Pesti Srácok

Egyre néppártosabbak: idén már négy jobbikos alapszervezet oszlatta föl magát

Egyre néppártosabbak: idén már négy jobbikos alapszervezet oszlatta föl magát

Idén eddig négy jobbikos alapszervezet döntött hivatalosan úgy, hogy föloszlatja önmagát – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Szabó Gábor pártigazgató. Egyikük a vámosmikolai, amelynek megszűnéséről portálunk írt elsőként. Ám a jelek szerint egyre újabb csoportok követik a példáját. Ehhez képest a pártigazgató szerint a négy szervezet megszűnése „elenyésző” veszteség, mivel több mint 700 alapszervezetük van. Jelezte: addig „járnak a nyakára” a tiltakozó petíciót aláíró alapszervezeteiknek, amíg nem hívnak össze taggyűlést, és nem írják le, mi a konkrét bajuk a Jobbik néppártosodásával.

A PestiSrácok.hu még hétfőn kereste meg Szabó Gábort, miután úgy értesültünk, föloszlatta magát a nagybörzsönyi alapszervezet, és a gödi Jobbikból is többen távoztak. A Jobbik pártigazgatójától most érkezett meg a válasz, ám időközben a Magyar Idők pénteki számában már megírta ezeket a híreket. Szabó Gábor portálunknak megerősítette a nagybörzsönyi alapszervezet megszűnését. Arra a kérdésünkre, fölállítanak-e a településen új alapszervezetet, nemmel válaszolt:

A gödi kilépések kapcsán a pártigazgató úgy nyilatkozott portálunknak: a pártközpontba nem érkezett erről hír, ezért utánakérdezett a városi Jobbik-elnöknél, aki

PestiSracok facebook image
Szabó Gábor pártigazgató; Fotó: Barikad.hu

Szabó Gábor arra is kitért: szerinte hazugság, hogy ötven alapszervezet írta volna alá azt a tiltakozó petíciót, amelyet Vona Gábor január végi évértékelője után adtak át a pártelnöknek. Portálunk korábban arról is beszámolt, hogy a tiltakozó petíció két lapból állt, ám egy figyelmetlenség folytán csak az első lapot adták át, amelyen 25 szervezet neve szerepelt, a másodikat viszont, amelyen további 32 szervezeté, nem. Ugyanakkor Szabó Gábor nem hiszi, hogy tényleg „technikai malőr” történt volna. Szerinte

Fotó: magyartudat.com

A pártigazgató arról is beszélt: a petíciót valójában aláíró szervezetek közül „sokan már lelkesen beküldték javaslataikat, észrevételeiket”, amelyeket a párt elnöksége majd kielemez, és vagy személyesen vagy írásban megválaszol. Arra a kérdésünkre, mi lesz azokkal a szervezetekkel, amelyek határidőre nem teljesítették a vezetőség kérését, (vagyis nem hívtak össze taggyűlést, hogy kikérjék a véleményüket a Jobbik néppártosodásáról), Szabó Gábor azt felelte:

Vezető képünkön balról jobbra: Szávay István, Vona Gábor és Szabó Gábor látható. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!