Pesti Srácok

Elon Musk csupán szólásszabadságot szeretne, rögtön antiszemita és háborús nyerészkedő lett

Elon Musk csupán szólásszabadságot szeretne, rögtön antiszemita és háborús nyerészkedő lett

Elon Musk hatalomátvétele után kilőtt az antiszemitizmus a Twitteren - írja a Neokohn. A lap arról számolt be, hogy a Rágalmazásellenes Liga (ADL) felszólította az összes hirdetőt, hogy függesszék fel a Twitterrel való kapcsolatukat, miközben éles kritikát fogalmaztak meg Musk vezetésével szemben.

Nehéz nem összekötni a pontokat; mióta Musk átvette a hatalmat a Twitter felett és egyre közelednek az amerikai félidős választások, az új tulajdonosra mindenfelől próbálnak nyomást helyezni, hogy az általa birtokolt közösségi médium szolgaian soroljon vissza a Demokrata Párt kampánycsapatába. A hétvégén az ADL került sorra, hogy a világ elé tárja a sérelmeit, amit Musk vezetése okozott személyesen.

– áll az ADL-t is magában foglaló Stop Hate For Profit koalíció közleményében, akik szerint a gyűlölet és a dezinformáció elszaporodott, és olyan lépéseket tett, amelyek miatt attól tartanak, hogy a legrosszabb még csak most jön. Természetesen a Twitteren, ahogy az összes egyéb hasonló felületen jelen vannak ezek a jelenségek. Ám minimum meghökkentő, hogy a nyugati félteke kizárólag a Twitter miatt aggódik. Az sem teljesen tiszta, hogy az aktuális központi iránymutatás szerint éppen mi számít antiszemitizmusnak a haladó világban, nemrég lapunk is beszámolt róla, hogy ha egy zsidó bírál egy liberálist, akkor a zsidót tekintik antiszemitának, hiszen a liberális bírálhatatlanok.

PestiSracok facebook image

– áll a Stop Hate For Profit közleményében. Ha a moralizálás nem elég, akkor a bojkott belengetése a következő lépés. Egy kapitalistát nem a szívénél, hanem a pénztárcájánál fogva lehet legkönnyebben irányítani.

A Neokohn szerint a csoport kapcsolata Muskkal elképesztő gyorsasággal siklott ki a sínről. Az ADL és a koalíció különböző tagjai, köztük a NAACP, a Color of Change, az Asian American Foundation és a Free Press médiamegfelelőségért küzdő érdekvédelmi csoport, a kezdeti találkozójukon még arra sürgette Muskot, hogy dolgozzon ki robusztus tartalommoderációs eszközöket. A csoportok azt is megpróbálták elérni, hogy Musk ne tweetelje tovább saját maga az összeesküvés-elméleteket és problémás tartalmakat.

A Twitter internetes közösségi portál székháza San Franciscóban 2022. október 28-án. A vállalat október 31-én este bejelentette, hogy Elon Musk amerikai üzletember lett a Twitter új vezérigazgatója, ezzel egyedül látja el a cég teljes igazgatását. MTI/AP/Jeff Chiu

Kanye West és a republikánusok is az "elkövetők" között

A lap megjegyzi: csütörtök késő este Kanye West – aki 38 millió követőjével a Twitter egyik legnépszerűbb felhasználója – újabb antiszemita megjegyzéseket tett a platformon, ahová nemrég engedték vissza, miután gyűlöletbeszéd miatt felfüggesztették. Musk azt mondta, hogy nem játszott szerepet Kanye West visszahelyezésében.

Szintén nemrégiben állt vissza Mark Finchemnek, egy arizonai republikánus jelöltnek a fiókja. Finchem, aki a jelentések szerint 10 000 dollárnyi adományt kapott a szélsőjobboldali kormányellenes milíciától, az Oath Keepers-től, annak ellenére, hogy saját állítása szerint nem tagja a csoportnak. A politikus büszkén fogadta el Andrew Torba támogatását is, aki nyílt antiszemitaként alapította meg a Gab közösségi médiaplatformot, amely hemzseg az antiszemita felhasználóktól - írja a neokohn.

Finchem fiókját alig több mint egy héttel a félidős választások előtt és Musknak az ADL-lel való találkozója előtt állították vissza. A 2020-as választások eredményeit is tagadó jelölt megköszönte Musknak a visszaállítását, kijelentve: „A Twitter sokkal jobb veled az élen”.

Elon Musk Ukrajna ellensége

A PestiSrácok.hu is beszámolt arról, hogy Musk hamar Ukrajna ellenségévé vált, amint az általa javasolt békefeltételek, mint például az orosz nyelv engedélyezése Ukrajnában és a megismételt, már az ENSZ által felügyelt népszavazások ötlete nem tetszettek Kijevnek. A Tesla-vezér ezután kijelentette, hogy nem hajlandó többé pénzt áldozni az ukránok internetellátására, és ötletként bedobta, hogy mi lenne, ha annak költségeit átvállalná a Pentagon. A Twitter megvásárlása az utolsó csepp volt a pohárban a haladóknál, akik most már mindenáron ellenséget akarnak faragni a Muskból, és napjainkban ez úgy a legkönnyebb, ha kijelentik róla, hogy ő egy a csúnya, gonosz kapitalista, aki nyerészkedik a háborún.

(Neokohn / Kiemelt kép: MTI/AP/Invision/Evan Agostini)

Ajánljuk még