Pesti Srácok

Amikor az Európai Unió Bírósága és maga a bíró is megalázó helyzetbe kerül – Szijjártó Péter megjegyzése (videó)

Amikor az Európai Unió Bírósága és maga a bíró is megalázó helyzetbe kerül – Szijjártó Péter megjegyzése (videó)

A jóságos Sztálin visszaadta a gyermekeknek a labdát, holott közéjük is lövethetett volna – nagyjából ez volt az üzenete annak, ahogy az Európai Unió Bíróságának "jóságos urai" tört magyarsággal is megüzenték a koncepciós per ítéletét az engedetlenkedő gyarmatnak.

Szánalmas módon próbálták jó fényben feltüntetni az Európai Unió Bírósága Magyarországot és Lengyelországot ideológiai alapon büntető ítéletének meghozatalát a döntéshozók. Az egy dolog, hogy a bíróság határozatai közül először ezt közvetítették élőben, de az, hogy az egyik bíró felolvassa a számára láthatóan fonetikusan leírt ítéletet, már inkább szánalomra méltó, mint sértő.

El is gondolkodhatunk, mi volt ezzel a céljuk: a döntéshozók talán úgy gondolták, hogy az engedetlenkedő gyarmaton másképp nem értik meg, hiszen azok az elmaradott előázsiaiak úgysem beszélnek más nyelven? Esetleg azt akarták megüzenni, hogy "érted haragszunk elvtárs, nem ellened", akár egy bántalmazó kapcsolatban, amikor az erőszakos fél azzal nyugtatja magát, hogy neki jobban fáj, hogy meg kell ütnie a másikat? Szijjártó Pétert idézve: halljuk, de nem hisszük el! De nézzék meg a felvételt, Önök szerint mi az üzenet?

https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/332654435449971/

– kommentálta a videót Szijjártó Péter.

Forrás: Facebook; Fotó: MTI/EPA

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!