Pesti Srácok

Ez invázió, “a Föld déli fele elfoglalja az északit”

null

A keresztényüldözés és az elhibázott uniós migrációs politika következményeinek kezelése napjaink legfontosabb kérdései. Keresztényüldözés mindenhol jelen van a világban, és olyan mérteket ölt napjainkban, mint évszázadokkal ezelőtt. De akár a keresztényeket vesszük alapul, akár már háború elől menekülőket, vagy a gazdasági migrációt, a megoldás csak is az lehet, ha a segítséget visszük oda, ahol a probléma keletkezett - fogalmazott Hölvényi György, a Fidesz és a KDNP európai parlamenti képviselője Veszprémben. Az európai néppárti frakció vallásközi munkacsoportjának társelnöke, Közel-keleti szakértő a Keresztény értelmiségiek Szövetségének meghívására tartott előadást Veszprémben, "Üldözött keresztények és Európa" címmel. A rendezvényen felszólalt Márfi Gyula veszprémi érsek is, aki talán a korábbiaknál is erőteljesebben nyilvánított véleményt. Többek közt arról beszélt, hogy az európai nép tervszerű kultúridióta tömeggé gyúrása történik, gazdasági érdekből. A migráció pedig nem kevesebbel veszélyezteti kultúránkat, mint azzal, hogy a Föld déli fele az asszonyok méhével elfoglalja az északit.

A keresztények az Iszlám Állam előretörése következtében a teljes megsemmisülés vagy az Európába költözés stádiuma között állnak, miközben a közél-Keleten ők a leginkább röghöz kötöttek, ők indulnak el utoljára. Sokan nem akarnak szülőföldjükről elvándorolni, de azok közül is, akik elmentek, sokan visszatérnének. A helyzet az arab tavaszt követően sokat romlott. A polgárháborúk nyomán radikaliázlódó muszlimok dühe a keresztények ellen fordult. Az Iszlám állam megjelenése soha nem látott veszélyt jelent a keresztényekre, ugyanis az IÁ a kereszténységet fő ellenségeként jelölte meg.
Oda kell vinni a segítséget, ahol a probléma van!
Az 1,5 milliós iraki keresztény közösségek pár év alatt 150 ezerre csökkentek, Szíriába menekültek, ahonnan az ottani hittestvéreikkel kell tovább menekülniük. Szíriában szinte leírhatatlan a helyzet. A keresztények településeit, templomaikat, otthonaikat lerombolták. Libanon most az utolsó békés ország, gyakorlatilag a béke szigete a Közel-keleti vidéken.

Hozzátette, ma már az Unió is belátja, és az erre irányuló szándék is erősödik, hogy a problémákat ott kell megoldani, ahol azok keletkeznek.

PestiSracok facebook image
Vagyis a szolidaritás nem azt jelenti, hogy azokkal az országokkal vállaljunk szolidaritást, akik valamilyen okokból, például demográfiai, munkaerőhiány okozta problémáit a menekülteket kibocsátó országok felé intézett meghívólevéllel próbálták megoldani, aztán rájöttek, hogy nem tudják kezelni a szír, afgán fiúk tömegét. A szolidaritás nem csak arról szólhat, hogy mit kezdünk az különböző Európába érkező emberekkel.
A szolidaritás sokkal inkább arról szól, azokban az országokban, azokban a régiókban, ahonnan elindultak, és akik elindultak, velük kell ott helyben szolidárisnak lenni. E helyett a mai napig egy olyan migrációról és betelepítésről beszélnek,a miről ezerszer bebizonyosodott, hogy nem megoldás. Nem véletlenül tárgyalunk annyit a libiai helyzetről - aminek a megoldása Olaszország számára létkérdéssé vált - hangsúlyozta.
A fórumon felszólalt Márfi Gyula veszprémi érsek is, aki komoly aggodalmának adott hangot a muszlim vallás előretörése és az iszlamizálódás okán. A püspök meglátása szerint a földgolyó déli része megindult elfoglalni az északit, de ezúttal nem fegyverrel, hanem amit ki is mondanak, az asszonyok méhével.

Márfi Gyula - ahogy nevezte - a pániszlamizmust, valamint a nyugati világban egyre nagyobb teret nyerő kozmopolita globalizmust a korábbi totalitárius diktatúrákhoz hasonlította. Mint mondta, a totalitárius diktatúrák között nagyon sok a hasonlóság.

Amikor déli félteke elindul az északira, nem barátkozni jönnek, hanem azért, hogy elfoglalják azt az asszonyok méhével - vélekedett Márfi érsek

A nemzeti szocializmus alapja a fajelmélet volt, a proletár internacionalizmusé az osztályelmélet. Amit napjainkban élünk meg az a püspök szerint pániszlamizmus, ami pedig valláselméleten alapul. Az egyik szerit a germán egy magasabb rendű ember, a másik szerint a munkás paraszt hivatott arra, hogy uralkodjék a többi ember felett, a harmadik szerint a muszlim, amelyiknek uralnia kell a nem muszlimokat, azaz a kafirokat. De van egy negyedik rendszer is ami szemmel láthatóan átmegy diktatúrába, a kozmopolita globalizmus.

Hozzátette, ne gondolja senki hogy ő a muszlimok ellen beszél, vagy muszlim gyűlölő volna. Szerinte nem is azzal van a baj, ha egy fehér fiú afrikai nőt vesz feleségül és vele alapít családot, vagy egy arab férfi európai nőt, hanem azzal amikor nincs mérték, amikor ez tömegessé válik. A só és a gyógyszer is rossz ha túladagolják. Ha a népek összekeverését és egységesítését túlzásba viszem, az már rossz. Az az ideális, hogyha a magyar megmarad magyarnak, a szláv megmarad szlávnak, a germán megmarad germánnak, a a latin latinnak, az afrikai afrikainak. És mindannyian a barátság és az egyenlőség alapján élünk, testvérként együtt ezen a földgolyón, de nem egy Európai Egyesület Államokká összegyúrva - jelentette ki a veszprémi egyházmegye vezetője.

Reagálásában Hölvényi György aláhúzta, hogy az iszlamizmus előretörése nem kérdés, de ehhez teret kell találni. Ezt a légüres teret, a vákumot Európában sajnos megtalálta magának. A kultúránk, vallásunk megőrzése tehát rajtunk is, sőt elsősorban rajtunk múlik.

Fotók: Holczer Balázs
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.