Már három gyanúsítottja van a Simon-ügynek, miután a Központi Nyomozó Főügyészség a mandátumáról lemondott volt szocialista képviselő ellen folyó eljáráshoz egyesített más, korábban a rendőrségen indult nyomozásokat – erősítette meg a PestiSrácok.hu-nak Nagy Andrea. A főügyészség szóvivője a nyomozás érdekeire hivatkozva nem kívánta megnevezni, hogy ki a másik két gyanúsított. A Fidesz úgy tudja, mind a hárman előzetes letartóztatásban vannak. Kiderült, Simon Gábor az egykori Nemzetbiztonsági Hivatalt is átverte. A Magyar Nemzet írta meg, hogy az MSZP volt elnökhelyettesét 2008-ban és 2009-ben is C típusú ellenőrzésnek vetette alá az NBH, de az általa kitöltött kérdőíven egyetlen alakalommal sem tüntette fel külföldön vezetett bankszámláit. Érdekesség az is, hogy szlovák rendszám van a bissau-guineai rendőrautókon, a flották Welsz Tamáson keresztül érkezhettek az afrikai országba. Megtudtuk, Welsz Tamás is kereskedhetett azokkal az értékes adományokkal, amelyeket a Budapest-Bamako rali résztvevői vittek magukkal az afrikai országba.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Nem csak Simon Gábor, az MSZP volt elnökhelyettese használt bissau-guineai útlevelet, Welsz Tamás legalább 500 magyarnak szerzett okmányokat különböző csalásokhoz, ügyeskedéshez – derítette ki a Népszabadság. A napilap információi szerint a Panamában csalással és okirat-hamisítással gyanúsított, egy időben a Sólyom Airways megmentőjének szerepében tetszelgő Welszt az elmúlt években többen feljelentették Magyarországon.
Nagyban ment az útlevél biznisz
Simon pénzügyi mentorát a legtöbben bissau-guineai diplomataként ismerték, bár nem volt az, csak üzletelt az állami korrupciójáról elhíresült ország papírjaival; útlevelekkel, forgalmi engedélyekkel és rendszámtáblákkal. Olyan magyarok vásároltak tőle, akik offshore paradicsomok helyett itthon akarták elrejteni adózatlan vagyonukat a hatóságok elől, vagy éppen a büntetés kockázata nélkül akartak gyorsan hajtani, ingyen parkolni, vagy „csak” nem akartak súlyadót fizetni. A Népszabadság szerint ügyfeleinek többsége vállalkozó volt, de akadt köztük világhírű hegedűművész is, akinek egy korábbi nyilatkozata szerint azért volt szüksége Magyarországon bissau-guineai rendszámra a Nissan sportautójára, hogy könnyebben támogathassa az éhező afrikai gyerekeket. A lap forrásai szerint azonban Welsz nemcsak bissau-guineai, hanem például guineai útlevéllel is üzletelt.
Ismerői szerint félezernél is több afrikai útlevelet dobhatott piacra, amelyeket új tulajdonosaik kevés kivételtől eltekintve adózatlan jövedelmük eltüntetéséhez használtak. Bankszámlát nyitottak vele, ahogy a gyanúsítás szerint Simon Gábor is tette ismerőse útján. Egyik ügyfele azonban komolyan vette, hogy a pénzéért jogszerűen kaphat guineai úti okmányt, majd amikor egy banki művelethez használni akarta a saját adataival kitöltött útlevelet, közölték vele, hogy az hamis. Annyira felháborodott a történteken, hogy feljelentést tett a rendőrségen. A napilap érdeklődésére a rendőrség tagadta, hogy Welsz ellen eljárás indult volna.
Már három gyanúsítottja van a Simon-ügynek
Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a PestiSrácok.hu-nak megerősítette a Népszabadság azon információját, hogy háromra nőtt a Simon-ügy gyanúsítottjainak száma, miután a főügyészség a mandátumáról lemondott volt szocialista képviselő ellen adócsalás, magánokirat-hamisítás és közokirattal visszaélés bűntette miatt folyó eljáráshoz egyesített más, korábban a rendőrségen indult nyomozásokat. Kérdésünkre Nagy Andrea a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árulta el, hogy kik az új gyanúsítottak.
Simon átverte az NBH-t
Ma kiderült az is, hogy Simon Gábor az egykori Nemzetbiztonsági Hivatalt is átverte. A Magyar Nemzet írta meg, hogy Mesterházy Attila szocialista pártelnök korábbi helyettese a Nemzetbiztonsági Hivatalnak is tagadta, hogy külföldi számláin jelentős pénze lenne. Simon akkor esett át C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon, amikor 2008-ban és 2009-ben munkaügyi államtitkár volt. Az ilyen vizsgálatoknak része egy kérdőív kitöltése, amin a vagyonról kell nyilatkozni. A lap értesülései szerint Simon ezen a kérdőíven egyszer sem tüntette fel, hogy jelentős vagyona lenne ausztriai bankszámláján.
