Pesti Srácok

városliget

Hiába harcolt Karácsony, mára ismét fű nő a szovjet megszállók egykori parádézós placcán – Átadták az első mélygarázst a Városligetben

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2020 december 6.
Volt ez a tér, amelyet lehasítottak a Városliget testéből, hogy aztán a szovjet megszállók nagy parádékat tarthassanak egy elnyomott, kifosztott és megalázott nép szeme láttára. Így ment ez számtalan, hosszú, de mára feledni vágyott évtizedig. Aztán a rendszerváltás egy pillanat alatt változtatott meg mindent, a balkáni megszállók felvonulási helyén nem maradt más, csak a hideg virsli – meleg sör elegyes zamatának halvány emléke, no meg egy óriási, sivár placc, amelyet a környék lakói jobb híján parkolónak használtak. Milyen jellemző, hogy a szovjet hatalom magyar kiszolgálóinak szocreál fantáziája sosem volt képes bármit kezdeni ezzel a területtel a leaszfaltozáson és lebetonozáson kívül. És persze az is milyen jellemző, hogy az egykori elvtársak jelenlegi szellemi utódai ugyanígy csak arra képesek, hogy a terület hasznosítását és újra bezöldítését minden eszközzel megakadályozzák. Igen, ez Karácsony Gergely és a jelenlegi városvezetés. Mondanunk sem kell tehát: mázli, hogy nem Karácsony Gergelyen múlt, hogy befejeződhetett a mélygarázs építése, és ma ezekben a képekben gyönyörködhetünk. A zuglói szocialista polgármester, Horváth Csaba nemrég itt akart kordonokat bontani. Harcolni az elnyomás ellen. Valójában harcolni a szocializmus mocskának feltakarítása ellen, a fejlődés ellen, valószínűleg puszta proliirigységből. Hiszen végre végképp eltűnt egy tájseb, amelyet az MSZP jogelődjének köszöhet a főváros, amelyet jelenleg a jogutódok, elvbarátok vezetgetnek.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!