szolidaritási adó
Fellélegezhetne pénzügyi szempontból Karácsony, de mégsem teheti
Hiába szeretne minden adót megúszni Karácsony, egyiket sem fogja.A kormányhivatal a Kúriához fordul Karácsonyék jogellenes költségvetése miatt
Budapest Főváros Kormányhivatala (BFKH) a Kúriához fordul annak érdekében, hogy a főváros jelenleg jogellenes költségvetése újra megfeleljen a jogszabályi előírásoknak, ugyanis a Fővárosi Önkormányzat Karácsony Gergely vezetésével és a baloldaliak támogatásával nem hajlandó befizetni a szolidaritási hozzájárulást - jelentette ki Sára Botond a BFKH főispánja a közösségi oldalán megosztott videójában.Karácsony Gergely dühbe gurult, kártérítési perrel fenyegeti a kormányt (videó)
Még csak szerda van, de máris felbolydult a magyar közélet a hétfői bejelentés után a Rákosrendezőt érintő adásvételről. Karácsony Gergely azt emlegette, hogy elővásárlási joga van Budapestnek a területre, mire a vagyonkezelő ezt tagadta. Aztán arra hivatkozott, hogy pénze is lesz erre a szolidaritási adóval kapcsolatos bírósági döntés miatt. Ezután Sára Botond azt mondta, hogy az állam nem fizeti vissza a pénzt a fővárosnak, mert nem is kötelessége. Most ott járunk, hogy kártérítési perrel fenyegetőzik a főpolgármester.A Kúria döntése értelmében Karácsony Gergely nem kap mentességet a szolidaritási adó megfizetése alól
Döntött a Kúria: Karácsony Gergely nem kap mentességet a szolidaritási adó megfizetése alól – írta közösségi média oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter.Varga Mihály: 1000 milliárd forint felett van már az az összeg, amit az EU helyett a magyar költségvetésnek kellett előfinanszíroznia
Az Országgyűlés Költségvetési Bizottsága előtt tartott ma beszámolót Varga Mihály pénzügyminiszter. Az ülésen a tárcavezető az uniós pénzekkel kapcsolatban úgy fogalmazott: az EU károkat okoz a magyar gazdaságnak azáltal, hogy visszatartja az országnak járó uniós forrásokat. Elmondása szerint a helyreállítási forrásokat 2026-ig lehet felhasználni, vagyis amikor megérkezik ez a forrás, akkor a kormánynak kevés ideje lesz ezt elkölteni. Elmondása szerint a magyar államadósság finanszírozása négy százalék körül lehet idén, valamint azt is elmondta, hogy a kamatemelések jelentősen megnövelték az állam kamatkiadásait. Aláhúzta, hogy az adatok szerint a foglalkoztatottság még a recesszió negyedévében sem esett vissza. A budapesti inkasszóval kapcsolatban pedig azt mondta: nem érti, honnan veszi a bátorságot a főváros, hogy ne fizessen meg egy törvényben meghatározott adót.Szalai Piroska a PS-nek: A szolidaritási hozzájárulás nem pusztán a szolidaritásról szól, hanem a vidék jogos kompenzációja is (Videó)
Dobrevék újabb és újabb táblázatokkal próbálják bizonyítani, hogy Magyarország borzalmas, élhetetlen hely, csakhogy erről az Eurostatot elfelejtették értesíteni. A számok ugyanis makacs dolgok, ebből pedig kiderül, hogy a mélyszegénység a legtöbb uniós állampolgárt jobban fenyegeti, mint a magyar embereket, ráadásul a rekordmagasságba törő infláció sem tudta letörni az életszínvonalat. A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva Szalai Piroska elmondta: ennek oka a magas foglalkoztatottság és a gazdaság komoly teljesítménye. Utóbbi Karácsony propagandáját is kikezdi, hiszen a növekvő gazdasági teljesítmény a cégek bevételeinek növekedéséhez vezet, így pedig Budapest is több iparűzési adóhoz jut. Mivel számos vállalkozás vidéken is tevékenykedik, de Budapesten adózik, így Szalai szerint a szolidaritási adó nemcsak szolidaritás a szegényebb önkormányzatok felé, hanem egyfajta jogos kompenzáció is a vidéknek, a budapesti cégek kasszájába juttatott bevételekért.Varga Mihály: a Fővárosi Törvényszék visszautasította a főpolgármester keresetét, amelyben "az adófizetés alól próbált kibújni"
A Fővárosi Törvényszék visszautasította a főpolgármester keresetét, amelyben "az adófizetés alól próbált kibújni" – írta Varga Mihály pénzügyminiszter szerdán, a Facebook-oldalán.Tarlós feminin városvezetőnek tartja a Budapestet 200 milliárdos adósságba taszító Karácsony Gergelyt
Folytatódik a számháború Budapest mostani és korábbi főpolgármestere között, ugyanis amíg Karácsony Gergely igyekszik a kormányra mutogatni a pénzhiány miatt, Tarlós István tiszta vizet öntött a pohárba, ő ugyanis 2019-ben 200 milliárd forintos plusszal adta át a kasszát, úgy, hogy az előző, szocialista vezetéstől ő egy halom – egészen pontosan 250 milliárd forint – adósságot örökölt. Ki volt akkor könnyebb helyzetben? – teszi fel a költői kérdést a volt főpolgármester, aki felhívta a figyelmet arra is, hogy semmilyen fejlesztés nem történt négy éve Budapesten, és nem kell a szolidaritási adó miatt ennyit pityogni, ez az ő idejében is volt, és mindig nőtt is. Az iparűzési adóval kapcsolatban pedig megjegyezte: egyrészről az 2019 óta nőtt, nagyobb mértékben, mint a szolidaritási adó, amit Karácsonyéknak be kell fizetni, másrészt az egy, az állam által átengedett adó. Az Indexnek adott interjú végén pedig kiderült, hogy Tarlós feminin típusú férfinak tartja Karácsonyt, amin nem szabad megsértődnie egy olyan vezetőnek, aki a székely zászlót szivárványosra cseréli.Ajánljuk még

















