mszp
Egy kicsit megint engedett az MSZP Gyurcsány Ferencnek
Sajtóhírek szerint Molnár Gyula holnap, pénteken bejelenti, hogy megszületett az MSZP és a DK választási megállapodása, ám Mesterházy Attila az ATV-n úgy nyilatkozott, hogy akkor kell kongresszust szervezni, ha az az együttműködés és a stratégia tartalmi részéről is dönthet. Az MSZP korábbi miniszterelnök-jelöltje azonban engedékenyebb hangot ütött meg a héten kiszivárgott megállapodási listával kapcsolatban, mint korábban Molnár Gyula és Kunhalmi Ágnes."A Jobbik balliberális frakciója" - Csúnyán elszólta magát a helleri mélységekbe süllyedő Kész Zoltán
Még több mint négy hónap van az országgyűlési választásokig, de a veszprémi választókerületben már most totális a káosz és egyszerűen követhetetlen, melyik ellenzéki pártnak, vagy szervezetnek ki a jelöltje, és főleg melyik jelölt milyen ideológiát képvisel. A balliberális politikát képviselő Kész Zoltánt a pártok közül eddig csak az Együtt vállalta fel. A Jobbik bár már márciusban, elsőként mutatta be veszprémi jelöltjét Varga-Damm Andrea személyében, a jobbikos országgyűlési képviselő, Rig Lajos semmibe véve saját szavazóit, a minap az ultra liberális Kész oldalán szállt be a kampányba. Az MSZP mindenkinek kezet nyújtott, de a Jobbikkal való együttműködéstől elhatárolódott. Közben Mesterházy Attila, a szocialisták korábbi miniszterelnök-jelöltje, a párt erős embere már a veszprémi jelölt fotózásán is túl van.Gyurcsány egyre erősebben szorítja az MSZP torkát
Nincs nyugalom a 106 választókörzet jelöltjeinek elosztásáról kiszivárgott lista körül. A listát részben valósnak minősítő Kunhalmi Ágnes dühtől remegő szájjal, csaknem elsírta magát a Hír TV stúdiójában, mondván, saját szavazóit köpi arcon az ellenzék, amely a kampányolás miatt még mindig az összefogás részletein csámcsog. Ezután Molnár Gyula és Gyurcsány Ferenc is bekapcsolódott a buliba.Karácsony Gergőék „sikere”: kétezer aláírást bírtak összekalapozni a karácsonyi népszavazásra
A szükséges százezer helyett mindössze 66,5 ezer aláírás gyűlt össze a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánításáról szóló népszavazási kezdeményezésre, így elhasalt az ötlet. Pedig az MSZP és a Párbeszéd is gyűjtötte az aláírásokat: előbbi 27 ezret, utóbbi kemény kétezret...Finisben a baloldal tárgyalássorozata
Hamarosan lezárulhatnak az egyeztetések az MSZP és a DK között – erről beszélt tegnap Molnár Gyula, az MSZP elnöke és Hiller István, a párt választmányi elnöke. Mindketten kizárták az együttműködést a Jobbikkal, az LMP sincs napirenden a tárgyalásokon – bár Molnár szerint feléjük nyitottak –, míg az Együtt–Párbeszéd kaphat induló helyeket.Újraindul a kilépett MSZP-s, ha a választók szeretnék
Nem kíván más párt jelöltje lenni az MSZP-ből kilépett Horváth Imre országgyűlési képviselő. A politikus közleményben tudatta az MTI-vel, hogy ha az újpesti választópolgárok kívánják, akkor indul a 2018-as választáson.Ujhelyi: Egyes liberálisok már Vona Gáborban látják a haza megmentőjét
Ujhelyi István MSZP-s politikus a közleményében arról írt, véleménye szerint a liberális értelmiség egy része „már-már Vona Gáborban látja a haza megmentőjét”, azaz kezd beérni a Jobbik cukiság-kampánya. Az EP-képviselője kifejtette, „vörös vonalat kell húzni a baloldal és a Jobbik közé, különben a következő Országgyűlésben a Jobbik és a Fidesz extrém versenyt futhat baloldal nélkül”.Veszítene az MSZP azzal, ha identitását feladva összefogna a Jobbikkal
Galló Béla politológus szerint egyértelműen veszítene az MSZP azzal, ha összefogna a Jobbikkal, feladná identitását a baloldali ellenzéki párt. Hozzátette, úgy látja, az MSZP 2004, Medgyessy Péter volt miniszterelnök távozása és a kormányfőként őt követő Gyurcsány Ferenc érkezése óta „van lejtőn", és nagyon nehéz lesz megállnia.Az ecuadori követ, a bróker, a stróman meg a báb - Milliárdos ingatlanspekuláció a Pilisben
Másfél évtizede folytat háborút Pilisborosjenő sváb kisebbségével egy távol-keletig nyúló érdekkör, felhasználva a település polgármesterét Küller Jánost is, aki minden módszert és eszközt bevet, hogy gátolja, lassítsa a kárpótlási telkek beépítését. A panaszosok szerint azok a kárpótoltak, akiktől a kommunizmus idején egyszer már elvették mindenüket, egy jól kitalált ingatlanspekuláció, és az ahhoz asszisztáló polgármester által vezetett önkormányzat jóvoltából újra kisemmizetté váltak. Azt állítják, hogy a háttérben milliárdos szocialista brókerek érdekei húzódnak, akiket kiszolgál a helyi vezetés. Jól jelzi ezt, hogy az egyik ingatlanmachinátor, Sáhó Tibor tanácsadóként tárgyal, intézkedik az önkormányzat nevében. Mindeközben a falu megrekedt a múlt században, megfelelő infrastruktúra, úthálózat nélkül.Ajánljuk még

















