Pesti Srácok

Lassan eltűnik az MSZP a DK bendőjében

Lassan eltűnik az MSZP a DK bendőjében

Portálunk már számtalanszor rámutatott, hogy az ellenzéki oldalt kisgömböcként felzabáló gyurcsányisták étvágya csillapíthatatlan. Ezt tükrözi a DK által támogatott előválasztási jelöltek névsora is, melyek között rengeteg a más pártokból importált ember. Karácsony Gergely gittegyletével együtt hamarosan az MSZP is eltűnik a Gyurcsány–párt bendőjében, a haldokló szervezetek tagjai azonban továbbra is a politikából szeretnének élni, ezért karriervágytól fűtve átevickélnek a baloldali összefogást uraló Demokratikus Koalícióhoz. Pozíciókért folytatott belső harcok okoznak feszültséget országszerte az ellenzék berkeiben. Egy-egy posztra viszonylag sokan aspirálnak, mégis égető káderhiányról árulkodik a DK listája, hiszen hiába ajánlják úgy a szavazóik figyelmébe jelöltjeiket, mint akik az Orbán-rendszer leghangosabb ellenségei helyben, ha a budapesti közéletből kikopott, helyismerettel sem rendelkező politikai kalandorokat küldik vidékre. Jó példa erre a „Magyar Liberális Párt” nevű mikroformáció egykori főpolgármester–jelöltje, Sermer Ádám, aki fővárosi kudarcai után a DK áldásával most Matyóföldön próbálna szerencsét, miközben nincs semmilyen mezőkövesdi kötődése.

Portálunk már hírt adott róla, hogy tovább kannibalizálja a DK az ellenzéki összefogást alkotó pártokat. Elsők közt számoltunk be róla, hogy az adócsalással vádolt Czeglédy is felkerült Gyurcsányék előválasztási listájára. Czeglédy Csaba 2019 előtt még az MSZP önkormányzati képviselője volt a szombathelyi testületben.

Czeglédy mentora is kész Gyurcsányt szolgálni

Vas megyében azonban nem csak Czeglédy Csaba a DK nagy igazolása az MSZP kontójára, hanem Ipkovich György is, aki az MSZP frakciónak volt több cikluson keresztül a parlamenti képviselője és 2010 előtt MSZP-SZDSZ-es támogatottsággal Szombathely szocialista polgármestereként tevékenykedett.

PestiSracok facebook image
Ipkovich György, a szombathelyi MSZP egykori erős embere is készen áll Gyurcsány szolgálatára. Fotó: alon.hu-képernyőfelvétel

Ipkovich György a vas megyei MSZP szervezet oszlopos tagja és erős embere volt, aki folyamatosan egyengette Czeglédy Csaba pályafutását, Ipkovichról köztudott, hogy Gyurcsány adócsalással vádolt ügyvédjének a politikai mentora volt. Ipkovich szombathelyi létére, az egyik vidéki körzetben lett a DK jelöltje. A pestszentlőrinci Szaniszló Sándor és az óbudai Kiss László szintén az MSZP színeiben nyertek a legutóbbi helyhatósági választásokon, ám időközben átlavíroztak a DK-hoz, így tett Benedek Szilveszter is, a Momentum agrárpolitikusa, aki az önkormányzati választásokon még Fegyőrék csapatát erősítette, most viszont DK-s hátszéllel indulna el Veszprém 4. választókerületében.

Honnan fúj a szél Budakeszin?

Pest megye 2-es számú egyéni választókerületében is tart a pozíciókért folytatott cicaharc az ellenzéki körökben. A Momentum már bejelentette, hogy Szél Bernadettet indítja, ám a DK listáján Hegyesi Beáta neve szerepel, aki a legutóbbi önkormányzati választáson az ellenzéki összeborulás polgármesterjelöltje volt Budakeszin a Párbeszéd színében.

