A Pécsi Ítélőtáblát jelölte ki a Szeviép-ügy harmadfokú eljárására a Kúria – erről szerdán a legfőbb bírói fórum sajtótitkársága számolt be közleményben. Mint ismert, a PestiSrácok.hu leleplező cikksorozatát követően borult a bili, hiszen nem sokkal az ítélet kihirdetése után a PestiSrácok.hu több részből álló cikksorozatot közölt arról, hogy összeférhetetlenség merülhet fel a Szeviép-perben felmentő ítéletet hozott bírói tanács tagjainál. A tényfeltáró cikkeket követően január közepén az Országos Bírósági Hivatal elnöke teljes körű tényfeltáró vizsgálatot rendelt el, amelynek eredményeképp a Pécsi Ítélőtáblához került a Szeviép-ügy harmadfokú eljárása.
Mint ismert, a másodfokon eljáró Szegedi Törvényszék még decemberben mentette fel bizonyíték hiányában a Szeviép-ügy vádlottait. Kovalcsik Éva tanácsvezető bíró akkor indokolásában kifejtette: a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján kétséget kizárólag nem lehetett megállapítani, hogy a vádlottak elkövették volna a terhükre rótt bűncselekményt, és azt sem, hogy tevékenységük okozta a Szeviép Zrt. fizetésképtelenségét, illetve észszerűtlen gazdasági döntést hoztak volna.
Nem sokkal az ítélet kihirdetése után azonban a tanács egyik tagjáról, dr. Nóvé Ágnesről írtuk meg, hogy férjével közösen egy építőipari vállalkozást birtokolnak, amely korábban csak kisebb munkákat végzett, adózás utáni éves eredménye maximum 18 millió forint volt, ám a Szeviép-ügy másodfokú eljárása előtt három önkormányzati munkát is kaptak: a legnagyobbat, egy 750 milliós kivitelezést egy másik céggel konzorciumban. A három megbízásból az ÉPTÁRKER Kft. több bevételhez jutott néhány hetes munkával, mint máskor egy egész év alatt. Mint ismert, az alvállalkozókat, bedolgozókat legalább hatmilliárd forinttal megkárosító Szeviép-vezérek Botka László baloldali polgármester fő kedvezményezetti köréhez tartoztak, és ezer szálon kötődnek a helyi, illetve országos MSZP-hez és általában Gyurcsány Ferenc köreihez.
Később beszámoltunk arról is, hogy a tanácsvezető bíró, Kovalcsik Éva 12,4 millió forintért vásárolhatott meg egy 100 négyzetméteres polgári lakást Szeged korzóján, amit már akkor 21 millióra értékeltek, de ma legalább 50 milliót ér, ráadásul a bírónő nyolc napig volt tulajdonosa a lakásnak, utána eladta; hogy mennyiért, az rejtély. A másik bírónő Nóvé Ágnes volt, az ő és férje építőipari cége 800 milliós megrendelést kapott a várostól a Szeviép-ügy másodfokú tárgyalása előtt. Lelepleztük azt is, hogy az egyik Szeviép-vádlott felesége szignálta ki a büntetőügyeket a Szegedi Törvényszéken.
Az Országos Bírósági Hivatal decemberi cikkeink után vizsgálatot indított, de fegyelmi eljárás is indult, az OBH elnöke pedig érvénytelenítette a Szegedi Törvényszék elnökének újrázó pályázatát. A Kúria végül tegnap meghozott végzésével a csődbűncselekmény miatt a Szeviép-vezérek ellen a Szegedi Ítélőtáblán bűnügyi felügyelet megszüntetése kapcsán folyamatban lévő büntetőügyben a bírák elfogultsági bejelentése után az ügy elbírálásából a Szegedi Ítélőtáblát kizárta. Ezzel egyidejűleg a bűnügyi felügyelet megszüntetése miatt bejelentett fellebbezés elbírálására és a másodfokú felmentő ítélet elleni fellebbezés folytán a harmadfokú eljárásra a Pécsi Ítélőtáblát jelölte ki.
Forrás: PS, Magyar Nemzet; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS