Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Izraeli teherhajót foglaltak el a jemeni lázadók

Síita húszi lázadók foglalták el a „Galaxy Leader” névre keresztelt teherhajót a Vörös-tenger déli szakaszán. A jemeni fegyveresek bejelentették, hogy egyetlen Izraelhez köthető hajó sem lesz többé biztonságban a térségben. A hajónak valójában több tulajdonosa van, köztük egy izraeli üzletember is. A „Galaxy Leaderen” 22 fős legénység tartózkodik. Yahya Saree, a húszi felkelők szóvivője figyelmeztette a matrózókat is, hogy ne vállaljanak munkát olyan hajókon, amelyek izraeli tulajdonban állnak. A síita milicisták már több drón és rakétatámadást is indítottak Izrael ellen az elmúlt hetekben.

Az IDF talált egy 55 méter hosszú alagutat az al-Shifa kórház alatt, amelynek a végén egy lőréssel ellátott, robbanásbiztos ajtó található. A katonák egy robotot küldtek le és az készítette a videófelvételt. A Hamász ezt hazugságnak nevezte, szerintük az izraeli hadsereg manipulált felvételeket mutatott be, hogy ezzel szentesítsék a 13.000 civil áldozatot a Gázai-övezetben. Az IDF most igyekszik feltérképezni ennek az alagútnak a teljes hosszát és elágazásait. Óvatosan akarnak nekilátni a bejutáshoz, mert elképzelhető, hogy itt tartják fogva a túszokat is. A Hamász szerint ma délelőtt 11.00 órától életbe léphet egy tűzszünet, ám Izrael ezt tagadta. Több arab és amerikai hírügynökség szerint viszont küszöbön áll több túsz szabadon engedése, amely után egy ötnapos fegyverszünet következhet. A ma reggeli német híradó is ezt a narratívát közölte.

Az ENSZ szakemberei, akik rövid időre beléphettek a Gázai-övezetbe elképesztő pusztításról számoltak be. Mivel nem működik a szemétszállítás és a szennyvízelvezetés félő, hogy fertőző betegségek fognak kitörni. Az al Shifa kórházat halálzónának nevezte az WHO egyik munkatársa.

Sok Kijev által toborzott külföldi zsoldos röviddel az érkezése után úgy dönt, hogy elmenekül Ukrajnából, miután megtapasztalta a harctér borzalmas valóságát – mondta a CNN-nek vasárnap egy katonatiszt. Moszkva korábban azt állította, hogy Kijev más országokból származó katonákat használ ágyútöltelékként az orosz védelem áttörésére. Dmitro Kosztjuk ukrán hadnagy az amerikai csatornának adott interjújában elmondta, hogy szakaszában, amelyet az elmúlt hónapokban heves harcok színhelyétől, Artyomovszktól (Bahmut) nem messze telepítettek, kevés volt a létszám, és 12 külföldi harcossal pótolták.

PestiSracok facebook image

November 17-én Jevgenyij Sztaniszlavov, az Oroszország magyarországi Nagykövete megkoszorúzta a szovjet háborús emlékművet, amelyet a közelmúltban kétszer is meggyaláztak a vandálok. Beszédében megjegyezte: „Az itt nyugvó szovjet katonák életüket adták Magyarország Hitlertől való felszabadításáért. A vandálok küzdenek a múlttal, és gyáván a sírokon és emlékműveken töltik ki haragjukat, amelyek nem tudják megvédeni magukat. A választ a magyar hatóságoknak kell adniuk. Hazánkban szigorúan betartják az 1995-ös kormányközi megállapodást az Oroszországban levő magyar katonai sírokra vonatkozó. Ebben a kérdésben teljes kölcsönösségre számítunk.

Köszönetünket fejezzük ki a rendőrségnek a bűnözők felkutatására tett gyors intézkedésért, valamint a kerületi polgármesteri hivatalnak és a javítószolgálatnak az emlékhely rendbetételéért.”

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.