vezető
Kulcsár már szabad
Kulcsár Attila néhány hetes fogvatartás után pénteken hajnalban elhagyta a tököli büntetés-végrehajtási intézetet - értesült az MTI a helyszínről.Új uniós szervezet nyomozhat majd a kommunista diktatúrák bűncselekményei után
Augusztus 23-án volt a Molotov-Ribbentrop paktum megkötésének évfordulója, amikor a náci Németország és a kommunista Szovjetunió megállapodott a két ország közti, kelet-európai térség felosztásáról. Az Európai Unió a magyar elnökség idején, 2011-ben fogadta el ezt a napot a totalitárius diktatúrák emléknapjának, és azóta évente közös megemlékezést is tartanak. Az idei, észtországi konferencia azonban szintlépést jelenthet a kommunizmus megítélésében – erről az onnan éppen Tallinnból hazatért Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára beszélt a PestiSrácoknak.Havi másfél millióból éldegél Stohl András, aki félelmében alig merte lenyilatkozni, mennyire fél
„Legszívesebben ordítanék, de nem merek. (...) Elérték, hogy féljek. (...) Előbb-utóbb én is kimegyek az utcára” – ilyen drámai mondatokat nyilatkozott Stohl András színművész az őt faggató Magyar Narancsnak. Szavaiból kisejlik, bármelyik pillanatban jöhet érte a nagy, fekete Pobjeda. Rémlátomását némileg gyengíti: ha annyira retteg megszólalni, hogy volt bátorsága interjúban is előadni félelmeit? Továbbá a rettegés kellős közepette miért markolt föl nem kevés pénzt a Pappa pia című filmért az őt elnyomó diktatúra jóvoltából? De hát úgy van ő ezzel, mint Enyedi Ildikó, aki ugyancsak a pénztártól való távozás után törölte bele a lábát a kormányba. Stohl az interjúban „erősen befolyásoltnak” nevezte a Tényeket – ami „Buci” előéletét ismerve cseppet vicces. Az interjú ismertetésén túl néhány apró kérdést mi is föltettünk a Művész Úrnak, amelyekre válaszait a [email protected] várjuk.Deutsch Tamás szerint sincs rendben, hogy a telekomcégek bojkottálják a polgári-konzervatív sajtót
A kormány a szélessávú internethálózat-fejlesztés és a Digitális jólét program részeként egy sor olyan telekommunikációs vállalattal (például a Telekommal, a Telenorral, vagy a UPC-vel) kötött megállapodást, amelyek bár a piac legnagyobb reklámvásárlói, mégis bojkottálják a polgári-konzervatív sajtót, ezáltal durván torzítják a médiapiacot és fenyegetik a sajtószabadságot Magyarországon. A kormány elvárja-e újdonsült partnereitől, hogy mostantól tisztességes magatartást tanúsítsanak a médiapiacon is? – kérdeztük a Digitális jólét program legújabb szerződéskötése után Deutsch Tamástól, a programért felelős miniszterelnöki biztostól. A fideszes politikus, európai parlamenti képviselő azt felelte: Mindenkitől, minden tekintetben a tisztességes piaci magatartást várja el a kormány és tisztában vannak azzal, hogy egyes vállalatok viselkedése kívánni valót hagy maga után.Abszurd: nigériaiak tüntetnek ma a Blahán, nehogy Magyarország kölcsönt adjon a hazájuknak (Frissítve!)
Tüntetést jelentett be mára (csütörtökre) a Magyarországon Élő Nigériaiak Egyesülete abban a szerdai levélben, amelyben Orbán Viktor miniszterelnököt és Mohammadu Buhari nigériai elnököt is megszólították. Egy segélyhitel miatt aggódnak, amelyet hazánk nyújtana Nigériának. Ám úgy tűnik, kissé elhamarkodták a tiltakozást, ugyanis a magyar kormány még nem döntött a kölcsönről, ráadásul ha létrejön a megállapodás, a pénz semmilyen körülmények között nem kerülhetne a „helyi befolyásos körök” kezébe, amitől az itt élő nigériaiak állítólag tartanak. Egyébként ha a hitelügyletet nyélbe ütnék, a tervek szerint magyar cégek végezhetnék az ennek alapjául szolgáló folyószabályozási munkálatokat Nigériában. Nem is csoda, hogy a Simicska-média (Index, mno.hu, Helyi Válasz) gyorsan ráharapott a témára, és próbálja már azelőtt megfúrni az üzletet, hogy arról egyáltalán döntöttek volna. A csütörtöki tüntetést végül megtartották, azon körülbelül húszan vettek részt.Ajánljuk még

















