Pesti Srácok

Az Ügy – Nyitás, avagy "no vakcina, no party" (Pesti TV, szombaton 21 órától)

Bekövetkezett végre, amire hónapok óta vártunk, visszakaphattuk régi életünk egy jelentős részét. De nem mindenki. Azt is mondhatnánk az operatív törzs után szabadon: no vakcina, no party... A nagy nyitás persze nem zajlik konfliktusmentesen, ahogy a járvány kitörése óta gyakorlatilag semmi. Azok, akik továbbra sem hajlandóak szembenézni a valósággal és tagadják a járványt, nem hajlandóak oltatni, naná, hogy azt sem hajlandók eltűrni, hogy őket ezért bármiben is hátrány érje. Azok a politikusok, megmondóemberek, akik eddig vakcinák ellen uszítottak, most a védettséget igazoló igazolvány ellen lázítanak és diszkriminációt kiáltanak. Oltási balhét rendeznek különböző színű tálcák miatt, vagy azért, mert egy szolgáltató karszalagot mer adni a védetteknek, hogy megkönnyítse az azonosítást, ki fogyaszthat bent és ki az, aki csak a teraszon. Hogyan történik ilyen viharban, cirkuszok közepette a nyitás? Hova mehetünk, mit tehetünk, hol szórakozhatunk, pihenhetünk, és hogyan védetten és oltatlanul – ennek járt utána Az Ügy.

Az Ügy ma esti adásából kiderül, hogyan indul újra több hónap bezártság után a megszokott életünk. Mivel jár a nyitás, hol és hogyan pihenhetjük ki az elmúlt időszak fáradalmait és nehézségeit? Megmutatjuk azt is, hogyan készülnek a Balaton-parti polgármesterek, szolgáltatók és fesztiválszervezők a nyitás utáni életre és a nyári szezonra. Például megtudhatjuk, hogy a strandokon kell-e majd maszkot viselni és kötelező lesz-e a védettségi igazolvány. Apropó, védettségi igazolvány...

A több millió önkéntes önavatott virológus országában megszokhattuk, hogy vannak, akik mindent jobban tudnak, mint az orvosok és azok a szakemberek, akiknek ez a munkája, a hivatása. Ezúttal sincs másként. Akik eddig az oltás ellen uszítottak, most a védettségi igazolvány ellen uszítanak és diszkriminációt emlegetnek. Vajon diszkrimináció-e az, ha azok, akik saját maguk, családjuk és a társadalom iránti felelősségvállalásból oltattak, szabadabban élhetnek, mint azok, akik a járvány elleni harcban semmire sem hajlandóak?

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!