Pesti Srácok

Hiába próbálkozott, újra felsült a bíróságon a milliárdos áfacsalási ügybe keveredett Staudt Gábor

Hiába próbálkozott, újra felsült a bíróságon a milliárdos áfacsalási ügybe keveredett Staudt Gábor

Elsőfokon elbukta a PestiSrácok.hu riportalanya ellen indított pert a Jobbik korábbi országgyűlési képviselője, Staudt Gábor, akinek azzal volt problémája, hogy forrásunk – ügyészségi vallomását ismertetve –portálunknak adott interjújában név szerint említette egy olyan nemesfém-kereskedelemben utazó, milliárdokat zsebre vágó, áfacsaló bűnbanda tagjaként, amelyet a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese, a Jobbik korábbi szakértője, Staudt volt tanácsadója irányított. Staudt Gábor mindezek közléséért a PestiSrácok.hu-t és forrásunkat is beperelte, ám mindkét ügyben felsült a bíróságon.

Elsőfokon elvesztette a PestiSrácok.hu riportalanya ellen személyiségi jog megsértése miatt indított pert a ma már a szétesés szélére került Jobbik tavaly januárban lemondott országgyűlési képviselője, Staudt Gábor. A jelenleg ügyvédként dolgozó volt politikus azért fordult a bírósághoz, mert forrásunk a magyar ügyészségen tett feljelentésében, majd a PestiSrácok.hu-nak adott interjújában arról beszélt: milliárdokat elcsaló, nemesfémmel kereskedő bűnszervezet akart belügyminisztert csinálni a Jobbik egykori frakcióvezető-helyetteséből, aki maga is tagja volt a csoportnak.

A családjával együtt halálosan megfenyegetett, kiugrott bandatag azt mondta, hogy a többmilliárdos áfacsalást végrehajtó bandát a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese, F. László irányította, aki korábban évekig Staudt bizalmasa és tanácsadója, illetve a Jobbik rendvédelmi szakértője volt. Forrásunk hozzátette: kettejüknek a bűnös úton megszerzett vagyonnal hosszútávú politikai céljaik voltak, többek között az, hogy Staudt “minimum belügyminiszter” legyen egy leendő Jobbik-kormányban. Az ügyben azóta egy közös lengyel-magyar nyomozócsoport vizsgálódik, illetve Staudt Gábor volt bizalmasát negyvenmilliós(!) lopásmiatt már gyanúsítottként hallgatták ki a magyar rendőrök.

Részlet a Zalaegerszegi Törvényszék indokolásából.
PestiSracok facebook image

A Zalaegerszegi Törvényszék le is söpörte és alaptalannak nevezte Staudték keresetét. A törvényszék döntését azzal indokolta, hogy elfogadta a Fővárosi Ítélőtábla határozatát abban a sajtó-helyreigazítási perben, amit Staudt még a PestiSrácok.hu ellen indított. A jogerős ítéletben ugyanis kimondták, hogy riportalanyunk és forrásunk (aki a sajtóperben mellettünk tanúskodott) - noha Staudték megpróbálták hiteltelennek beállítani - „ellentmondásmentes vallomást tett”. Az ítélkező bíró írásos indokolásában azt is hangsúlyozta, hogy:

A férfi a bíróságon elmondta továbbá, hogy Staudt a feljelentésben megnevezett „üzleti csoport” belső köréhez tartozott. A sajtóper során kiderült: informátorunk Varsóban történt kihallgatásán a maffiaellenes nyomozókat felügyelő ügyész konkrétan rá is kérdezett a „magánéleti okok” miatt a politikai pályától visszavonuló képviselő szerepére.

Részlet a Zalaegerszegi Törvényszék indokolásából.

A bíróság egyébként olyannyira hitelesnek ítélte meg a portálunk mellett tanúskodó feljelentőt, hogy a határozatban rögzítette,

Érdekesség, hogy Staudt Fenyvesi Zoltán fideszes politikust is feljelentette, ám - nyilván a bíróságon kapott pofonok miatt - a keresetét végül visszavonta. A nagyobbik kormánypárt országgyűlési képviselője “Mikor fizeti vissza a Jobbik a tisztességtelenül felvett milliókat?” címmel nyújtott be egy évvel ezelőtt interpellációt, amelyben megemlítette az áfacsalási ügyet. Ez kiverte a biztosítékot Staudtnál, de végül neki kellett visszavonulnia.

A szövevényes áfacsalási ügyről és a volt rendőrök által irányított bűnbandáról bővebben itt, itt, itt, itt,itt,ittés itttájékozódhatnak.

Ajánljuk még

Gyermekeket is érintő szexrabszolga-hálózatot üzemeltet egy magyar férfi Floridából

Exkluzív 2023 augusztus 8.
Ha azt hallanák, hogy egy Amerikában élő (leginkább bujkáló) magyar férfi kiszolgáltatott, nehéz élethelyzetben lévő nők bizalmába férkőzve végeztet erotikus munkát úgy, hogy gyakran az áldozatok kiskorú gyermekei, rokonai és munkatársai is belekeverednek a részben pedofília-gyanús rémálomba, akkor biztosan azt gondolnák, hogy egy filmről van szó. De erről szó sincs, Amiről most beszámolunk az a rideg valóság. Történetünkben magyar nőkről lesz szó, akik teljesen publikus “társkereső oldalakon” szexrabszolgaként tengetik a mindennapjaikat, ebből pedig kiutat csakis a nyilvánosság, az őket elnyomó és kihasználó férfi valós személyének a leleplezése jelenthet. A PestiSrácok.hu informátora részletesen beszámolt portálunknak erről a rémisztő, és egyben bicskanyitogató eseménysorról, amiben az a legrosszabb, hogy a nők kizsákmányolása elleni sok évtizedes fellépés dacára a szemünk előtt zajlik, van rá “kereslet” és ez a bizonyos férfi ebből kiválóan él, köszöni szépen, jól van, és esze ágába sincs abbahagyni, amit csinál. Ha hagyjuk…

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.