mszp
Kunhalmi szerint MSZP nélkül nincs baloldal, az elnöki tisztségre is pályázik
Szövetségben, mégis külön frakcióban működik majd az MSZP és a Párbeszéd a következő Országgyűlésben. A Párbeszéd csak úgy alakíthat frakciót, hogy abban a párt képviselőin kívül Bősz Anett, a Liberálisoktól és Burány Sándor, az MSZP-től is helyet foglal majd. A jövőről szóló legfontosabb kérdésekben a szombati választmányi ülésen döntöttek. A szocialisták új pártelnököt június 17-én választanak majd.Külön frakciót alakít az MSZP és a Párbeszéd
Az MSZP és a Párbeszéd külön frakciót alakít, és frakciószövetségként dolgozik az Országgyűlésben - jelentették be a két párt vezetői szombaton Budapesten, a szocialista párt választmányának szünetében tartott sajtótájékoztatón.Minden ellenzéki pártnál talált számviteli és könyvvezetési szabálytalanságokat az ÁSZ
Az Állami Számvevőszék megfelelőnek találta az MSZP, az Együtt és a Liberálisok intézkedési tervét a gazdálkodásukban feltárt szabálytalanságok megszüntetésére, az LMP esetében kiegészítést kért, a Jobbik, a DK és a Párbeszéd esetében azonban azt állapította meg, hogy az intézkedési terv nem alkalmas a hiányosságok megszüntetésére, ezért azokat visszaküldte a pártoknak - közölte az ÁSZ szombaton.Tóth Bertalan az esélyesebb jelölt a gyurcsányista Kunhalmival szemben
Tóth Bertalan a legesélyesebb elnökjelölt – írja a Népszava információira hivatkozva a 24.hu. Mint hozzáteszik, bár Kunhalmi Ágnes is esélyes jelölt, viszont mivel egy DK-val szövetségben álló uniópártban gondolkodik, sokan nem örülnének, ha ő vezetné a szocialistákat. Információk szerint Karácsony Gergely főpolgármester-jelöltként mérettetné meg magát.Kis párttá zsugorodna az MSZP a parlamentben, ha önálló Párbeszéd frakció alakulna
Továbbra sem mehet biztosra az MSZP azzal kapcsolatban, hogy végül nem alakít önálló frakciót a Párbeszéd, amely csak a szocialistákkal állított közös lista segítségével jutott be a parlamentbe. Bár Karácsony Gergely tegnap bejelentette, hogy amit a „változás szövetsége” a kampányban közösen képviselt, azt az Országgyűlésben is együtt kívánja megjeleníteni, ezért az MSZP–Párbeszéd-frakciószövetségben politizál majd, kitért arra is, hogy annak jogi és technikai részletein dolgoznak még.Az ellenzéki pártok új szavazást akarnak – de persze csak ott, ahol nem ők nyertek
A Demokratikus Koalíció, az MSZP, a Jobbik, valamint az LMP is a Nemzeti Választási Bizottsághoz fordult jogorvoslatért az április 8-i országgyűlési választás végeredményével kapcsolatban – írja a Magyar Idők. A választással kapcsolatos kifogásokat kedd 16 óráig lehetett továbbítani a választási szerveknek.Néhány helyen változik a Fidesz és a KDNP frakciója, jóval karcsúbb lesz a szocialistáké
Ma este búcsúztatják az országgyűléstől elköszönő, illetve a választókerületüket elveszítő, és a párt listáján a 86. hely után szerepelő, így listás mandátumot nem szerzett fideszes és kereszténydemokrata képviselőket, mert holnap tartja alakuló ülését a KDNP 16 fős frakciója.Merre kígyóznak tovább a kígyók?
Miközben az Emőkék zaklatott idegállapotba kerülve nem hiszik el a választás eredményét, és a Gáborokkal együtt dühükben kutyakakival akarják megdobálni a kétharmadot, érdemes végigtekinteni a frissen megvert ellenzék sorain. Merre kígyózhatnak tovább a kígyók, azaz milyen kilátásai vannak az ellenzék töredékpártjainak a következő négy évben, hogy aztán a 2022-es választások hajrájában ismét belefeledkezhessenek az összefogás/koordináció-diskurzusba?Ajánljuk még

















