Pesti Srácok

szeviép-ügy

Lakást vett Botkáéktól, majd letárgyalta a polgármester titkárnőjének ügyét a Szeviép-bíró

Magyar ugar 2020 január 23.
A Szegedi Járási Ügyészség és a Szegedi Járásbíróság is kimondta Szabó Bálint ártatlanságát, utóbbi kétszer is, a másodfokon eljáró Szegedi Törvényszék bírói tanácsa ennek ellenére mégsem volt hajlandó felmentő ítéletet hozni Botka László első számú ellensége ügyében. Szabó Bálint már a szegedi önkormányzat és a Szegedi Járásbíróság közötti összefonódások miatt kizárást kért, de panaszát a Szegedi Törvényszék elutasította. Egész pontosan az a Kovalcsik Éva bíró, aki két évvel korábban 12,4 millió forintért vásárolhatott meg egy 100 négyzetméteres belvárosi palotalakást a szegedi sétálóutcán az önkormányzat ingatlan- és vagyonkezelő cégétől, méghozzá úgy, hogy még csak nem is ő volt az eredeti lakás bérlője. De hogy tovább fokozzuk, a felmentő elsőfokú ítélet után másodfokon törvényszékre kerülő ügyet éppen a korábbi elfogultsági panaszt elutasító Kovalcsik Évára és tanácsára szignálták. Szabó Bálint 2016 májusában a Cserepes sori piac árusaival, azok képviseletében akart átadni egy petíciót Botka Lászlónak, méghozzá egy előre bejelentett, a rendőrség által biztosított demonstrációt követően. A titkárnő azt mondta, hogy a polgármester nem veszi át a dokumentumot, Szabó erősködött, mire kihívták rá a rendőrséget, akik bilincsben vitték el, majd órákon át fogdában tartották – mint utólag kiderült, ártatlanul. A több, mint 3 éve tartó peres eljárásban ismételten bírói és önkormányzati összefonódások és eltussolt összeférhetetlenség sejlik fel.

Orbán Viktor a PS-nek: El kell tüntetni a korrupciót a magyar bíróságok körül

Szarvas Szilveszter Magyar ugar 2020 január 9.
A liberálisok foglyává vált Európai Néppárt elhagyásáról, az általunk feltárt bírói és bírósági botrányról, a milliárdokat eltüntető Szeviép-vezéreket futni hagyó, az üggyel összeférhetetlen szegedi bírókról, és a trianoni békediktátummal kapcsolatos történelmi igazságtételről, a határon túli magyar területek autonómiájáról kérdeztük Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a mai Kormányinfón. A kormányfő cikksorozatunkkal kapcsolatban nyomatékosította: a korrupció vádját és gyanúját meg kell szüntetni, el kell tüntetni a magyar bíróságok körül, a jogszabálysértést pedig ki kell vizsgálniuk a hatóságoknak. "Ebben az ügyben a magyar kormánynak nincs teendője, mert akkor begyulladnának a rakéták, különösen Brüsszelben" – mondta Orbán Viktor. Az Európai Néppártról, a Fidesz európai jövőjéről a PestiSrácok.hu kérdésére Orbán Viktor kijelentette: az Európai Néppártnak kell változnia és változtatnia, és vissza kell térnie a kereszténydemokrata gyökereihez. "A száz év magyar magány véget ért, büszkeséggel tölt el, hogy ahhoz képest, hogy Magyarországot folyamatosan izolálni akarták, a magány után eljutottunk oda, hogy számos relációban szoros együttműködést tudtunk kialakítani a szomszédos államokkal, például Szlovákiával. Közösen kell építenünk Közép-Európát, a közép-európai csillagállás most kedvező. Az évfordulóról bölcsen és mértéktartóan kell megemlékezni, mindenkit erre kérek" – fogalmazott Orbán Viktor.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!