Pesti Srácok

Pécsi színigazgató Alföldi Róbert kitiltásáról: azt akarom, hogy a színház semleges maradjon

Pécsi színigazgató Alföldi Róbert kitiltásáról: azt akarom, hogy a színház semleges maradjon

Azt akarom, hogy az intézmény semleges maradjon, mert a művészet a missziója, és nem az, hogy politikai állásfoglalásokat támogasson - ezzel indokolta a 24.hu-nak Vincze Balázs azt, hogy nem engedte a pécsi Zsolnay színházban játszani Alföldi Róbertet. A Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. ügyvezetője hozzátette: elismeri Alföldi művészi tevékenységét, ugyanakkor úgy látja, a színész-rendező gyakran túllép a művészet keretein és politikai aktivistaként működik.

Interjút készített a 24.hu Vincze Balázzsal, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. ügyvezetőjével. Ő volt az, aki kitiltotta az Igenis, miniszterelnök úr! című darabot a pécsi Zsolnay-színházból, mert Alföldi Róbert játszik benne. Vincze Balázs a portálnak röviden válaszolva azt mondta, nem érzi úgy, hogy különösebben magyarázkodnia kellene azért, hogy az intézményt nem engedte át egy politikai aktivistának.

Arról is beszélt, a döntést maga hozta meg, amiért vállalja a felelősséget. Arra a felvetésre, hogy Berkecz Balázs, az Együtt politikusa, a szigetvári előadás szervezője politikai boszorkányüldözésnek nevezte a történteket Vincze Balázs azt válaszolta, nem az a politikai játszma, hogy ő leállította a dolgot, hanem az, ami utána lett belőle.

PestiSracok facebook image

Hozzátette: ahogyan eddig, úgy ezután is lehetnek kritikus hangvételű előadások. Példaként Bödőcs Tibor estjét hozta fel.

Az ügyvezető az interjú végén azt mondta, elismeri Alföldi Róbert művészi tevékenységét, de nem akarja, hogy a Zsolnay színház „ilyen kampányoknak adjon otthont”.

- tette hozzá. A 24.hu megkereste Alföldi Róbertet is az ügyben, aki azonban nem kívánta kommentálni Vincze Balázs szavait.

Forrás: 24.hu; fotó: pecsma.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!