe a Jobbik, amely minél több tagot, és szimpátiát veszít, annál erősebb – így lehetett értelmezni a párton belül tapasztalható jelenségeket Hegedűs Lórántné portálunknak adott válaszaiból. Molnár Gyula szerint még nem lehet leírni az MSZP-t, amely egyszer feltámad majd, és a ma még apolitikus fiatalok tömegeit szólítja majd meg. A PestiSrácok.hu stábja az Országgyűlés hétfői ülésnapján járt.Kunhalmi Ágnes: A döntés az enyém, nem másé, és azoké, akik engem támogatnak
Kunhalmi Ágnes még nem döntötte el, hogy visszalép-e az MSZP elnökjelöltségétől, holnap megy a jelölőbizottság elé. -Írja az atv.hu Ha visszalép, akkor Tóth Bertalan lenne a pártelnök, Ujhelyi István pedig az elnök-helyettesi posztért indul legalábbis a párt EP-képviselője ezt tudatta nemrégiben a Facebookon.A Medián szerint Kunhalmi vagy Mesterházy lehet az MSZP új elnöke
A júniusban esedékes tisztújítás előtt néhány héttel a Medián rákérdezett a három legesélyesebb MSZP-elnökjelölt megítélésére. A válaszok azt mutatják, hogy nagyon szoros a verseny. A szocialista szimpatizánsok Kunhalmi Ágnest vagy Mesterházy Attilát látnák szívesen az elnöki székben. A kutatás eredményét az ATV tette közzé.Németh Angéla megőrzi Hajdu László „dicső politikai örökségét” Rákospalotán
Lemondott Budapest XV. kerületének polgármesteri tisztségéről Hajdu László, a volt városvezető természetesen nem vonul vissza a politikusi pályáról, hiszen a DK képviselőjeként az új Országgyűlésben folytatja munkáját, az ellenzéki politikus a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt jelentette ezt be. Hajdu László elmondta, hogy ideglenesen Németh Angéla alpolgármesterre bízta a városrész irányítását, akit a DK az utódlásáról döntő időközi választáson is indítani fog, a jelek szerint összellenzéki jelöltként.Ajánljuk még

















