Pesti Srácok

szilágyi györgy

Ez ma az ellenzéki munka a Parlamentben: Orbán a hibás a hajókatasztrófáért, száraztésztáért vesz a Fidesz szavazatokat (PS-videó)

Magyar ugar 2019 június 17.
Heves és időnként ízléstelen vita zajlott ma az Országgyűlésben, ahol az "azonnali kérdések és válaszok órájában" több ellenzéki politikus is nekiment Orbán Viktornak. Jakab Péter jobbikos frakcióvezető, valamint Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője is durva hangnemben és stílusban, vita helyett lekezelő módon és csupán személyeskedve támadta a miniszterelnököt. A két, kérdésnek álcázott otromba támadást Orbán Viktor higgadtan kezelte, Szabó Tímeának azonban felhívta a figyelmét, hogy harminc év alatt sem szembesült ilyen ízléstelen felszólalással az Országgyűlésben. Jakab Péter, a bő hat százalékra olvadt Jobbik frakcióvezetője száraztésztával teli szatyrot akart átadni Orbán Viktornak, jelképezve ezzel azt, hogy a Fidesz a megvásárolt szegények szavazataival nyer választásokat, Szabó Tímea pedig a dunai hajókatasztrófát próbálta meg rendkívül gusztustalan módon politikai haszonszerzésre felhasználni, tulajdonképpen Orbán Viktort vádolva meg a tragédiával. A PestiSrácok.hu stábja Nacsa Lőrincet, a Fidesz-KDNP képviselőjét kérdezte az esetekkel kapcsolatban, és bár igyekeztünk ellenzéki képviselőket is megszólaltatni, az érintett Szabó Tímea indulatosan rohant el a folyosón és azt mondta, hogy nincs most ideje, Szilágyi György, jobbikos képviselő pedig leszögezte, hogy stábunknak nem kíván válaszolni semmilyen kérdésre.

Rágalominfó, avagy egyszer a Jobbik fogja leváltani a Fideszt és ezt Orbán Viktor is jól tudja (PS-videó)

Magyar ugar 2018 október 19.
Mirkóczki Ádám, a Jobbik kommunikációs igazgatója történelminek nevezte a péntek délelőttre összehívott sajtótájékoztatót, az első Rágalominfót, ahol a Jobbik számára "ellenséges" jobboldali média szép számmal képviseltette magát. A sajtótájékoztató bevezető része rövid volt, azonban a Jobbik szóvivője és Szilágyi György, a párt frakcióvezető-helyettese közel másfél órán át válaszoltak az újságírók kérdéseire. Rengeteg aktuális téma merült fel a Jobbik jelenlegi súlyos válságával kapcsolatban, a PestiSrácok.hu kíváncsi volt arra, hogy mennyire önkritikus magával a Jobbik és azon kívül, hogy minden problémájukat a Fideszre és az "ellenséges" sajtóra fogják, ők vajon miben hibásak? Kérdést érdemelt a Jobbikból kilépő prominens személyek száma és a rengeteg vád, mely Mirkóczki Ádámékat éri. Stábunk megkérdezte, hogy vajon ennyi kisstílű ember volt eddig a Jobbikban, akik most csak hazugságokat terjesztenek volt pártjukról, de szóba kerültek Volner János állításai is. A sajtótájékoztatón felsejlett, hogy a Jobbik valóban hihetetlen megosztottságban éli mindennapjait, hiába a kifele mutatott erős és magabiztos kép, most is tart a sárdobálás, a volt jobbikosok árulózása, miközben Mirkóczki és Szilágyi az ország vezetéséről ábrándozik. Tekintsék meg az első Rágalominfóról készült videós anyagunkat.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!