Laborc, Szilvásy, Ficsor is kaphat meghívót
Az NBH átverése és Simon Gábor nemzetbiztonsági ellenőrzései ügyében a Fidesz a parlament nemzetbiztonsági bizottságának összehívását kezdeményezi jövő szerdára – közölte Németh Szilárd, a kormánypárt országgyűlési képviselője, a parlament szakbizottságának alelnöke. Németh Szilárd szerint Simon Gábor a „C típusú vizsgálatában is hazudott”. Közölte, hogy a nemzetbiztonsági bizottság ülésén ezért megnéznék az összes dokumentumot az ügyben, meghallgatnák a jelenlegi, szükség esetén pedig a korábbi nemzetbiztonsági vezetést is – Laborc Sándort és Balajti Lászlót -, valamint a titkosszolgálatokért felelős akkori minisztereket, Szilvásy Györgyöt, Ficsor Ádámot és Juhász Gábort. Kérdés ugyanis, hogy “vajon Simon Gábor ügyét is intézhették-e elvtársi körben” – fogalmazott. Emlékeztetett, hogy a C típusú vizsgálat saját bevalláson alapul, amelyet a nemzetbiztonsági szolgálatok ellenőriznek és hagynak jóvá, így felmerül a gyanú, hogy falaztak a volt szocialista képviselőnek. A fideszes politikus hozzátette, mára kiderült, hogy Simonnak nemcsak egy osztrák bankban volt negyedmilliárd forintnyi eltitkolt vagyona, hanem egy magyar pénzintézetben is volt mintegy százmilliója, és megemlített emellett két budai ingatlant szintén százmillió forint körüli értékben. Félmilliárd forint tehát eddig az a pénz, amely – Mesterházy Attila MSZP-elnök szavai alapján – Simon Gábor “előző életének forrásfelhalmozása” – fogalmazott Németh Szilárd. A politikus úgy tudja, a Simon-ügy mind a három gyanúsítottja előzetes letartóztatásban van. Szavai szerint „lassan nincs a Btk.-nak olyan szakasza, amelyet ne sértett volna meg közszereplőként” Simon Gábor.
Szlovák rendszámú bissaui rendőrautók
Érdekes fotósorozatot közölt ma a szegedma.hu portál, amelyen az elnöki rezidencia, Simon Gábor bissau-guineai bejelentett lakása látható, egy szlovák rendszámú bissaui rendőrautó és a helyi magyar kiskirály: Welsz Tamás. A fotók a 2012-es Budapest-Bamako-ralin készültek. A portálnak egy, a ralin résztvevő férfi elmondta, hogy a helyi rendőrautókon szlovák rendszám van, így üzemelnek az országban, az ottaniak elmondása szerint ezek a flották is Welszen keresztül érkeztek, ahogy a Magyarországon leszerelt betegszállító mentők is. A fotókat az informátor készített a rendőrautóról, aki Welsz Tamást is lencsevégre kapta. A férfi elmondása szerint a 2012-es túrán több résztvevő is vásárolt ott helyben útleveleket.
Welsz is üzletelt az adományokkal?
Az új információval kapcsolatban a PestiSrácok.hu is felhívott egy, a tavalyi ralin részt vevő másik férfit. Informátorunk közölte, a Budapest-Bamako úgy van beharangozva mint a Dakar szellemi örököse. „Ebből persze csak annyi igaz, hogy az útvonal néhány esetben megegyezhet és mint, ahogy a Dakar sem érinti a nevét viselő várost, ez a verseny sem Bamakóban ér célba. A rendezők kihangsúlyozzák a verseny karitatív célját is. Minden csapat visz magával több kevesebb értéket. Iskolaszerektől a mentőautón át a tűzoltóautóig. Az apróságokat többnyire rendben szétosztják” – mondta forrásunk. Ugyanakkor azt is gyorsan hozzátette, azt a mentőautót, amelyet átadtak, kipakolták, eladták és már taxiként üzemel a gépjármű. „Láttam, hogy egy kisteherautónyi LEGO, amit a dán csapat vitt magával több más segéllyel, adománnyal együtt egy katonák által őrzött teherautóra került. A legértékesebb darabok mind a katonai teherautón landoltak. Az a csapat, amely egy 80.000 eurós orvosi műszert vitt, az értékes eszközt nem adhatta át valamelyik kórháznak, hanem be kellett adniuk a “közösbe”. A rendezők, vagy legalábbis egy része összejátszik a helyi hatalommal és valószínűleg a segélyeket értékesítik” – árulta el informátorunk. Leszögezte azt is, hogy a verseny ottani képviselője Welsz Tamás, ő intézi az ottani ügyeket. Forrásunk ezzel arra utalt, hogy akár Welsz Tamás is azok közé tartozhatott, akik kereskedtek az értékes adományokkal.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS