Pesti Srácok

szeviép-ügy

Botka László karácsonyi interjúban szállt bele páros lábbal a Szeviép-károsultakba

Magyar ugar 2019 december 23.
A csődbűntettel vádolt, több, mint 400 családot összesen 6 és fél milliárd forinttal megkárosító Szeviép-vezéreket mentegeti és a károsultakat rágalmazza adófizetők pénzének ellopásával Botka László, Szeged ex-MSZP-s polgármestere, teszi ráadásul mindezt egy karácsonyi interjúban, a közpénzből működtetett szegedi városi honlapon. Az elmúlt napok retorikájában ez már a harmadik irányvonal. A Szegedi Törvényszéken kihirdetett másodfokú felmentő ítéletet először nagyon is igyekeztek felhasználni ahhoz, hogy áldozattá minősítsék a becsődölt, alvállalkozói számláit nem teljesítő, ezzel családok tucatjait létbizonytalanságba kergető cégvezetőket. Miután kirobbantottuk a rendszerváltás utáni talán legnagyobb bírósági botrányt és bemutattuk, hogy olyan bírák ítélkeztek, akik összeférhetetlenség miatt jó eséllyel nem is tárgyalhatták volna az ügyet, ráadásul a Botka-féle városvezetés lekötelezettjei, megváltozott a hangnem és a szeged.hu is megdöbbentő ítéletről beszélt, csak igyekezett a Szeviépet és a szegedi bírákat is a Fideszre tolni. 24 órával később megint a Szeviép-vezetők az ártatlanok, a bírók eljárásának megkérdőjelezése a legsötétebb diktatúra lett. A szegedi önkormányzat és a Szegedi Törvényszék összefonódásainak feltárásának hatására valami történt. Botka először hallgatott, majd próbált kibújni a botrányból, végül támadásba lendült, miközben össze-vissza beszél, az egyik önkormányzati nyilatkozat üti a másikat, majd jön ez a karácsonyi interjú olyan arcátlan kijelentésekkel, amelyek sokkal inkább tűnnek üzenetnek valaki, valakik felé, a polgármester népszerűségét ugyanis kizárt, hogy építenék. Reakciói az utóbbi napokban a polgármestert ismerők szerint annyira szokatlanok, hogy az zavart sejtet az erőtérben.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!