polbeat
Alexa, Döbrentei, Stefka és Szarvas a Polbeatben: Orbán Viktor a világpolitika színpadára lépett, újra megvalósulhat a nemzetegyesítés
Orbán Viktornak köszönhetően és a magyar miniszterelnök vezetésével óriási történelmi lehetőség előtt áll Magyarország és a magyar nemzet, megvalósulhat a nemzetegyesítés, kulturális és politikai fölénybe kerülhet a magyarság a Kárpát-medencében, miközben az európai és világpolitikában is egyre nagyobb szerepet kaptunk és kapunk - hangzott el a PestiSrácok.hu Polbeat című vitaműsorában, ahol Alexa Károly irodalomtörténész, Döbrentei Kornél költő, Stefka István és Szarvas Szilveszter beszélgetett egymással Orbán Viktor fontos és erős tusnádfürdői beszédéből kiindulva. Magyarország a világpolitika színpadára lépett, fókuszba került, megkerülhetetlenné vált, és ha Orbán Viktor még 15 évig hatalomban marad, akkor befejezi a művét, felépül egy politikai korszak és fényes jövő elé nézhet a nemzet - jelentették ki a vitapartnerek a Polbeatben.Kőműveskanál, kard és Orbán – Alexa Károly és Döbrentei Kornél a mai Polbeatben (élő 19 órakor!)
Alexa Károly irodalomtörténésszel és Döbrentei Kornél költővel beszélget ma a PS-Polbeatben Stefka István és Szarvas Szilveszter. A 19 órakor kezdődő élő műsorunk fő témája természetesen Orbán Viktor korszakos és nagy hatású tusványosi beszéde lesz, amelyben a miniszterelnök a keresztény szabadságról és az illiberalizmusról is beszélt, keményen beleállva ezzel a liberális ellenszélbe. A Polbeatben az ellenzék kritikái és egy helyben toporgása is szóba kerül, de az SZDSZ és a '68-as generáció sorsáról és bukásáról is szót ejtünk, mint ahogy azt a Bibliában olvasható kormányfői mondatot is megvitatjuk, amely a kőműveskanálra és a kardra vonatkozott, és amelyet az ellenzéki sajtó hazug módon most rákosista idézetként próbál eladni. Élő közvetítés 19 órakor ITT, a megszokott módon a budai Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből. Várjuk kérdéseiket, hozzászólásaikat a poszt alatt!Ungár és Nacsa a Polbeatben: Gyurcsány soha nem juthat a hatalom közelébe (videó!)
A jobbikos Jakab Péter szint alatti megnyilvánulásaiban, Gyurcsány Ferenc katasztrofális kormányzásában és a 2006-os tüntetések céljaiban, valamint egy-egy bírósági döntéssel szembeni kritika megfogalmazásában is egyetértett a PestiSrácok.hu Polbeat című vitaműsorában Ungár Péter és Nacsa Lőrinc. Az LMP-s és a KDNP-s országgyűlési képviselő Stefka István és Szarvas Szilveszter kérdésére azt is kifejtette, hogy Gyurcsány Ferencnek nem szabad újra hatalomba kerülnie, de az LMP haláltusáját, esetleges jövőjét is kommentálták a politikusok. "Engem picit jobban érdekel az, hogy mi történik Magyarországgal, mint hogy mi lesz az LMP-vel" - mondta Ungár Péter. Nacsa Lőrinc az ellenzék történelmi hibájának nevezte, hogy tavaly nyáron nem csatlakoztak az Orbán Viktor által meghirdetett, 2030-ig tartó ország- és nemzetpolitikai programjához.Elérte a mélypontot az ellenzéki politizálás? - Ungár-Nacsa vita a mai Polbeatben (élő 19 órakor!)
Ungár Péter LMP-s politikus és Nacsa Lőrinc, a KDNP országgyűlési képviselője vitázik ma a PS-Polbeatben 19 órától az R56 Sörözőben, ahol Stefka István és Szarvas Szilveszter lesz a két házigazda. Vendégeinkkel kibeszéljük az ellenzéki politizálást, a magyar balliberális politikusok brüsszeli áskálódásait és Európa jövőjét, a kereszténység megvédésének fontosságát, mint ahogy a ma kezdődő Bálványosi Nyári Szabadegyetemről is szót ejtünk. A Polbeatből kiderül az is, hogy elfogyott-e a levegő az LMP körül, és milyen feszültségeket tartogat még az erőltetett nagy ellenzéki összefogás.Élő közvetítés 19 órakor ITT, a megszokott módon a budai Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből. Várjuk kérdéseiket, hozzászólásaikat a poszt alatt!A klímakatasztrófa a haladók új vallása, amellyel eladják a termékeiket – Megadja és Békés a Polbeatben (PS-videó)
Van-e jövője a liberálisok által az egyetlen lehetséges berendezkedésnek tartott liberális demokráciának, vagy jön a konzervatív fordulat? Ha jön, akkor milyen lesz, és kik hozzák? Többek között ezekre a kérdésekre próbált válaszolni az e heti Polbeatben Békés Márton és Megadja Gábor, akik egyaránt nemrégiben jelentkeztek új könyvvel, hogy legyen kiút a „klímahalál vagy zöldkommunizmus” hamis dilemmájából.Globalista zölddiszkó helyett megőrzés és reakció – Békés Márton és Megadja Gábor a Polbeatben (ÉLŐ 19 ÓRÁTÓL)
Békés Márton és Megadja Gábor egyaránt új könyvvel jelentkezett az elmúlt hetekben. A két okleveles közéleti felforgatótól az esti Polbeatben afelől érdeklődünk, vajon lehet-e még könyvet írni az MTA einstandolása után, és vajon érdemes-e felvenni a babaváró támogatást, ha úgyis itt a világvége kettő percen belül. Vagyis csak félig-meddig, de inkább egy órácska erejéig sem vesszük komolyan a haladó baloldal legújabb narratíváját, amelyben a régi, oly jól ismert globális megoldásukhoz (világkommunizmus) rendelnek újabb globális problémákat.A kikosarazott megoldóember – Szebenyi István, Kovács Lajos és Jánó Christopher beszélgetett a móri vérengzés hátteréről a Polbeatben (PS-videó!)
