Pesti Srácok

Önellátó lesz Magyarország az oltásokhoz használt orvosi eszközök területén

null

Tízmilliárd forintos beruházásból épül gyártóbázis Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol száz-kétszázmilliós nagyságrendben tudnak fecskendőket és injekciós tűket gyártani, de például orvosi gumikesztyűből is ötvenmilliót. Az első üzemet már átadták Kocsordon, a másik kettő Mátészalkán épül. Közben Budapesten a Roche nevű gyógyszer-világcég bővíti a szolgáltatóközpontját; a beruházásoknak köszönhetően önellátó lesz Magyarország az oltásokhoz használt orvosi eszközök területén.

Az EU-Fire Kft. ezerkétszáz négyzetméteren a legmodernebb technológiával állít elő alkatrészeket többek között lélegeztető- és újraélesztőgépekhez. A magyar vállalkozás tulajdonosa videofelvételen mutatta be az új gyárat Varga Mihály pénzügyminiszternek, akivel hivatalosan is átadták a március vége óta működő új csarnokot. A Híradó.hu beszámolt arról, hogy a főként ingatlanfejlesztésekkel foglalkozó cég két másik egészségipari telephelyet is létrehoz Mátészalkán. Ezekben az üzemekben szeptembertől injekciós tűk, orvosi gumikesztyűk, szikék, műtéti csipeszek és sebészeti ollók készülnek majd. A kormány több mint másfél milliárd forinttal járult hozz eddig a fejlesztésekhez.

– magyarázta Varga Mihály hozzátéve, hogy az egészségipari támogatási programban már több mint hetven fejlesztéshez járult hozzá a kormány 80 milliárd forint értékben, amivel ötezerötszáz munkahely létrehozásához, megőrzéséhez járul hozzá. Kovács Imre, az EU-Fire Kft. ügyvezetője és tulajdonosa elmondta:

PestiSracok facebook image

A gyógyszerkutatásban és fejlesztésben is a világban élenjáró Roche szolgáltatóközpontját is bővítik, így kétszázötven új munkahelyet hoznak létre. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a beruházás kapcsán arról beszélt, hogy a biotechnológiai vállalatnak sikerült olyan gyógyszert kifejlesztenie, amely hatásos a koronavírus-betegek gyógyításában. Hamarosan Magyarországra is érkezik ebből a készítményből. A miniszter hangsúlyozta, hogy a Roche a koronavírustól függetlenül is kiemelkedően fontos egészségügyi partner Magyarországon, hiszen itteni forgalmának háromnegyedét visszaforgatja, és ezzel hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország a gyógyszerészeti kutatások élvonalában lehessen.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még