navracsics tibor
Nem fogják bezárni az ajkai kórházat! A járvány miatti időszakos átszervezés az osztályok szüneteltetése
Nem több mint a szokásos fake news és üres riogatás kampányra hangolva minden olyan nyilatkozat és sajtóhír, ami azt feszegeti, hogy bezárhat az ajkai Magyar Imre Kórház - derült ki hétfőn, az intézménynél tartott sajtótájékoztatón. Való igaz, hogy több osztályon, így a traumatológián, a neurológián, az ápolási és krónikus osztályon szünetel az ellátás, de csak időszakosan, minderre a járványhelyzet miatt van szükség és amint a betegszám engedi, két nap alatt visszaállítják az eredeti állapotokat. Az ajkai Magyar Imre Kórház Veszprém megye második legnagyobb kórháza, amely a koronavírus-járvány első hullámában járványkórházként működött. Akkor az egész régióból ide szállították a covid-betegeket. Ennek is köszönhető, hogy olyan fejlesztések történtek infektológiai területen, amely az egész országban egyedülállóvá teszi az intézményt. Az ajkai kórház nemcsak az ajkaiaknak és Ajka városának fontos, hanem fontos az Európa Kulturális Fővárosa Régiónak is. Az itteni infektológia országos hírű komoly szerepet kap majd az egész térség egészségügyi ellátásában - mondta Navracsics Tibor, az Észak-dunántúli övezet gazdasági fejlődésért felelős kormánybiztos.Gulyás Gergely: a Nézőpont Intézet szerepe kiemelt fontosságú a magyar közéletben
A Miniszterelnökséget vezető miniszter kiemelt fontosságúnak nevezte a Nézőpont Intézetnek a magyar közéletben betöltött szerepét szerdán, Budapesten. Gulyás Gergely a kutatóintézet alapításának 15. évfordulója alkalmából tartott rendezvényen közölte: ma már nemcsak a múlt értelmezése és újraértelmezése folyik, hanem a jelen értelmezése is a politika tárgya, sőt, talán a legfontosabb politikai küzdelmek része.Nem vetítik az Elk*rtukat Tapolcán, hiába van rá kereslet
Navracsics Tibor miniszteri biztos hétfőn levélben fordult a tapolcai mozi igazgatójához az Elk*rtuk műsorra tűzésével kapcsolatban, mivel azt a tapolcai mozi nem játszotta, hiába érkezett be sok állampolgári panasz. Bakonyi Veronika még hétfő este válaszolt is Navracsics levelére, amelyben azt írta, hogy annak témája okán, a lefolytatott egyeztetések eredményeként született döntés alapján nem tűzik műsorra a filmet.Navracsics a Hobbistában: a politika mestersége ott kezdődik, hogy azokkal is együtt tudunk működni, akiket nem szeretünk (videó)
Navracsics Tibor kitart az EU mellett, pedig lett volna rá oka, hogy elvaduljon a viszonya Brüsszellel: ‘14 őszén, amikor a magyar kormány biztosnak jelölte, pont ugyanazokat a vádakat és támadásokat kapta a Nyugattól jutalmul, mint amit a többi fideszes kormányzati szereplő büntetésül. Navracsics Tibor korábbi igazságügyi minisztert és uniós biztost látta vendégül a Politikai Hobbista.Navracsics: uniós szinten nincs megegyezés arról, hogy mi az a jogállamiság
2004-ig az európai uniós tagság cél volt, 2004-től pedig eszközzé vált – kezdte a vitát Navracsics Tibor, egykori uniós biztos a Transparency International által szervezett vitán, amelyen hazánk EU-s tagságát, a tagsággal kapcsolatos előnyöket és hátrányokat boncolgatták Andor László MSZP-s politikussal, közgazdásszal.Rig Lajos kinyitotta a pofonládát: "hataloméhes patkányok"
Az elmúlt napokban több olyan közös ellenzéki jelöltajánló fotó is megjelent, ami még a kormányellenes táborban is kiverte a biztosítékot. Ezek közül felülmúlhatatlan díszpéldánynak bizonyul a Dobrev-Rig páros fotója. A Jobbik korábban egyik legradikálisabb politikusa, aki állítólag anno még az SS jelmondatát is magára varratta, hálatelt szívvel rebegett köszönetet a hétvégén Gyurcsánynénak, amiért a Demokratikus Koalíció őt támogatja ellenzéki képviselőjelöltként a Veszprém megyei 3-as számú választókerületben. A műtősfiú Facebook-oldalát vasárnap elárasztották a kommentek, úgy kiosztották még saját hívei is, hogy már a hozzászólások törlésébe is beletörött a bicskája.Trócsányi: fontos, hogy a Balkán Európa szerves részévé váljon
Fontos, hogy a Balkán Európa szerves részévé váljon az integrációval, nemcsak az Európa Tanácson keresztül – mondta Trócsányi László fideszes európai parlamenti képviselő a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Európa-napi, online rendezvényén pénteken.Rajtunk a világ szeme, fél évig Magyarország az Európa Tanács vezetője
A nemzeti kisebbségek hatékony védelmének előmozdítása, környezetügy, vallásközi párbeszéd, a jövő generációinak védelme, valamint a kiberbiztonság és a mesterséges intelligencia lesz a magyar elnökség öt legfontosabb prioritása. Az Európa Tanács (ET) Miniszteri Bizottságának vezetését májusban vesszük át Németországtól, és novemberben adjuk át Olaszországnak. A sarokpontokról az NKE Európa Stratégia Kutatóintézet online rendezvényén számoltak be a szakemberek.Megszorongatta volna Deutsch Tamást a Telex, de ez a Fábián-Biró álompárnak sem sikerült
Fábián Tamás, a független-objektív újságírás etalonja és Biró Marianna, Telex-celeb faggatta Deutsch Tamás EP-képviselőt Néppártról, NER-ről, Orbánról, és az állítólagos jobboldali túlsúlyról a média minden szögletében. A megagiga hosszúságú interjú izgalmasnak ígérkezett, azonban a független kollégák olyan hosszan fasíroztak-trancsíroztak egy-egy témát, hogy mélyinterjú helyett egy gyötrelmes faggatózást kaptunk az egyébként érdekes témákkal kapcsolatban.Ajánljuk még

