A nyolc halálos áldozatot követelő, tizenhét éve elkövetett móri bankrablás volt a legutóbbi, keddi Polbeat fő témája, amelynek apropója az volt, hogy a napokban jelent meg Szebenyi István „Corpus delicti, avagy én voltam a móri ügy kulcsa?” - című könyve. A szerző az a fémkeresőzéssel foglalkozó amatőr hadtörténész, aki több, mint négy évvel a vérengzés után megtalálta az egyik Tatabánya melletti erdőben azokat a fegyveralkatrészeket és egyéb eszközöket, amelyek elvezettek a gyilkosságok valódi elkövetőihez. Szebenyi István immár több, mint egy évtizede küzd igazáért, mert úgy gondolja, neki is jár az ügyben kiírt, huszonötmillió forintos nyomravezetői díj egy része, mivel álláspontja szerint a segítsége nélkül a hatóságok nem tudták volna kideríteni az igazságot. A keddi Polbeatben a könyv szerzője mellett a PestiSrácok.hu vendége volt Kovács Lajos rendőr ezredes, az úgynevezett döglött ügyek osztályának egykori vezetője, a Móron történtek miatt indított vizsgálat főnyomozója, és Jánó Christopher ügyvéd, a hivatalos álláspont szerint Móron legalább hét, két másik bűncselekményben pedig további két embert meggyilkoló Nagy László volt védője. Az est házigazdája Csibra Tibor, portálunk munkatársa volt.A móri vérengzés máig megválaszolatlan kérdései a Polbeatben – Vendégeink Szebenyi István, Jánó Christopher és Kovács Lajos! (ÉLŐ 19 ÓRÁTÓL)
A tizenhét éve elkövetett, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás nyomravezetői díjának máig megnyugtatóan nem rendezett kérdése a keddi Polbeat fő témája, a PestiSrácok.hu műsora ezúttal rendhagyó módon egy könyvbemutató lesz. A kötet szerzője a vérdíj – eddig – reménytelen várományosa, a mészárláshoz használt fegyverek egy részének megtalálója, Szebenyi István, aki a sajátságos hazai viszonyok miatt – a döntéshozók véleménye szerint – nem jogosult arra, míg a hatóságokat szándékosan félrevezető hamis tanú gondtalanul élvezheti a huszonötmillió forint biztosította kényelmes életét, amelyet a jelek szerint az illetékesek is helyénvalónak tartanak. A könyvbemutatón vendégeinkkel igyekszünk válaszokat találni az ügy máig megválaszolatlan kérdéseire, beszélgetőtársunk lesz Szebenyi István mellett a móri mészárosnak tartott Nagy László egykori védője, Jánó Christopher, illetve Kovács Lajos ezredes, volt főnyomozó is. ÉLŐ KÖZVETÍTÉS ITT, KEDDEN 19 ÓRÁTÓL AZ R56 SÖRÖZŐBŐL!Hogyan viseljük el a nemzetáruló ellenzéket? – Bajkai Istvánnal Dezse és Huth beszélgetett a Polbeatben (videó!)
Bajkai István, a Fidesz erzsébetvárosi elnöke, országgyűlési képviselő, a KESMA kurátora, a tiszteletbeli székelyek közösségének tagja (aki a meghurcolt erdélyi magyarok sorsát a szívén viselő ügyvédként is ismertté vált) volt Huth Gergely és Dezse Balázs vendége a múlt heti Polbeatben. A politikussal a nemzetárulás számos válfaja mellett kiveséztük azt az esetet is, amikor Cseh Katalin, a Momentum újdonsült EP-képviselője az egykor Vatra Românească-s Dacian Cioloș frakcióvezető hóna alól szelfizett Strasbourgból, Dobrev Klárát pedig annak ellenére röpítette az Európai Parlament alelnöki székébe a szocialisták frakciója, hogy a Gyurcsány-éra volt a felelős a 2004. december 5-i népszavazás gyalázatos magyarellenes kampányáért, vagy éppen az ellenzék 2006 őszi terrorizálásáért. Az Erzsébetváros apropóján a zsidónegyed problémái, a terhes szoci múlt és a belváros fejlődésének lehetőségei is szóba kerültek. A videóra a Youtube-on már több, mint 22 ezer néző volt kíváncsi, a PestiSrácok.hu címlapjára ugyanakkor még nem ajánlottuk ki.Ajánljuk még
