Hegyesi Beáta és Szél Bernadett csak néhány PR-fotó erejéig mutatkoznak együtt, valójában marakodnak a pozíciókért. Fotó: MTI

Hegyesi akkoriban még a Párbeszéd Karácsony Gergely és Szabó Tímea által fémjelzett országos elnökségének is tagja volt, ám hiába vágyott Budakeszi városvezetői székébe, kikapott a fideszes jelölttől. Budaörsöt leszámítva ezen a környéken nem tudott polgármesteri pozíciót szerezni a szivárványkoalíció. Információink szerint a választási kudarcért Hegyesi Szél Bernadettet okolja, akinek javára 2018-ban visszalépett a DK is, Szél viszonylag jól szerepelt ugyan a választásokon, de nem tudta legyőzni kormánypárti riválisát. Az ellenzéki összefogásban zajló vitákról jól értesült forrásunk szerint Hegyesi Beáta nehezményezte azt, hogy az egyéni választókerületben a Párbeszéd támogatásával a Momentum Szélt nevezte meg jelöltjének és ezt követően bosszútól vezérelve állt át a DK-hoz.

Kipurcanó pártok politikai túlélői

Nemrég portálunk beszámolt róla, hogy Veszprémben is áll a bál, felkerült a DK által preferált listára az a Csonka Balázs, aki korábban az azóta már megszűnt néhai „Negyedik Köztársaság” nevű alakulatot próbálta az LMP-vel együtt átjátszani Bajnai Gordonék kezére. Egy másik megszűnt szervezetből is falatozott korábban már a DK: Komáromi Zoltánt, a keleti vakcinák ellen hergelő egészségpolitikust az Együtt romjai alól guberálták ki Gyurcsányék.

Matyóföldön landolna a bukott főpolgármester-jelölt

Gyurcsányék a Magyar Liberális Párt nevű mikroképződményből is kiszippantottak pár személyt, többek között Csőzik László nejét, Bősz Anettet és Sermer Ádámot is. Utóbbi miután leszerepelt a főpolgármesteri választásokon, papíron harcos mezőkövesdi lokálpatriótává változott, és felkerült a DK Borsod-Abaúj-Zemplén megyei jelöltjeinek listájára.

Sermer Ádám, aki korábban leszerepelt a főpolgármesteri székért vívott harcban, most Matyóföldön próbálna szerencsét. Fotó: MTI

Gyurcsány észak-magyarországi embereinek a zömét az MSZP-ből szakította ki. A DK-nak számos borsodi jelöltje a szocialista pártból importált személy. Ilyen Hegedűs Andrea, aki a szocialisták miskolci szervezetéhez tartozott és Sólyom Sándor is, aki az MSZP sajószentpéteri szervezetét erősítette az elmúlt évtizedekben. Az ellenzéki összefogást egyértelműen a gyurcsányisták uralják, ezt bizonyítja a DK által preferált sokszínű lista, melyen a roncsderbi számos alakulatától elcsábított politikus neve szerepel. A DK által támogatott jelölteknek sok esetben semmilyen kötődésük sincs ahhoz a helyhez, amelynek képviseletéért ringbe kívánnak szállni annak érdekében, hogy a következő ciklusban is biztos megélhetésük legyen. Számos morális kérdést felvett, hogy Gyurcsányék a fővárosból kikopott szerencselovagokat küldenének vidékre. Például azt, hogy vajon tudna-e eredményesen lobbizni és dolgozni Mezőkövesd fejlődéséért az egykori főpolgármester-jelölt, Sermer Ádám, aki feltehetően csak térképről ismeri Matyóföldet.

Kiemelt kép: Facebook

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

„Valahol fenn úgy döntöttek rólam, hogy a Ferencváros legyen az életem!” – Nyolcvan éves lenne, de már tíz éve nincs közöttünk a Császár (2. rész)

Exkluzív 2021 október 17.
Az egyetlen magyar aranylabdás labdarúgó, Albert Flórián pályafutását bemutató írásunk első részében egészen 1967 végéig jutottunk el. Innen folytatjuk most a zseniális játékos életútjának felelevenítését, feltárva a korszak sajátosságait, szót ejtve a kiváló labdarúgó emberi kapcsolatairól és megidézve gondolatait ferencvárosi kötődéséről, valamint arról, hogy ő maga mire volt a legbüszkébb a saját karrierjét tekintve.