vasút
A felvidéki magyarságot is érinti a vasúti fejlesztések iránya
Teljesen új gazdasági világrend van kialakulóban, az Európai Unió, az Egyesült Államok és Kína között kirobbant világgazdasági háború ugyanakkor árt a magyar gazdaságnak - jelentette ki Szijjártó Péter csütörtökön, a Magyar Vasút 2018 elnevezésű szakmai konferencián. A külgazdasági és külügyminiszter arról is beszélt, a Felvidéket érintő vasúti közlekedésben ésszerű menetrendi rendszerrel jelentős előrelépések érhetőek el. Példaként említette a Komárom-Révkomárom közötti kapcsolat további fejlesztését, a Balassagyarmat–Ipolytarnóc vonal Losoncig, a Hatvan–Somoskőújfalu vonal Fülekig, valamint a Miskolc–Hidasnémeti vonal Kassáig történő meghosszabbítását.Szijjártó: Gyorsvasút kötheti össze a visegrádi négyek országait
A négy visegrádi ország illetékes miniszterei megállapodtak arról, hogy jövő őszig megvalósíthatósági tanulmány készül az országaikat összekötő gyorsvasút építéséről - közölte a dél-lengyelországi Krynicában rendezett gazdasági fórumon Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán. Megjegyezte, az EU-nak, ha erős akar lenni, nem bírálnia és támadnia kell a V4 országait, hanem kihasználni azt a gazdasági potenciált, amely a közép-európai országokban rejlik.Plusz balatoni vonatokat indít az utolsó vakációs hétvégén a MÁV-Start
Plusz vonatokat indít az iskolakezdés előtti utolsó hétvégén a MÁV-Start a Balaton két partja felé és vissza - tájékoztatta a Mávinform sajtóügyeletese kedden az MTI-t.Nesze neked, gyorsvasút: Gondosan elkerülné Székelyföldet a román vasútfejlesztés
Szép is lenne egy TGV-gyorsvasúttal elruccanni Kolozsvárra, vagy még tovább, a Székelyföldre - ezeket az ambíciózus terveket a magyar és a román kormány eddig közösen dédelgette, magyar részről ráadásul már egymilliárd forintot különítettek el a tervezés elindításához. A szándék komolyságát jelezte, hogy a Kolozsvár-Budapest gyorsvasúti fejlesztés kapcsán a román fél megfogalmazta azon igényét, hogy azt terjesszék ki Bukarest felé, így kapcsolva be a román fővárost Budapesten keresztül a nyugati vasúti vérkeringésbe. A magyarországi igény ezt annyival egészítette ki, hogy a Bukarest-Budapest vonal lehetőleg ne kerülje el a magyarlakta vidékeket, enélkül ugyanis olyan fejlesztésbe ölnénk a pénzt, amelyhez különösebb érdekünk innentől nem is fűződik. Úgy tűnik, a románok olyan határozatot fogadtak el, amely korábbi félelmeinket igazolhatja, a vasútfejlesztés ugyanis kényes precizitással kerüli el a Székelyföldet.Ezerháromszáz vasúti kocsit rendelt Egyiptom Magyarországtól
Az egyiptomi állami vasutak Magyarországról akarnak beszerezni 1300 vasúti kocsit, a tárgyalások még zajlanak, de vélhetően egy-két hónapon belül sikerül aláírni a megállapodást, amelynek értelmében a szerelvényeket egy magyar és egy orosz cég gyártja majd le konzorciumi formában, a finanszírozásról pedig az Eximbank gondoskodik - mondta a magyar-egyiptomi gazdasági vegyes bizottság csütörtöki üléséről a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára telefonon Kairóból.A Székelyföld-Budapest vasút fejlesztésére kérik Orbán Viktort a székelyföldi vezetők
A Székelyföld-Budapest vasúti kapcsolat fejlesztésére kéri Orbán Viktor miniszterelnököt és Dávid Ilonát, a MÁV Zrt. elnökét a székelyföldi Kovászna, Hargita és Maros megye önkormányzatának elnöke. A három megye önkormányzati vezetője közös felkéréssel fordult a megszólított budapesti vezetőkhöz. Az erről szóló közleményt kedden juttatták el az MTI-hez. Amint azt közölték, a vasúti közlekedésben 2017 decemberétől érvénybe lépett változások kedvezőtlenül érintik a székelyföldi utazóközönséget.A szép-új FLIRT jött, a tömegnyomor mégis maradt
Wifi, klíma, konnektor már van, de maradt a tömegnyomor a Budapest–Esztergom között közlekedő vonatokon. Az elmúlt években a vasúti tömegközlekedés reneszánszát éli, és nemcsak az unió, de Magyarország is vállaltan elkötelezte magát a fejlesztések mellett. Az emelkedő utasszám megnövekedett igényeit a MÁV láthatóan igyekszik kielégíteni, ugyanakkor kérdés, mire jó egy szép, új FLIRT-vonat, ha ugyanúgy egymás lábán taposnak rajta az emberek csúcsidőben.Az EU 1,3 milliárd eurót biztosít a Romániát Magyarországgal összekötő vasútvonal korszerűsítésére
Mintegy 1,3 milliárd eurót (405 milliárd forintot) biztosít az Európai Unió a kohéziós forrásokból a magyar-román határon lévő Curtici (Kürtös) települést a Fekete-tenger partján fekvő Konstanca várossal összekötő vasútvonal korszerűsítésére - jelentette be hétfőn a brüsszeli testület.Vitézy Dávid: Újabb évtizedeket várhatunk a fejlesztésekre
Szemléletváltást sürgetett a közösségi közlekedés és a jelenleg zajló felújítások kapcsán Vitézy Dávid. A BKK volt vezérigazgatója szerint a gigaberuházások hátulütője, hogy amelyik fejlesztés forráshiány miatt kimarad, arra újabb évtizedekig várnunk kell. A Zielenszky Szilárd Építőmérnöki Szakkollégiumban tartott előadásában arról is beszélt, hagyományosan megoldatlan a főváros és a vasút közlekedésének integrációja, de véleménye szerint addig nem következik be szemléletváltás, amíg az állam finanszírozza a MÁV veszteségeit. A szakértő emellett beszélt a Nyugatit a Déli pályaudvarral összekötő vasúti alagút tervéről, a HÉV-ről, a Ferihegyi repülőteret kiszolgáló vasúti közlekedés lehetőségeiről, és az önvezető autók okozta új kihívásokról.Ajánljuk még

















