németország
Egy német miniszter szerint az abortuszt be kell építeni az orvosképzésbe
Be kell építeni a művi terhességmegszakítást az orvostanhallgatók képzésébe Németországban a szövetségi kormány család-, idős-, nő- és ifjúságügyi minisztere szerint. Lisa Paus a Der Tagesspiegel című lap hétfői számában egy interjúban kiemelte, hogy az abortuszról szóló orvosi tájékoztatás büntetőjogi tiltásának eltörlését további lépéseknek kell követniük. Mint mondta, "nem szabad megállni", és következő lépésként az orvosképzés részévé kell tenni a művi terhességmegszakítás orvostudományi módszereit. A Zöldek politikusa hozzátette, hogy el is kezdte már az egyeztetést erről az egészségügyi miniszterrel, a szociáldemokrata (SPD) Karl Lauterbachhal.Hogyan tegyünk tönkre egy kontinenst?
Elsőre azt hihetnénk, hogy egy jól működő gazdasági és politikai rendszert nem olyan egyszerű elpusztítani, pedig csak egy kis jóindulat, migránsok milliói és két másik állam fegyveres összetűzésébe való beavatkozás kell hozzá. Ezek után már saját dinamikája lesz a dolognak és persze csúnya vége.Az energetikai micsurinizmus alkonya: kiderült, a 15 milliárd az kevesebb, mint a 150 milliárd, ami igazából 170 milliárd
Ha egy gyenge pillanatunkban feltennénk azt a kérdést, hogy mi a jobb: légzsák nélkül vásárolni új autót, vagy egyáltalán nem vásárolni autót, de közben megfagyni télen, akkor a válaszoló könnyen a putyinista propaganda uszályába kerülne. Inkább örvendezzünk azon, hogy Európa legélesebb politikuskoponyái lassan ráébrednek arra, hogy 150 milliárd köbméter orosz gázt nem lehet kiváltani 15 milliárd köbméter amerikaival.Miután a szankciókkal az egekbe emelték a gáz árát, most egyenlően elosztanák a németek a költségeket
Egy új illeték bevezetésével egyenlően, az összes fogyasztóra szétterítve kellene elosztani az orosz földgázszállítások csökkenése és esetleges teljes kiesése miatt keletkező költségeket Németországban – javasolja a szövetségi kormány hétvégi sajtójelentések szerint.Rezsicsökkentést követelnek a német szakszervezetek is
A lakossági energia árának korlátozását sürgeti a legnagyobb német munkavállalói érdekképviselet, a szakszervezetek országos szövetsége (DGB). Yasmin Fahimi, a DGB vezetője egy vasárnapi lapinterjúban kiemelte, hogy az energia drágulása és az egyre magasabb infláció gazdasági és társadalmi vészhelyzetet eredményezett.A németek csaknem fele ellenzi a válogatott katari vb-szereplését
A német lakosság csaknem fele szerint a labdarúgó-válogatottnak vissza kellene lépnie a katari világbajnokságtól.Németország arra készíti a lakosságot, hogy nem lesz gáz
Németországban a legrosszabb forgatókönyvre készülnek, és arra szólították fel a lakosságot, hogy takarékoskodjanak az energiával és készüljenek már most a télre. Az ok egyszerű: Berlin attól tart, hogy Oroszország elzárja a gázt.Kihirdették Németországban a földgázellátási válsághelyzet riasztási fokozatát
Kihirdették csütörtökön Németországban a földgázellátási válsághelyzet második, riasztási fokozatát az Oroszországból érkező szállítások jelentős csökkenése miatt. Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter berlini tájékoztatóján kiemelte, hogy az Ukrajna ellen háborúzó Oroszország fegyverként használja az energiát, fel akarja hajtani az árakat, és megosztottságot akar előidézni az Ukrajna mellett kiálló országok körében. Moszkva ezért csökkentette a németországi földgázexportot, ami külső sokkhatásként gázellátási zavart okoz.Fontos kérdés ma Németországban, hogy topless vagy nem topless
A napokban jelent meg a hír a német sajtóban, hogy egy bizonyos Paulina Reineke-Rügge nevezetű szociáldemokrata képviselőnő azt kezdeményezi, hogy nemtől függetlenül mindenkinek legyen lehetősége arra, hogy kénye-kedve szerint ledobja magáról az uszodában a bikinifelsőt és így adja át magát a szabadság élvezetének. A topless-felhívásra azért kellett külön felhívni a figyelmet, mert a csúnya németeknél (és máshol is) van egy olyan „avítt” szabály, hogy a nőknek kötelező felül is eltakarni magukat ezeken a helyeken. Az egyébként leszbikus képviselőnő szerint viszont ez diszkriminatív, ezért azt javasolja, hogy mindenki, aki nőnek érzi magát, ledobhassa a jövőben a textilt odafentről. Ezzel viszont az egyébként az országban szép számban letelepedett muszlimok nem biztos, hogy egyet fognak érteni, ha viszont nem zavarja őket, akkor a dolognak más következménye lehet...Ajánljuk még

















