navracsics tibor
Karácsony sürgős egyeztetést kezdeményezett az uniós forrásokért
Sürgős egyeztetést kezdeményezett a kormánnyal Karácsony Gergely főpolgármester annak érdekében, hogy Magyarország és azon belül Budapest hozzájusson a gazdasági, az energia- és a klímaválság kezelésére szolgáló európai forrásokhoz.Ujhelyi István találkozót kezdeményez Navracsics Tiborral az EU-s forrásokról
Ujhelyi István MSZP-s európai parlamenti képviselő találkozót kezdeményez Navracsics Tibor területfejlesztési miniszterrel az EU-s forrásokról.Navracsics Tibor a PS-nek: elérhető egy olyan megállapodás az Európai Bizottsággal, hogy aláírjuk a két szükséges dokumentumot az uniós források lehívásához
Két napon keresztül tárgyalt Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter Brüsszelben az Európai Bizottság tagjaival annak érdekében, hogy megállapodás születhessen és lehívhassuk a Magyarországnak járó uniós forrásokat. A tárcavezető a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, két fontos dokumentumot kellene aláírnia a Magyar Kormánynak ahhoz, hogy az operatív programok forrásait megkaphassuk, valamint az újjáépítési alaphoz hozzáférjünk. Véleménye szerint alapvetően értelmezésbeli különbségek vannak a bizottság és a kormány álláspontja között, ezért úgy látja, elérhető a dokumentumok aláírása, vagyis a megegyezés.Navracsics Tibor: az Európai Bizottság nyitott a kérdéses ügyek rendezésére
Az Európai Bizottság nyitott a kérdéses ügyek rendezésére. A tárgyalások két síkon haladnak: egyrészt az operatív programok finanszírozását lehetővé tevő partnerségi megállapodás megkötésével, másrészt pedig a koronavírus-járvány gazdasági hatásait ellensúlyozni kívánó helyreállítási alappal kapcsolatban – tájékoztatta Navracsics Tibor területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter pénteken, Brüsszelben az MTI-t.Navracsics: Magyarország kész kompromisszumot kötni Brüsszellel
Magyarország kész kompromisszumot kötni Brüsszellel annak érdekében, hogy megszűnjön a régóta húzódó patthelyzet, amely megakadályozta az ország hozzáférését a helyreállítási alaphoz – közölte Navracsics Tibor, miután uniós biztosokkal egyeztetett.Navracsics: a kormány mindent megtesz, hogy az év végéig alá tudja írni a helyreállítási alap megállapodását
A koronavírus-járvány utáni helyreállítást segítő uniós alap forrásainak folyósítását lehetővé tevő nemzeti terv aláírásához vezető folyamat bonyolult; a magyar kormány mindent megtesz, hogy az év második felében, vagy az év vége felé alá tudja írni a szükséges megállapodást az Európai Bizottsággal – jelentette ki Navracsics Tibor területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter Luxembourgban, csütörtökön.Mostantól Láng Zsolt felel Budapest és Pest megye fejlesztéséért
A közép-magyarországi régióval kiegészülve az eddigi négy helyett öt kormánybiztos felel az egyes régiók komplex gazdaságfejlesztéséért a jövőben – jelentette be hétfőn Navracsics Tibor. Láng Zsolt fog felelni a a közép-magyarországi zónáért, a budapesti Fidesz Facebook-oldalán számolt be a hírről.D. Bányász Gergő lesz Navracsics Tibor sajtófőnöke
Sajtóértesülések szerint D. Bányász Gergő lesz Navracsics Tibor sajtófőnöke. D. Bányász korábban a Hír TV és a HVG munkatársaként is dolgozott, továbbá szerkesztői és műsorvezetői tapasztalatokkal is rendelkezik.Régi barátok új szerepben: Lázár Jánossal közös képet posztolt Navracsics Tibor
Az ötödik Orbán-kormányban két olyan politikus is szerepet kapott, akik úgymond visszatérőnek számítanak, hiszen korábban már voltak miniszterek. Lázár János a Miniszterelnökséget vezető miniszter volt, most pedig az Építési és Beruházási Minisztérium élére került. Navracsics Tibor pedig korábban közigazgatási és igazságügyi miniszter volt, most pedig területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter. A két régi barát posztolt képet a Facebookon, hiszen munkájuk együttműködést kíván.Ajánljuk még
















