Pesti Srácok

Lemondott mandátumáról a milliárdos csaló-aranybizniszbe keveredő Staudt és a zsidózó Szávay

Lemondott mandátumáról a milliárdos csaló-aranybizniszbe keveredő Staudt és a zsidózó Szávay

Lemondott parlamenti mandátumáról a Jobbik két képviselője, Szávay István és Staudt Gábor. Emlékezetes, Szávayról a Hír TV hozott nyilvánosságra egy idén májusi hangfelvételt, amelyben a politikus egy zsidó nő megverésével kérkedett. Staudt Gáborról pedig elsőként a PestiSrácok.hu írta meg, hogy milliárdos áfacsalási botrányba keveredett. A bűnszervezet, amellyel egy feljelentés szerint Staudt kapcsolatban állt, belügyminisztert szeretett volna csinálni a képviselőből egy eljövendő Jobbik-kormányban. Az ügyben a lengyel és a magyar hatóság is nyomozást indított. A Jobbik elnöksége Szávay István helyére Bencsik Jánost, a Jobbik nemzetpolitikai kabinetjének alelnökét, Staudt Gábor helyére pedig Csányi Tamást, a párt Jász-Nagykun-Szolnok megye 4. számú választókerületének korábbi képviselőjelöltjét helyezi.

Mint ismert, Szávay István e hónap elején jelentette be a Facebook-oldalán, hogy lemond országgyűlési képviselői mandátumáról, miután a Hír TV közölt egy videoriportot arról, hogy a képviselő a Jobbik egyik tisztújító kongresszusán párttársai előtt azt állította: az előző nap lezsidózott, majd megütött egy nőt egy budapesti szórakozóhelyen, miután az azt mondta, hogy "nácibűz van". A politikus megerősítette a hangfelvétel valódiságát, de azt állította, hogy túlzott, valójában nem ütötte meg a nőt.

Staudt Gábor pedig azt jelentette be a Facebookon, hogy "nyomós magánéleti indokai alapján" a tavaszi ülésszaktól nem tudja ellátni országgyűlési képviselői feladatait. Staudt azt állította, nem a Jobbikon belüli konfliktusok miatt mond le, s hogy "a néppártosodás folyamatát mindig is támogatta, mint az egyetlen járható utat, hogy az ország sorsára meghatározó befolyásuk lehessen".

PestiSracok facebook image

Milliárdos áfacsalás miatt jelentették fel

A bővebben ki nem fejtett nyomós magánéleti ok mibenlétét nem szükséges találgatni: idén márciusban a PestiSrácok.hu rögzítette és hozta nyilvánosságra azt a videóvallomást (lent), amelyben egy tanú arról beszélt: milliárdokat elcsaló, nemesfémmel kereskedő bűnszervezet akart belügyminisztert csinálni a Jobbik frakcióvezető-helyetteséből, parlamenti képviselőjéből, Staudt Gáborból, aki maga is tagja volt a csoportnak. A kiugrott bandatag feljelentést is tett, állítva: családjával együtt halálos fenyegetést kapott. Azt mondta, hogy a több milliárdos áfacsalást végrehajtó bandát a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese irányította, aki korábban évekig Staudt bizalmasa és tanácsadója volt. Forrásunk hozzátette: kettejüknek a bűnös úton megszerzett vagyonnal hosszú távú politikai céljaik voltak, többek között az, hogy Staudt “minimum belügyminiszter” legyen, az alezredes pedig legalább az államtitkára. Az interjúból kiderül az is, hogy a bűnbanda az áfacsalás után sem hagyott fel a bűncselekmények elkövetésével, és egy Bálint nevű ismerősük közreműködésével komoly vállalkozókat károsítottak meg.

Lengyelországban is nyomoznak

December elején pedig már arról számoltunk be, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség (BNYÜ) vette át a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) a milliárdos költségvetési csalás miatt indult büntetőügyet. A nemesfémmel üzletelő bűnbanda ellen már Lengyelországban is nyomoznak, sőt, a feljelentőt is kihallgatták, aki korábban a magyar hatóságokat is figyelmeztette: a szervezet nem kispályás, hiszen „többen folyamatosan éles lőfegyvert hordanak magukkal, illetve a magyar alvilág legvadabb, prominens személyeivel állnak napi baráti és üzleti kapcsolatban”.

Megjegyezzük, Staudt számára éppen tegnap válhatott világossá, komoly eljárásról van szó, hiszen a feljelentő a portálunk ellen indított sajtóperen tanúként konkrét bizonyítékokkal támasztotta alá korábbi elmondásait. A szövevényes áfacsalási ügyről és a volt rendőrök által irányított bűnbandáról bővebben itt, itt, itt, itt,itt,ittés itttájékozódhatnak.

Forrás: Jobbik sajtóosztály, PestiSrácok.hu, Hír TV; Vezető kép: Staudt Gábor vélhetően élete legutolsó parlamenti felszólalásában, december 12-én a bíróságok függetlenségéért aggódik. MTI Fotó: Soós Lajos

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.