
Hat raklapnyi segélyszállítmányt indított a magyar katasztrófavédelem Horvátországba a földrengés okozta helyzet kezelésére – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A keddi, 6,3-as erősségű földrengés után Horvátország az Európai Unióhoz fordult segítségért. Sátrakat, világítóeszközöket, összecsukható ágyakat és hálózsákokat kértek a tagállamoktól.
Magyarország az elsők között jelezte segítő szándékát, kétszázötven összecsukható tábori ágyat és kétszázötven hálózsákot ajánlott fel, amelyeket Horvátország el is fogadott. A kéttonnás, hat raklapból álló segélyszállítmány szerdán kora délután indították el a katasztrófavédelem logisztikai bázisáról, és várhatóan még az esti órákban megérkezik a horvát polgári védelem Zágrábhoz közeli raktárbázisára. Közölték: Magyarország legutóbb március 23-án küldött segélyszállítmányt Horvátországnak. Akkor az 5,6-os erősségű földrengést követően nyújtott segítséget a katasztrófavédelem kétszáz tábori ággyal és kétszáz matraccal.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat
Facebook hozzászólás
Mandarin.
2020-12-31 at 23:59
Kétszer ad, aki gyorsan ad, most két ünnep között nehéz lenne a törvényeknek megfelelően adakozni a horvátországi károsultak javára. Ha a magyar miniszterelnök 10 kamiont Petrinjaba küldene, megpakolva a legszükségesebb eszközökkel, felszereléssel, élelmiszerekkel, kb 200 tonna mennyiségű áruval, mindezt a költségvetés terhére, akkor rögtön megszólalna az ellenzéki siratóasszonyok kórusa; diktatúra, diktátor, diktatúra, diktátor,jaj, ellopják a magyar emberek pénzét. Kb ez lenne, nem lehet számítani az ellenzékre semmilyen esetben sem. Boldog, minden gondtól és bajtól mentes új évet kívánok mindenkinek!
csakafidesz
2020-12-31 at 05:44
Hú ne! Hat raklap? Ezzel egy rozsdás, kétütemű Barkas is elpöfög Zágrábig.
Namond
2020-12-30 at 22:15
Ez igen. Hat (6) raklap!
Hajrá Viktor, szerezzünk barátokat!