németország
Brutális árat kell fizetni Németországban az áramért és a gázért
A 82 millió lakosú Németországban nem olyan egyszerű a helyzet, mint idehaza. Az energiaárak tartományonként változhatnak, ráadásul a legtöbb helyen 4–5 áram- és gázszolgáltató is verseng a felhasználókért. A Ripost utánajárt annak, mennyivel kell többet fizetnie az ott élő embereknek, mint a magyaroknak. A német munkaadói szövetség elnöke szerint megszűnik a jólét az országban, amely történelme legnagyobb válsága előtt áll.Pontatlanul ismétli magát a történelem: idén a saját országukban fognak fagyoskodni a németek
Úgy tűnik, a pontos számítások ellenére mégsem működik a németek terve az orosz eredetű energiahordozókkal kapcsolatban. Habeck, Baerbock és Scholz többször szólongatta úgy az orosz gázt, hogy „gyere ide, takarodj!”, ám az orosz gáz csak a második tagmondatot vette figyelembe: nem jön. A német történelem a ciklikusságról szól; időről időre összehoznak maguknak egy jégbe merevedett katasztrófát.Németországban bűnözőnek nyilvánítottak egy újságírónőt, aki Donyeckből tudósított
Bűnözőnek nyilvánítottak és lefoglalták a vagyonát annak a Donbászban élő német újságírónőnek, aki olyan videókat tett közzé az interneten, amelyben donyecki lakosokkal készített interjúkat. Alina Lipp YouTube-csatornáját azért tiltották be, és azért fagyasztották be bankszámláját, mert olyan tudósításai is készültek, amelyben beszámolt a terület ukránok általi bombázásáról az elmúlt nyolc évben, és olyan helyiekkel is beszélt, akik örülnek az orosz bevonulásnak.Nőket drogoztak be a német szocik nyári partiján, a rendőrség is nyomoz
Német sajtóértesülések szerint legalább kilenc nőt partidrogozhattak be a kormányzó német szociáldemokrata párt (SPD) hagyományos nyári buliján, ahol Olaf Scholz német kancellár és más parlamenti képviselők is részt vettek.Gáz van, mert nincs gáz – Válságba kerülhet a német ipar
Három évtizede nem látott mélységbe került a német gazdaság: az orosz gázszállítások leállásával az ország teljes ipari tevékenysége összeomolhat. Ezzel Európa legerősebb gazdasága kerülne veszélybe.Kikönyörögték a németek az oroszoknak a turbinát, máskülönben teljesen leállhatnak a gázszállítások
Megállapodott Németország a kanadai kormánnyal arról, hogy az Északi Áramlat–1 karbantartásához szükséges turbina – amelynek hiányára hivatkozva a vezetéken csak a kapacitások 40 százaléka érkezik – mentességet kap az Oroszországgal szembeni szankciók alól – írja a Jevropejszka Pravdára hivatkozva a Világgazdaság.Abortuszpárti intézkedést vezethetnek be Németországban
Amíg a magyar kormány évek óta azon dolgozik, hogy ösztönözze a fiatalokat, hogy vállaljanak minél több gyereket, addig a németek ennek ellenkezőjét teszik. A szociáldemokraták, a liberálisok és a zöldek alkotta szövetségi kormány ugyanis azt szeretné, ha az orvostanhallgatók már az első évben minden lehetséges abortuszmódszert megismernének az egyetemen, korábban pedig az igazságügyi miniszter bólintott rá arra, hogy igenis sugározhassák a tévécsatornák az abortuszra buzdító reklámokat.A „tapló” nagykövet elhagyja Berlint
A legtöbb németnek már régóta elege van Andrij Melnyik ukrán nagykövetből, mivel már többször vérig sértette a őket, olyan kijelentésekkel, mint például „behányok a képmutatásotoktól... ez nem is kormány, hanem Putyin pincsijei...” Most, a Bild napilap szerint hazatér Kijevbe és még akár külügyminiszter-helyettessé is kinevezhetik.Németország visszatér a lignitégetés őskorába, avagy orosz gáz nélkül megbukott a zöld fordulat
Nagy várakozással figyelte Európa zöld közvéleménye a német zöldpolitikusok Merkel utáni ténykedését, arra a példamutatásra várva, ahogy a dicső Németország megvalósítja a Nagy Zöld Fordulatot. Miután viszont kiderült, a németek kénytelenek lesznek ismét begyújtani szénerőműveikbe, az is világossá vált, hogy a német zöldek az átállást az olcsó orosz gázra alapozva akarták megvalósítani. Az elhibázott szankciós politikának köszönhetően mára ott járnak, hogy az embereket kevesebb tisztálkodásra, ruhamosásra, fűtésre sarkallják, mert ez jót tesz a klímának és rosszat Putyinnak. Orosz gáz híján ennyire futotta az ötletelésből. Mindeközben Európa zöld szervezetei azon igyekeznek, hogy bebizonyítsák, Németországnak igenis szabad beindítani a széntüzelést, hiszen „Wir schaffen das!” A német zöldpolitika őszödi beszédének is beillő elemzést ismertetünk, LMP-s tálalásban...Ajánljuk még

















