A magyar miniszterelnök az évértékelő beszédében foglalt állást újra a béke mellett, míg Soros György majdnem egy időben a Müncheni Biztonsági Konferencián (MSC) a háború mellett érvelt. Utóbbi sok mindent megmagyaráz a Soros által támogatott nyugati politikusok és persze a hazai dollárbaloldal kérlelhetetlen háborúpártiságáról is.
BOTH HUNOR
Szombaton a magyar miniszterelnök egy újabb alapos évértékelő beszédet tartott a Várkert Bazárban. Az őt a helyszínen vagy épp a televízión keresztül hallgató sokaság ebben az egy órában képbe kerülhetett a világpolitika legfontosabb kérdéseivel és a hazánk előtt álló főbb kihívásokkal. A magyar miniszterelnök, mint mindig, most is határozott megoldásokat kínált a hazánkat és a világot égető legfontosabb politikai kérdésekre. Orbán Viktor beszélt a lassan egy éve zajló orosz–ukrán háborúról is, és elmondta, hogy tanulságos, hogy hogyan „veszítette el az ország békepárti szövetségeseit”.
Egy éve a táborban még ott voltak a németek, néhány hét múlva viszont Leopard harckocsik vonulnak Ukrajnán keresztül az orosz határ felé, talán még a régi térképek is megvannak
– fogalmazott. Beszámolt arról is, hogy szerinte alig hihető, hogy a németek önszántukból fordultak volna, ma már azonban úgy tesznek, mintha mindig is a másik táborban lettek volna.
Soros György továbbra is a háború mellett áll
A békepártiak számának megritkulásában talán sok minden megmagyaráz a szintén a hétvégén lezajlott Müncheni Biztonságpolitikai Konferencia, és azon belül Soros György előadása. A spekuláns persze nem a béke mellett foglalt állást, hanem elmondta, hogy továbbra is minden segítséget – értsd: fegyvert – meg kell adni Ukrajnának, és le kell győzni Oroszországot, mivel a „győzelem Oroszország széteséséhez vezetne, így az nem jelentene állandó fenyegetést a világra a továbbiakban, ami nagy előrelépés lenne a nyílt társadalmak számára”.
Vagyis egyértelműen a háború folytatása mellett tőrt lándzsát, járjon az bármekkora emberi és anyagi áldozattal.
Soros arról is beszélt álságos módon, hogy egyértelmű cél kell legyen a harmadik világháború elkerülése. Ez jól hangzik, csak ugye kérdés, hogy vajon nem fogja-e az USA által küldött harckocsikat, vagy az egyébként szállítani tervezett vadászrepülőket Oroszország a nyugati országok vagy az USA háborúba történő bekapcsolódásának tekinteni. Mert az már bizony a harmadik világháború előszobája lehet. Persze erről a spekuláns már nem beszélt.
Ahogy a magyar miniszterelnök is mondta az évértékelő beszédében:
A belesodródás veszélye állandósult. Sisakkal kezdődött, emberi élet kioltására nem alkalmas eszközök szállításával folytatódott. Most tankok küldésénél tartunk, már napirenden vannak a harci repülők és hamarosan hallani fogunk „úgynevezett békefenntartó csapatokról is”.
Épp a müncheni konferenciáról tudjuk, hogy olyannyira napirenden van például a vadászrepülők szállítása, hogy Christoph Heusgen, az MSC új főnöke is támogatja a kezdeményezést. Ez aztán a biztonságpolitika! Pedig intő jel lehetne, hogy a tavalyi tanácskozást követően néhány nappal Oroszország megtámadta Ukrajnát.
A hazai baloldal megdolgozik Soros dollárjaiért
Soros György mostani beszédéből kiderült az is, hogy szó sincs a részéről a szenvedő ukrán nép melletti szolidaritásról, ezt meg sem említette. Őt kizárólag a nyílt társadalom eszméjének terjesztése és persze az üzleti birodalmának gyarapítása érdekli. Mindenesetre Soros György háborúpárti beszédével megérthetjük a neki alárendelt politikusok, így a magyar dollárbaloldal motivációit is. A háborút kell támogatni, mert ezt kéri a gazda. Ne felejtsük el, hogy minden jelentősebb bábja már a kezdetekkor állást foglalt a háború vagy a szankciók mellett. Érdekes „véletlen” az is, hogy Márki-Zay Péter, Korányi Dávid és Karácsony Gergely is megfordult Münchenben a tavalyi konferencia idején, amikor Soros György fia, Alex Soros is épp ott tartózkodott.
Ami azonban nekünk, jóérzésű magyaroknak igazán fontos, azt Orbán Viktor mondta el szombaton a Várkert Bazárban:
A béke mellett kell lennünk, de azért szárazon kell tartani a puskaport.
A szerző a Megafon YouTube főszerkesztő-helyettese
Facebook
Twitter
YouTube
RSS