Pesti Srácok

Gyurcsányi trükk és ellenzéki kannibalizmus – Kunfalvi Nóra és Párkányi Eszter a Polbeatben (PS-videó)

Kunfalvi Nóra újságíró és Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője volt Szarvas Szilveszter és Dezse Balázs vendége a Polbeatben. A műsorban ezúttal független és objektív újságírókkal és elemzővel beszéltük ki a gyurcsányi trükköt és a nagy ellenzéki kannibalizmust. Mivel a kedd este a főpolgármester-jelöltekről szólt elsősorban, ezért Dezse Balázs két oldalas főpolgármester-jelölti programját is kiveséztük.

Nem meri magát független újságírónak nevezni Kunfalvi Nóra, hiszen szerinte ha ilyet mondana magáról, akkor Kálmán Olgához hasonlóan még a végén őt is elindítaná a DK a főpolgármester-választáson.

Párkányi Eszter szerint az ellenzéki főpolgármester-jelöltekben igenis van közös vonás, mégpedig az, hogy mindannyian alkalmatlanok a pozíció betöltésére. Az Alapjogokért Központ elemzője megjegyezte: a nagy ellenzéki hadakozásban teljesen megfeledkeztünk bizonyos jelöltekről, például Puzsér Róbertről és Sermer Ádámról. Hozzátette: a baloldalon mindenki a messiást keresi, és minden párt úgy érzi, hogy a saját jelöltje a megváltó.

Kunfalvi Nóra arról is beszélt, hogy Kálmán Olga a szíve mélyén mindig is DK-s volt, hiszen "mindenkinek keményen bekérdezett" még műsorvezetőként, a bukott miniszterelnökhöz intézett kérdései azonban soha nem voltak annyira kemények.

PestiSracok facebook image

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben közvetítve a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél). Jöjjön el vagy kövesse élőben a közvetítést a PS-en!

Készítette: Ragács András és Susánszky Mátyás Pál/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!