navracsics tibor
Schmidt Mária: Mi fejet hajtunk a kommunisták áldozatai előtt, a Nyugat még mindig nem
Mi, magyarok nem hagyjuk, hogy mások mondják meg, mit és hogyan tegyünk és hogy elvegyék a szabadságunk. Nem fogunk többé senki diktatúrájában élni – mondta el a Totalitárius Diktatúrák Áldozatainak Európai Emléknapján tartott beszédében Schmidt Mária. A Terror Háza Múzeum főigazgatója – utalva a nemzetközi baloldali liberális erők erőfeszítéseire – hangsúlyozta: vannak, akik ma a gondolat diktatúráját akarják kiépíteni, miközben nosztalgiával tekintenek a kommunizmusra és még napjainkban is Marx-szobrot avatnak. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter szerint el kell érni, hogy Nyugaton is képben legyenek azokkal a borzalmakkal, amelyek a Vasfüggönytől keletre történtek.Navracsics a Guardiannek: intézményes változásokat hajt a kormány végre, beleértve a közbeszerzési szabályok megváltoztatását
A területfejlesztésért és uniós források felhasználásáért felelős tárca nélküli minisztert a brit lap, a The Guardian kérdezte annak kapcsán, hogy Magyarország és az Európai Bizottság között megszületik-e az egyezség annak érdekében, hogy megkapjuk az uniós forrásokat. Navracsics Tibor megerősítette, amit már korábban is hangoztatott, miszerint bízik benne, hogy dűlőre jutnak Brüsszellel hozzátéve, hogy Magyarország „intézményi változtatásokat” hajt végre, beleértve a közbeszerzési szabályok megváltoztatását. Egy magas rangú uniós biztosnak viszont kétségei vannak, szerinte ugyanis egy kérdést sem sikerült eddig száz százalékosan megoldani Magyarországgal. A határidő viszont közeleg, augusztus 22-ig kell választ adnunk.Navracsics: a magyar kormányon nem fog múlni a megállapodás az EU-val
A magyar kormányon nem fog múlni az Európai Unióval történő megállapodás a helyreállítási és ellenállóképességi alapról (RRF) – közölte a területfejlesztési miniszter pénteki sajtótájékoztatóján.Rácz Zsófi miniszteri biztosként is folytatja az országjárást, és kiemelten figyel a fiatalok véleményére
Interjút adott a Mandinernek Rácz Zsófia, aki a Navracsics Tibor által vezetett területfejlesztési minisztériumban lesz miniszteri biztos. Rácz elmondta, hogy továbbra is folytatja az országjárást, és rendkívül fontos lesz számára, hogy a fiatalok véleményét becsatornázza, megismertethesse a döntéshozókkal. Emellett beszélt az ifjúság- és tehetségügy fontosságáról, a helyettes államtitkári pozíciójáról is.Miniszteri biztos lett Rácz Zsófia
Csütörtökön miniszteri biztosnak nevezték ki Rácz Zsófiát Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter mellé – derült ki a Hivatalos Értesítőből. A volt helyettes államtitkárnak szerteágazó feladatköre lesz, többek között a területfejlesztési koncepciók megalkotásában, a hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatási folyamataiban, a fiatalok fizikai és mentális egészségének megőrzésében is részt vesz majd.Navracsics a PS-nek: közel a megállapodás az Európai Bizottsággal a baloldali hangulatkeltés ellenére is
"Négy pontban már kompromisszumot kötött a magyar kormány az Európai Bizottsággal, a folytatásban egy antikorrupciós munkacsoport létrehozása lehet az, amivel bizonyítunk Brüsszelnek, hogy komolyan vesszük a korrupció elleni harcot és nincs semmi takargatnivalónk" – mondta a PestiSrácok.hu-nak Navracsics Tibor. Kérdésünkre azt is hangsúlyozta: sem a gyermekvédelmi törvény, sem az Európai Ügyészséghez való csatlakozás nem témája ezeknek az egyeztetéseknek, vagyis nincs szó arról, hogy ezen kérdésekben engednünk kellene a források lehívásához szükséges két megállapodáshoz.Navracsics Tibor azt reméli, hogy ősszel megszületik a megállapodás Brüsszellel
Ha a kormány visszavonná a gyermekvédelmi törvényt, nyilvánvalóan megszűnne a kötelezettszegési eljárás Magyarországgal szemben – mondta a Mandinernek adott interjújában az uniós források felhasználásáért és területfejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter, hozzátéve, hogy nem tartja reménytelennek az ügyünket, csak a megfelelő érveket kell felsorakoztatni. Navracsics Tibor továbbá kitért arra is, hogy Brüsszellel egy árnyaltabb kommunikációra van szükség, de szó volt arról is, hogy mivel a magyar kormány kompromisszumkész, közel vannak a megállapodáshoz az unióval, bár a baloldalon vannak, akik még azt is megakadályoznák, hogy egyáltalán tárgyalások lehessenek a két fél között.Hadházy Ákos kiakadt azon, hogy Karácsony Gergely és Navracsics Tibor az uniós pénzekről tárgyalt
A legőszintébben mondom, hogy nem tudom, mit várt Főpolgármester Úr ettől a találkozótól azon kívül, hogy legitimálja az egyik legmegalkuvóbb fideszes politikus pozícióját − írja közösségi oldalán a parlamentet kerülő Hadházy Ákos, aki azon borult ki, hogy Navracsics Tibor, az uniós források felhasználásáért és területfejlesztésért felelős miniszter és Karácsony Gergely tárgyaltak.Ajánljuk még

















